Визуален профил на фалшификатите на лекарствени продукти; бензокаин.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Много пъти в общуването си в интернет и в реалния живот съм виждал да ме питат: " Някой разпознава ли този разрез в моите лекарства?" Истината, която всички знаем, е, че надеждната информация за идентифициране на често срещани фалшификати на лекарства е доста оскъдна и повечето от тези въпроси никога не получават отговор с някаква степен на достоверност.
И така. тук ще поставя началото на нещо, което се надявам да се превърне в тенденция за изтъкване на чистите форми на често срещаните фалшификати. Взех го на добра цена от Амазон, защото ми хареса гъвкавостта да мога да го добавям към какъвто и да е препарат. Осъзнах, че има възможност да допринеса за колективното знание тук, така че ще го направя.
QlCwkbKh65

Бензокаин , реактивно качество Наименование по IUPAC ; Ethyl-4-aminobebzoate CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

В суров вид, направо от контейнера;
EliFXuU3MA
Смесен с 20°C+-H²O. Не изглеждаше много разтворим при тази температура 🌡️
Ynbc2DpK5P

Тук бензокаинът е бил загрят във вода, докато се разтопи, и е бил оставен да рекристализира.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Бих искал да отбележа, че никога не съм нагрявал сместа до сухо и поради това реагентите никога не са превишавали 100°C. Жълтото оцветяване, което се получи, вероятно не е таблично и диагностично. Кристалните форми, които виждам, са: 1, аморфна Сими-криаталинова повърхностна мъглявина, и 2,:очевидно моноклинна остра Кристал с доста едър правоъгълен профил.
Трябва да спомена, че при нагряването на разтвора се отделяше миризма, която беше безпогрешно същата, която повечето хора свързват с кокаина. Неотчетливо сладък и също така стипчив. Никога не съм усещал мирис на кокаин, в който да липсва този компонент.
Продължаваме нататък , това е друга купчина бензокаин, разтворена в безводен изопропанол. Беше много разтворим при стайна температура и изчезваше мигновено.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

След това имаме кристали от безводен ацетон. Някои визуално интересни форми.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Надяваме се, че тези снимки ще бъдат полезни на някого при идентифицирането на бензокаина като фалшификат на наркотици. Тук имам още няколко разтворителя, така че ако се интересувате от кристали на бензокаин от етилов ацетат, хлороформ, формалдехид или от реакцията с реактива на Маркиз, просто кажете думата и ще ги добавя. Може би ще ги добавя утре за потомство, тъй като тук е късно или рано.
 
Top