Разяснение на теорията на екстракцията...?

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Използвах търсачката на няколко платформи и не мога да намеря окончателен отговор, така че моля, ако има ресурс, към който някой би могъл да ме насочи, ще бъда благодарен. Ако не, тогава ето какво ще направим

Добре, първи въпрос: DCM приемлив разтворител ли е за метамфетаминовата свободна база? Защото разполагам с DCM от лабораторен клас и толуол от железарския магазин и ако мога да избегна необходимостта от двойна дестилация на галон толуол, бих искал да го направя.

Следващото: Забелязвам, че докато извършвам водни промивки на органичен слой, водата ми за промиване прави две неща
А) рН на водата за измиване започва с високи стойности (рН 13+), но спада при всяко следващо измиване
Б) Водата ми за миене започва да мирише на метамфетамин FB.

Сега, някъде прочетох, че Fb ЩЕ премине във водния слой, ако рН се понижи твърде много, но как да предотвратя това? Ако добавя NaOH, ще се получи трети тънък слой на границата, който е труден за отделяне.

Моля, някой може да помогне? