Дестилационни системи

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Скъпи членове, искам да изградя оборудване за парна дестилация. IPA / свободна основа / вода за дестилация. Използвам p2np (1 кг), Nabh4 (1732 г), реагент cucl2, като целта ми е да произвеждам А-масло. Прочетох, че премахвам IPA, като използвам ротовап. беше препоръчано да използвам парна дестилация след това, поради по-добър добив. Бих искал да закупя оборудване за това. Не съм наясно с имената на съединителите. молбата ми е следната: Моля, помогнете на запознат член на форума, точните имена на устройствата, конекторите, стойките. за да мога да поръчам.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
2*5L 2 гърла RBF
Отоплителна мантия с магнитна бъркалка 2*5L
Съединителни връзки
1*Колона за охлаждане
2* 2пътно съединение за дестилация. тази информация ми беше споделена от скъп приятел от форума. Не разбирам какво означава колона за охлаждане. колко броя и какви съединители са ми необходими? Реших се на отоплителна мантия, трябва ли да купя две такива, за да работи системата? отоплителна мантия, защото мисля, че най-простото решение е да се поддържа температура 100 градуса за дълго време. Кръгла колба с 2 гърла с подходящ размер за това. това ми е ясно досега. Не съм наясно с другите инструменти за нея. какви съединители са необходими, ако има снимка на това, ще съм много благодарен. точни имена на устройствата. много ви благодаря.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Не, не е необходимо да използвате 2 мантии, загрявате маслото с парата. Трябва да свържете капкова фуния между източника на пара и маслото, за да можете да се отървете от кондензираната вода, но това прави по-голям обем на охлаждане. Бих използвал парочистачка с високо налягане като източник на пара.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Как изглежда парочистачката с високо налягане? Искам да построя система за парна дестилация, но за съжаление не мога да я поръчам, не знам какво искам, как се нарича устройството.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Искам да построя система за парна дестилация, просто съм глупав. Знам, че има много системи. Искам да пречистя свободна основа от вода, IPA. за да спечеля масло. Искам лесна за употреба система за начинаещи. вместо водна и маслена баня е подходяща нагревателна мантия, знам, че е по-скъпо решение. Бих желал да получа подробен списък на продуктите и устройствата, размерите на конекторите, щифтовете и т.н., за да мога да поръчам. Ще се науча да го използвам, но първо трябва да го купя.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Нещо подобно

SO you doesnt need an extra sized Rbf wich is quiet more expensive and everything.
Когато искате да премахнете ИПП, можете да използвате и по-проста настройка за дестилация с вакуум, при мен работи напълно добре.
 
Top