Question Извличане на червен фосфор от фойерверки?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Бих искал да знам дали има лесен начин за извличане на фосфора от фойерверки?

Изглежда, че основните им съставки са червен и бял фосфор.

Освен извличането му от кутийки със запалки, това трябва да даде много по-голям добив!

Така че има ли някакви варианти за това или има по-лесен начин за получаване на това вещество?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Имам чувството, че фосфорът не се разтваря в нищо. Да, точно така, червеният фосфор не се разтваря в никакъв разтворител
Така че ще го напоя и филтрирам, може би ацетон, бензин, керосин, просто ще продължа и ще продължа, докато червеният фосфор остане само във филтъра за кафе
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ако сте отрязали нападателните подложки, можете да ги накиснете в ацетон за около 40 мин. и по-голямата част от него ще падне с леко разбъркване, той се насища бързо, така че препоръчвам още едно измиване, за да получите останалата част. Би трябвало да се изтърка веднага, ако не е паднал сам. Отстранете цялата хартия. Филтрирайте, изплакнете с вода веднъж или два пъти и оставете да изсъхне. Сега създайте 20 % разтвор на NaOH в H2O. Поставете изсушения RP в разтвора и оставете да къкри на слаб огън за около час. Филтрирайте и промийте с вода. След изсушаването трябва да се получи приличен продукт.

Съжалявам, но вие питахте за фойерверки. Там не мога да предложа много...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Мисля, че проблемът с подложките за нанасяне на удари е, че те съдържат само малко количество фосфор, така че ще ми трябва наистина голямо количество от тях. Затова си помислих, че фойерверките трябва да имат много по-висока концентрация.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Вземете MSDS за червен и бял фосфор и вижте дали можете да разберете дали единият се разтваря в нещо, в което другият не се разтваря. Ако червеният не се разтваря, разберете дали белият ще се разтвори в нещо и ето ви билет.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Нищо не разтваря червения фосфор. Белият фосфор се разтваря в няколко неща, но не знам защо бихте се занимавали с него, когато можете просто да сготвите екстрите си и да превърнете белия в intobref. Фойерверките са добър избор, ако можете да си ги набавите на достъпна цена. Можете да си купите листове с размери 8,5×11 с мачове в Amazon и eBay. Това би ви спестило много време и боклук. Както посочих в друга тема, това, което говорите да правите тук, не е извличане на фосфорен екстракт има доста специфично определение. Вие се опитвате да извлечете всичко останало от фос
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Добре, така че вече си купих няколко опаковки от запалки, но си мислех, че ще ми трябват стотици, за да получа прилично количество.

И какво и колко листа препоръчвате ? Тези с кафявата повърхност или тези с малките точки?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Напълно го разбирам @1019er, започвате да се опитвате да надраскате няколко книги за мачове и в рамките на една мининута решавате, че това няма да работи в дългосрочен план. Поръчването на големи подложки вероятно е начинът да се направи, в комбинация с малко скритост, продължителното снабдяване с това няма да изглежда твърде добре за протокола. Отидох в супермаркета и избрах отначало по-големите кутии с по-големи подложки, в крайна сметка се оказах с кафяви гумени гадости, почти сигурен, че не са тези, които искаме. Стремете се към по-червен цвят с "песъчлива" текстура - "малките точки", предполагам.
Аз се насочих към кутиите с по 50 книги, много по-скучни. С процеса, който споменах по-горе за накисване в ацетон и изплакване, измиване, варене в луга и др. Не е толкова лошо. Мога да потвърдя, че работи доста добре.
Частта, която отнема време, е само нарязването на всички подложки. Оставете ги да се накиснат или да киснат и работете върху нещо друго за известно време. Добрата част е, че можете да рециклирате и червеното р няколко пъти. Не взимайте и твърде много наведнъж, ще се изненадате какво ще привлече вниманието на някого - аз бих взел по една опаковка от всеки магазин. РП определено е на прицел.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Не съм сигурен дали Amazon няма да ви навлече неприятности с това, в най-лошия случай е възможно да отворите нов акаунт, да го напълните с карти за подаръци и да го изпратите до местна кутия за получаване, а след това да го вземете анонимно с код.

https://www.amazon.de/CLISPEED-Stre...efix=phosphor+sheet,aps,229&sr=8-1&th=1&psc=1

