Най-лесен начин за синтезиране на мескалин HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета,
Аз съм много аматьорски химик, който прави доста изследвания (заедно с мой приятел, който е опитен химик) в областта на синтеза на мескалин hcl. Може ли някой да ме насочи към сравнително прост (и безопасен) начин за синтезиране на това съединение?

Благодаря
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Ако бяхте направили своето проучване, щяхте да знаете отговора на този въпросһттр://....

Все пак ще ви кажа какво щеше да ви каже едно 5-минутно търсене в Google...

3, 4, 5, триметоксибензалдехид до 3,4,5, триметоксинитростирен, 3, 4, 5 триметоксинитростирен до мескалин.

Как се стига до тях, няма да ви разказвам, тъй като можете да намерите това чрез Google и този уебсайт
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Използване на първичен амин и нитрометан, правилно ли е? А и след това каквото и да използвате, за да го редуцирате с...
Въпросът, който ме интересува, е с какъв първичен амин започват повечето хора? Видях тук един синтез, който използва циклохексиламин... има ли лесен начин за получаване на този амин или той може да бъде заменен с друг "алифатен" амин? Или нещо подобно. От това, което прочетох, има два вида и аз винаги казвам грешния, но да.
Аз също искам да направя това, но вече, разбира се, знаех информацията, която казахте. Това е по-скоро вътрешност и външност... поне за мен, а аз дори не се смятам за аматьорски стандарт в химията lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, също така съжалявам, че подновявам толкова стара тема
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Не знам добивите, но съм почти сигурен, че може да се използва метиламин за катализатор, което е удобно, тъй като изисква и нитрометан, който може да се използва за получаване на метиламин.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, това е полезно за мен. Нитрометанът ми е трудно достъпен и затова не мога да кажа, че бих го изхарчил, като го използвам за направата на метиламин, обаче съм виждал синтез от пожарникари, който ми изглежда доста привлекателен, от гледна точка на извънборсовата употреба.
Ако трябва да бъда честен; след като го разгледах, вероятно всъщност бих могъл просто да направя циклохексиламин и дори да имам Zn - и всъщност току-що поръчах и NiCl(II), 🤔 за него....
Вероятно по този начин ще получа по-добри добиви - почти през цялото време от синтеза на първичния амин/катист, ако използвам циклохексиламин.
Други предложиха да се използва и амониев ацетат като катилист...
Не знам по кой начин ще се отклоня, зависи колко нитрометан ще имам накрая. Всъщност обаче вече имам малко нитроетан, така че бавно, но сигурно стигам дотам - подготвям следващия си RXN по отношение на придобиването на прекурсори.
ATM Работя върху редукционното аминиране на триптамин до триптофан, но нямам пари и ми трябва сух лед.
Готов съм да призная, че отложих работата си в синтеза на n,n-DMT, за да мога да си позволя бита за следващия.
Една седмица днес получавам леда... сух лед, който не е никакъв вид скорост lol, въпреки че предполагам, че накрая ще направя и съответния ТМА
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Какво ще кажете за амониевия ацетат?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Имам предвид стриктно за 3,4,5-тримеобензалдехида до съответния b-нитростирен
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, разбрах за амониевия ацетат малко след като посегнах към pihkal, дори ако той го каканиже малко lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Интересно видео в YouTube от chemdelic мисля, че е името му, обхвана това наскоро и изглежда, че го е направил добре - дори ако случайно е добавил нитроетан към 2,5-ДМОалдехид вместо нитрометан.
Не си спомням точно как, но той намери начин просто да излее водата, направена на място...
 
Top