Излишък на метиламин в разтворител за обгазяване

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Здравейте,
може ли излишъкът на метиламин в разтворителя за обгазяване да прекъсне обгазяването?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Най-добре е да се отървете от излишния метиламин, преди да подкиселите основата си. Базата обикновено има силна миризма на метиламин, когато той присъства в голям излишък. За да се отървете от нея, можете да загреете малко основата и да я разбъркате добре или да изплакнете няколко пъти с топла вода с температура ~40ºC, докато миризмата на метиламин изчезне. И след това подкиселяване с HCl.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Смятате ли, че проблемът е в излишъка на метиламин. може ли това да е моят проблем. реших сиропа със сух ацетон и ксилол, но определено бих предпочел да мина по пътя на сухия газ. Може би това промиване с хидроксид може да помогне или разтворителят е бил просто мокър... което е възможно. може би ще опитам да го оставя да изсъхне за една нощ следващия път.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Написах решение на проблема с излишния метиламин. Ако проблемът е утаяване при използване на воден разтвор на солна киселина, тогава сте прави, трябва да свържете водните молекули със сух ацетон или да използвате сух HCl.
Какво синтезирате?
 
Last edited:

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Съединение MDxx,

И така, аз дестилирах свободната база, добавих към IPA и успях да изкарам на газ магически кристали, не знам какво помогна... но помогна. Щастлив, щастлив.
 
Last edited:
Top