Не съм сигурен, но на снимката изглежда, че кафявите листове съдържат повече фосфор, отколкото тези с точките.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, аз бих пропуснал точките. Мисля, че разбрах, че един лист струва 320 щрихи. 160 кутии. Вероятно щях да купя 10 и да видя какво ще получа от тях. Фосът ни се рециклира, не се изразходва в реакцията, така че го почистваш и го използваш отново, но добавяш още 10% за всеки цикъл
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ако познавахте нещата, които съм купил от Амазон, щяхте да се насрате. Мачовски нападатели, на които не бих хвърлил око. Купувал съм 37% HCl, 37% формалдехид, етилов ацетат, амониев хлорид, амониев сулфат, планина от стъкло, проприонова киселина. Купувал съм истински наркотици от списъците на eBay и ако са искали да ме хванат, са закъснели.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Не съм сигурен дали просто сте имали късмет, защото сте поръчали на място...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Сега разбирам какво имате предвид под "малки точки", това ме обърка. Определено изберете едноцветния вариант. Аз влязох в контакт с нещо друго, затова уточнявах текстурата, но това е трудно да се разбере от снимката. Нещата, които взех в магазина, бяха много кафяви и с гладка текстура, което в крайна сметка се оказа гумена гадост в сравнение с нормалните страйкъри, които са по-червеникави и пясъчни на допир. Чувал съм, че можеш да рециклираш фос до 10 пъти? Добавяте ли 10 % отгоре на малко тегло, което се добавя обратно? (Ако приемем, че малко се губи по време на рециклирането. Или това е, което %10 компенсира?) С други думи, дали добавянето на %10 покрива качеството на използваната РП, загубеното количество или по същество и двете?

Имате малко топки @FritBuchner. Адски ме е страх само да поръчам някакво оборудване за стъкло. Не толкова едно нещо тук и там, а комбинираното непрекъснато предлагане е това, което ме притеснява. Например, бих искал да си взема малко ма хуанг. Ако се получи, ще искам да го направя отново, докато не се появи нещо по-добро. Това, комбинирано с някои еднократни покупки на стъкленици, не е голям проблем. Хвърлям от време на време и по някоя РП, може би и с други разтворители и т.н. тук-там, и сега наистина започва да става топло. Не казвам на никого какво да прави, просто се опитвам да разпространявам добрата дума, ако не за по-новите момчета, то за себе си. Говорейки за себе си, не може да се подчертае достатъчно. Обичам да си вадя топките, когато си мисля, че никой не гледа или няма да забележи, но това не означава, че никой не гледа или няма да забележи.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Както и да е, нека да върнем тази тема в правия път, нали? Някой знае ли марка или вид фойерверк, който съдържа най-голямо количество и/или концентрация на червено р? Или пък от там съдържа най-малко количество лесно отделящи се съставки/добавки, за да може да се изолира червеното р? Какво ще кажете за аварийните сигнални ракети за пътища/лодки, има ли някой опит с тях? Работят ли все още, кои и откъде да се вземат? Предполагам, че другият вариант оттук нататък е да се занимавам с електролитно никелиране като любител - може би ще опитам този път в бъдеще. Каквито и да е мисли?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Позволете ми да ви попитам следното: Защо сте толкова настроени към този метод? Също така, знаехте ли, че хироиодната киселина действа сама по себе си, без фосфор. ( Вярвам) фосфорът просто рециклира киселината, така че използвате много по-малко. Вярвам, че фос. е по-малко ефективен след всяка употреба. Това, което сте загубили, няма значение, защото всеки път ще претегляте необходимото количество, така че ако сте загубили повече, добавяте още, за да получите правилното тегло
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
някак си ме кара да се чудя дали Al и аз трябва да работим също имам предвид, че работи за добив на метанол prolly gon be shitty af tho
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Питате ме защо съм толкова устремен към какъв точно метод? Наясно съм, че хидриодната киселина намалява E/PSE до нашия мед, но как да получим хидриодната киселина? Очевидно е, че именно тук се появява рр/и. Ето защо споменах никеловото покритие, за хипофосфорната киселина, тя по същество заема мястото на червеното р. РП или хипофосфорната киселина реагира с йодния кристал или излишното съдържание на йод в хидриодната киселина. Просто се опитвам да разбера механизмите на това кой, какво, кога, къде и т.н. Не само заради моята полза, но това е, което ще ме превърне в майстор алхимик, какъвто се надявам да бъда един ден. Голяма част от тази информация/знание е теоретична за мен, а така също е в полза и на останалите потребители на форума. Не съм се спрял на някакъв конкретен метод, просто се опитвам да стигна до целта с това, което е налично във всеки един момент, точно сега, за съжаление, това е моят велосипед, засега. В бъдеще мога ли да ви пиша, @FritBuchner ? Тъй като ви смятам за постоянен източник на добра информация и изглежда сте по-напред по пътя от мен.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
За мен най-лесните неща, които мога да получа, са литий и амониев сулфат. Метиламинът е на второ място от метиламониев хлорид ( methylamine hcl). Повечето забравили хора чуват фосфор и първото Нещо, за което се сещат, е метамфетамин. През 80-те и 90-те години на миналия век това беше метамфетаминът, който се използваше от мотоциклетистите. Имам достатъчно стари крайни литиеви батерии Energizer в чекмеджето за боклук, че една унция е нищо
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
И Walmart, и Amazon продават фосфорна киселина. След това ви трябва само някакъв източник на йод. Този метод се премества на второ място за мен, защото фосфорната киселина и йодът са по-малко забележими за набавяне от формалдехида
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Какъв продукт използвате за фосфорна киселина в Уолмарт?
 
Top