Наркотици и движението haes

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
наскоро си мислех за паралелите между употребяващите наркотици и поддръжниците на движението "здраве при всеки размер" (haes). признавам, че първите ми харесват много повече от вторите. винаги съм имал чувството, че дебелите хора сами са си го причинили и това е тяхна вина. защо биха се подлагали на нещо, което вреди на здравето им? не е като да не знаят. тогава ми хрумна... употребяващите наркотици (включително и аз) правят точно същото. някои в много по-лоша степен от средния човек с плюс размер. просто мисля, че е малко смешно колко си приличат...

Не харесвам както употребяващите наркотици, които възхваляват употребата им/действат така, сякаш това е напълно здравословно, така и дебелите хора, които се държат така, сякаш няма нищо лошо в начина им на живот. нормално е да правиш и двете неща, стига да признаваш и да управляваш рисковете, които идват с това. ако не се притесняваш за здравето си, това е добре, но трябва да го признаеш. не можеш да втълпиш на всички останали, че това е нормално. може би много хора го правят и това също е добре, но това не е това, за което сме създадени, и е толкова прецакано да вкарваш други хора да живеят така.

не искам да се срамувам или да казвам на някого да спре да употребява. аз ще продължа да вземам наркотици, но поне знам, че това не е добре за мен. повечето хора във форума също знаят това, слава богу, но съм срещал хора, които основателно смятат, че това не им вреди и това много ме дразни. не харесвам глупавите хора ^^;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Всички имаме своите пороци (храна, наркотици и др.) Пороците са забавни! Но всички ние трябва да помним, че те си имат цена. Отдаването на каквото и да било не е чудесно.

При това малко умствена ваканция с наркотици от време на време ми действа добре на сърцето
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Всъщност. Умереността е тънката граница, която трябва да се следва. Аз рядко я практикувам и свободно си признавам, че правя каквото си поискам от безразсъдство. Намаляването на вредите и отговорността изминават дълъг път. Не всяка обувка ще пасне, правете това, което работи за вас. Всеки, който си мисли, че има "ОТГОВОР" за личните проблеми на някого, според мен е доста суетен, но от друга страна, как да дисциплинираш дете, което не може да се контролира?
Мисля, че просто трябва да бъдете най-доброто, което можете да бъдете, каквото и да е то. Това е вашата роля и имате само едно представление.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
SoldadoDeDrogas Мисля, че сте го казали перфектно. Различни удари за различни хора
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Когато е възможно, измервам с пари. Онези, които злоупотребяват с тялото си за сметка на данъкоплатците, са ПРОБЛЕМАТИЧНИ :rolleyes: Живей и след това нека и умреш. Анархокапитализъм либертарианство утилитаризъм
 
Top