Синтез на прекурсор на етометазен

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ахххх. Само звукът на тези срички, така магически сглобени в едно хармонично цяло. Само името поражда чудни и интересни поредици от образи. Изображения.... ахх, ех., къде бях?

О, да. Съжалявам за това. Искам да синтезирам етометазол. Това е етонитазен с метилова група на мястото на първоначалното нитро:

Jyamqnt5fk


Съществуват 3 или повече различни синтетични пътя. За мен този, който има най-голям смисъл, най-вече защото прекурсорите му изглеждат най-лесни за набавяне или синтезиране. Този път започва с 3,4-диаминотолуол, който реагира с 4-етоксифенилацетонитрил, за да се получи заместен бензимидазол (2-[(4-етоксифенил)метил]-5-метил-2,3-дихидро-1H-бензимидазол):
JmGQ7ZtEze

Реакцията на реакционния продукт бензимидазол с 2-хлороетил-N,N-диетиламиндава базовия етометазен:

ApEl1IRQt9

Предполагам, че прекурсорът 4-етоксифенилацетонитрил може да се синтезира, като се започне с аминокиселината тирозин, която е
се декарбоксилира, за да се получи тирамин:
XaBFVhyHlc


След това тираминът се естерифицира с EtOH, за да се получи 2-(4-етоксифенил)етиламин.
QkSoKrJtNW

Накрая първичният амин се окислява до нитрил с химикала трихлороизоцианурова киселина:
Wbu3W4gL6E

Почти съм сигурен, че този прекурсорен път е най-пряк от гледна точка на ОТС.

Отворен съм за критики и всякакви въпроси, които може да имате.

Ще публикувам моите виждания за синтеза на 2-хлороетил-N,N-диетиламин, като се започне с диетиламин и дихлоретан (или дибромо ?).

plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Шест стъпки.
Честно казано, ако не сте изключително надарен химик с официално образование - не.

'Зенките не са толкова велики, както си мислех? Имаше голяма шумотевица и лошо комедиантство IIRC?

Струва ли си? Мисля, че съществуват по-приятни опиати, които са по-лесни за синтезиране, а целият култ към "ОТС" танцува около дървен идол, който е боядисан със златен цвят. Всъщност става дума само за това, което може да се купи, без да се поемат излишни рискове, да речем, добър продавач на директен прекурсор с високо качество и чистота е по-добре, отколкото да се купят двайсет много нискорискови OTC химикали с потребителско качество.

Независимо дали става въпрос за собствена употреба или за продажба, избирането на наркотик, защото е "лесно" да се направи с предимно "ОТС" неща, е грешен подход. Изберете някое, което искате, тъй като то е най-доброто за вас или защото е привлекателно за купувачите, и след това от този списък с фаворити го стеснете по трудност на синтеза и снабдяване с прекурсори. Сега това звучи като "Имам ниски стандарти и съм гаден в снабдяването, но мисля, че мога да се справя с шестстепенен синтезатор". Здравейте? Сериозно? Не се обиждайте, но погледнете.
Моят съвет е: Опитайте се да задавате по-добри въпроси и ще намерите изпълними решения.
Разбирате ли какво искам да кажа?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Шест стъпки.
Честно казано, ако не сте изключително надарен химик с официално образование - не.

Силно надарен?
Не бих стигнал чак дотам. Формално образование - да. Бакалавърска степен по химия.


'зените не са толкова велики, както си мислех? Имаше голяма шумотевица и лош спад, IIRC?

Чувал съм или съм виждал смесени мнения за това, по целия път от най-доброто в живота, дълготрайна и върховна еуфория до това, което казваш.
Това е видът помощ, от която се нуждая. Благодаря ви. Имате ли справка за това?


Струва ли си? Мисля, че съществуват по-приятни опиати, които са по-лесни за синтезиране

Какво имаш предвид?

и целият култ към "ОТК" танцува около дървен идол, който е боядисан със златист цвят. Всъщност става дума само за това, което може да се купи, без да се поемат излишни рискове, да речем, че добър продавач на директен прекурсор с високо качество и чистота е по-добре, отколкото да се купят двайсет много нискорискови ОТС химикали с потребителско качество.

От опит ли казвате това? Опитахте ли пътя на ОТС и установихте ли, че е много по-трудно, отколкото всички разговори във форума биха ви накарали да вярвате?
Намерихте ли начин да се сдобиете с прилични преки прекурсори? Бих искал да чуя как сте го направили.


Независимо дали става въпрос за собствена употреба или за продажба, избирането на наркотик, защото е "лесно" да се направи с предимно "OTC" неща, е погрешен подход. Изберете някое, което искате, тъй като то е най-доброто за вас или защото е привлекателно за купувачите, и след това от този списък с фаворити го стеснете по трудност на синтеза и набавяне на прекурсори. Сега това звучи като "Имам ниски стандарти и съм гаден в снабдяването, но мисля, че мога да се справя с шестстепенен синтезатор".

Не разбирам точно за какво е забележката за ниските стандарти, но звучи дребнаво. Бих предпочел да имам добри директни прекурсори, а и вероятно съм гаден в снабдяването.
Въпреки това има извънборсови решения и не малко от тях имат достойнства.


Здравейте? Сериозно? Без обида

Наистина ли? Звучи сякаш сте се обидили още в началото на поста ми. Просто не знам защо. Надявам се, че ако ми отговорите на този въпрос, ще разбера.

Но погледни го.
Моят съвет е: Опитайте се да задавате по-добри въпроси и ще намерите изпълними решения.

Открихте ли нещо СПЕЦИФИЧНО за реакциите, срещу които възразявате?

Разбирате ли ме?

Да. звучи, сякаш сте се нахвърлили на рамото си!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Не слушайте хейтърите @plancklong това всъщност е доста интересен маршрут. Запознат съм с всички настоящи маршрути, включително с този на пота с меден катализатор и EEDQ, но нещо подобно не ми беше хрумвало. Опитах се да помисля за маршрут за забавление и се доближих до омепразол, който може да бъде разграден с UV светлина в някои интересни неща, но тирозинът е много по-евтин. Мисля, че бихте искали да използвате изо за естерификация и след това или детил, или пиролидино вместо диетиламин за увеличаване на ефикасността. @OrgUnikum защо не говорите за действителната химия и да бъдете малко по-конструктивни с критиката си. Не разбирам защо сте против нещо само защото е без рецепта? Това наистина не е дори толкова май стъпки
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
В това, което написах, няма омраза, а само основателни въпроси относно подготвителната работа, която трябва да се извърши, преди сериозно да се обмисли синтезирането на такова съединение извън легитимна лаборатория.
Извънборсовата търговия е много привлекателна, докато не започнете да работите практически върху нея. Също така, като правило, колкото по-висока е потентността, колкото по-ниска е минималната активна доза на дадено лекарство, толкова по-малко е възможно да се използва каквото и да е ОТС само от съображения за чистота. Например няма проблем да се използва чешмяна вода при приготвянето на амфетамин, но е много лоша идея, когато става въпрос за LSD.
 
Top