По време на процеса на метилиране по-добре ли е да оставите контейнера отворен или затворен, за да не излизат изпаренията?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Имам съмнения да знам дали по време на процеса на метилиране е по-ефективно да затворя контейнера, за да не излизат изпаренията, или да оставя контейнера отворен.
Благодаря на всички!! ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Това е алкилиране от техническа гледна точка и отговорът зависи от много променливи. Освобождавате ли газообразен амоняк от дадено съединение? Опитвате ли се да алкилирате цикличен пръстен? Да алкилирате въглеводородна верига? Алфа алкалирате амин? Дали става въпрос за съединяване на Сузуки, реакция на Фридел-Крафтс, реакция на Меншуткин, хидроаминиране, свободен радикал....? Тиол-ен, Уилямсън етер синтез, кръстосано свързване? 😆
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
е метиламинирането с метиламин 40% воден разтвор на прекурсора CAS 52190-28-0.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Той ви се пошегува малко :D

Бих ви посъветвал да го затворите, като цяло не оставяйте контейнерите с вашите химикали отворени, след като приключите работа с тях.
Ако е трудно да се излее метиламинът, помага да го охладите преди
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
След като прочетете https://pubs.rsc.org/en/content/articlehtml/2021/ob/d0ob02098b
Катализаторът в тази реакция изглежда е кислородът. Ако последователността на реакцията, която обмисляте, включва водороден пероксид, то моето усещане е, че тя определено трябва да бъде затворена. Ако процесът не включва пероксид или r някакъв друг източник на кислород, отколкото той в крайна сметка ще се изчерпи и ще се въведе повече чрез отваряне на съда. Знам, че има повече от една схема за тази реакция, затова не съм ги търсил. Освен това никога не съм извършвал реакцията, просто обичам да говоря за нея 🙃 😅

.
 
Top