Enegry Control - questinable service, wasting time and money???

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Имаше няколко опита за сътрудничество с Energy Control в сферата на намаляване на вредите и безопасността. Повече от съмнително.

На първо място трябва да изчакате да получите резултата си поне 3-4 седмици от датата на изпращане и 2-3 седмици от датата на доставка. Първата проба отне 3 седмици от датата на доставка, което е малко извън обхвата. Продуктът е леко сив и резултатът е съмнителен - 87% за доста чиста mdma.
Не съм сигурен, че пробата може да е взета от кристална част, така че - съмнително, но добре.

Следващия път бяха изпратени две проби от една и съща вана. И двете са под формата на прах след първо прекристализиране в ацетон. Резултатът е малко по-бърз, но не толкова бърз, колкото при "боровинковия пай")))

Първата проба е леко сив прах, който ми даде същия резултат 87%. Отново хахаха.
Готови кристали от тази партида.
37QSOWY5wl

След това част от праха от предишната партида беше взета за извличане на основата. Екстракция на база Получена чиста прозрачна база и чисти бели кристали. Загуба на тегло на базата на теглото на свободната база - 8 %.
Остатъци от вода след екстракцията на основата на тази партида.
SmHqPeZ58k

Изпращане на пробата. Интересуваше ме да сравня резултатите и да преценя необходимостта от екстракция на база за такъв вид продукт.
Резултатът е 87%. Не отново, а винаги, хахахахахахахахаха.

Не знам каква е причината за такова равенство, но това прави тази услуга за тестване на наркотици много много съмнителна, особено като се има предвид разликата във времето
 
Last edited:

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
те използват машина алфа 2 това е много добра машина за тестване на лекарства моят приятел я използва, когато химикалите идват при него от китай, защото трябва да знае колко чисти са химикалите.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Аз просто пиша факта. И този факт го прави съмнителен. Може би @Chem-Safe предоставя с някои коментари. Да видим
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Здравейте, прегледахме вашата поръчка.

В раздела за често задавани въпроси изрично е посочено следното: "В момента на поръчката не е необходимо да се прави превод на химикали.

JN9ZYgdz6j


Поради това срокът от 2 до 3 седмици попада в рамките на срока за изчакване от 7 до 21 дни.

Що се отнася до това, което споменавате за кристалите, възможно е анализът да не е правилен, ако сте изпратили пробата в този формат. Поради тази причина съветваме предварително, че пробата трябва да се хомогенизира.
19ZILscCrW


Що се отнася до това, което споменавате за съмнителността на резултата.

  1. Имаме допустима грешка между 5 и 10 %, което е границата на човешката грешка.
  2. Обърнете внимание, че вероятността за получаване на един и същ резултат в извадка варира в зависимост от разпределението на данните. Колкото по-близък е вашият резултат до средната стойност, толкова по-голяма е вероятността резултатът да бъде повторен. Като имате предвид, че разполагате с разпределение на процентите със средна стойност 82% и стандартно отклонение 13,84%, можете да анализирате какъв диапазон от стойности би бил по-вероятен при получаването на две извадки с еднакъв процент.

    Xm3sF4lwdo
  3. Следователно, ако се анализират две проби, диапазонът от числа, при който е най-вероятно да се получи един и същ процент, е около средната стойност 82%, като се простира приблизително с едно стандартно отклонение на всяка страна (68,16% до 95,84%). Това би бил най-вероятният диапазон за получаване на един и същ резултат при две последователни проби поради концентрацията на данни около средната стойност.
С други думи, това не е съмнителен резултат, той е вероятен.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Извършвате ли няколко анализа на една проба за повишаване на прецизността на анализа и намаляване на вероятността от грешка?
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Зависи, когато анализираме "in situ" (фестивали или по-безопасни консумативи), използваме FTIR. В делегациите ни с по-малка финансова подкрепа се използват по-малко прецизни и елементарни техники като TLC.

В случай че не можем да ги открием, те се изпращат в изследователската лаборатория на болница дел Мар, където разполагаме с останалото оборудване (там директно се изпращат пробите, получени от международната служба).

  • Ако веществата са MDMA, 4-MMC, 3-MMC, 2-MMC, 2C-B, MDA6-APB, 4-FA или алпразолам: GC/MS + UV-Vis.
  • Ако LSD е в петно или капка: HPLC-UV + GC/MS
  • За термочувствителни вещества: LC/MS
  • За вещества, изискващи по-висока прецизност (фентанил) GC/MS + LC/MS
  • Енантиомери M, speed и meth: GC/MS + хирална колона

Знам, че по принцип става въпрос за диапазон до 5% и че в някои случаи е получавана по-малка грешка, особено при вещества, които не се анализират много често или са силно фалшифицирани. Въпреки че не знам подробностите, но, EMCDDA счита нашите резултати за валидни като техните официални агенти в доклада. Въпреки това предадох запитването на екипа за анализ, в случай че могат да добавят допълнителни подробности, които съм пропуснал.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
С други думи, момчета, това е просто бла бла бла бла човешка грешка бла бла бла, а аз платих общо 360 евро за нищо. Много благодаря за чудесното обслужване.

Разбира се, резултатът е съмнителен и основният въпрос е: "Защо трябва да плащам 120 EUR за изследване на проба с допустима грешка 5-10%, ако мога да получа резултат със същата допустима грешка, като използвам TLC безплатно?"
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
1. Във всяко човешко начинание има възможност за допускане на грешки. Допустимата човешка грешка в лабораторията може да варира значително в зависимост от множество фактори, включително вида на извършваните тестове, сложността на процедурите, калибрирането на оборудването, обучението и уменията на лабораторния персонал и условията на работа.

2. За цената

  • Първо, за разходите и поддръжката:
RScuLZlemj

  • Второ, защото GC-MS се извършва в изследователския парк на Hospital del Mar и изисква специализиран персонал;
QGAy4DnJaU


  • Тъй като TLC е интерпретативна техника, тя не дава процентни стойности, нито открива всички вещества, особено когато те са НПВ;
Информацията за цените ясно показва кои техники се използват.

FeimouIEas
Y30ueGjPVK




Получихте резултатите в посоченото от нас прогнозно време, с исканото количествено определяне и използвахме референтна техника при идентифицирането и количественото определяне на съединенията поради нейната висока чувствителност и специфичност;

Не разбирам, че ни искате обяснения, ние положихме усилия да ви дадем ясен отговор и то с данни, дори със стандартни отклонения, за да отговорите, че работата ни е безполезна. Струва ми се, че това е липса на уважение към службата и моите колеги;
 

Attachments

  • GcxKvRVHhI.png
    GcxKvRVHhI.png
    112.1 KB · Views: 256

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Хайде, момчета! Аз не съм ядосан, аз се смея. Прекарах няколко часа от живота си, за да разчупя мозъка си и да мисля върху тази загадка. Предполагах, че има много различни причини, включително MDM-имините, изграждащи колоиди с излишък от изомери на амини. Боже мой, това е шибана грешка от 5-10%!!!

Смея се.

FGxOtUMNgD


Хахахахахахахахахахахахаха
Хахахахахахахахахахахаха
Хахахахахахахахахахаха

(не наистина)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не можете да. GC-MS винаги има доста голяма грешка. Освен това, както каза @Chem-Safe, има много други фактори, които могат да повлияят на резултата. Бих ви препоръчал да изпратите двете проби наведнъж, за да получите резултат от един и същ оператор на апарата, в един и същи ден, при едно и също калибриране, една и съща настройка, един и същ вътрешен стандарт и един и същ разтворител за приготвяне на пробата. Това би било идеално за точността на анализа.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Но във всеки случай 5-10% грешка не е нещото, което всички ние тук търсим.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Мога да ви кажа, че има методи на ГК, при които грешката е около 30-40%. 5-10% не е толкова лошо. Това е реалността в аналитичната химия.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Е, имаше дълга дискусия някъде тук, в ББ, и някои стари членове заявяват, че ако всички ние, тайните химици, се грижим за останалите 5% и нашите купувачи, трябва да отидем на хроматография. И аз съм съгласен с тази гледна точка.

При TLC мога да направя 4-5 теста за една и съща проба и съответно да приблизително определя резултата, като ще го направя точно и внимателно. И изглежда, че ще бъде по-информативен от Алфа-2, направен от някой неизвестен с 5-10% грешка и цена 120 EUR.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Виждал съм пазар някъде в даркнет, той тества нещата, които се продават там, на случаен принцип и публикува доклади, като казва количествени проценти с точност до 0,01%. Спомням си университетския си курс по метрология и това също ми звучи странно: не вярвам в Сатаната Клаус и приказките. Но 1% е нормално изискване за тест за 120 евро.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Разбирам, че това продължава, защото знаете за друга услуга, която предлага количествено определяне на голямо разнообразие от вещества, използвайки други методи, които са по-точни от GC/MS за някои вещества, с цена, по-ниска от 120 евро (80 евро за MDMA и 2C-B и 50 евро за тежки метали в проби от канабис) и с посочената от вас допустима грешка от 1% (включително човешката грешка, разбира се).

Ще се радваме да разберем коя е тя 💕
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Между другото, забравих да отговоря на този въпрос. Но мисля, че вие сами си отговаряте на него тук.

Не забравяйте, че плащате не само за числата в резултата, но и за времето, инвестирано за получаването им.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Както казах. TLC с калибрирана линийка ще бъде по-информативен от вашите 120 EUR с допустима грешка 10%. Няма какво да говорим.
И между другото, попитаха ви колко теста извършвате на една проба, за да намалите тази "човешка грешка". Но изглежда, че избягвате подобни неприятни въпроси.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
LoL Човече, не е ли защото тестват свободни количества от продукта, а не от солта?
MDMA HCl е 84% от масата на свободната база
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Обмислих го. Ако е база, ще е 84%, а не 87%. Глупости
LOL
 
Top