Енантиомери И вариации на ефектите, свързани с MDMA?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Както разбирам, за да се занимавам с 3,4 MDMA, съществуват два стереоизомера; S и R разновидности, от които R енантиомерът е единствената разновидност, за която е представено, че има разбран физиологичен ефект, или поне е само документиран, доколкото съм в състояние да намеря публикация. Основната разлика, която намирам за доста интересна, е липсата на дискинезия, която се проявява във високи дози при вида R, на която самият аз съм ставал жертва по време на нощи на прекомерна употреба и лично за мен може да бъде доста трудно да се отърва от нея, докато поне опитът не приключи. Неволното движение на главата и люлеенето/клатенето, съчетани с почти катаплексия, на практика съсипват цялата нощ, ако човек прекали.

Естествено, може да се предложи да не бъдете пълен идиот и да вземете подходяща доза или да умерите първоначалните и повторните дози; но след като направих някои проучвания, ми стана интересно дали някой е успял да изолира напълно двете съставки на рацемичните смеси, които се създават след синтеза, или може би целият този предполагаем ефект е чиста спекулация.

Ако изолирането на двете съставки е възможно, някой документирал ли е ефекта на всяка от тях? Има ли някаква представа за хипотетичния подход за това, ако не, може би други хирални центрове или изомерни структури, които могат да бъдат разгледани, за да се получат повече терапевтични свойства на това съединение? Може би алтернативно предложение би могло да бъде слабо документираното 2,3 MDMA или други подобни структури на същото съединение?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Отказ от отговорност: На практика съм инвалид и не съм способен да правя най-елементарните неща в химията без рецепта в прав текст; но все пак ми се струва, че поставям интересен въпрос, е, доколкото мога, като се има предвид, че имам способностите и знанията на глава гнило зеле; може би някой би могъл да ми угажда само заради любопитството. Или пък, ако съм задал нелеп въпрос по абсурдно дълъг и подробен начин, непременно се чувствайте свободни да го кажете по-долу и да ми изпратите писмо на омразата чрез pm, каквото и да дойде, със сигурност го приветствам! 😬🫡
 
Top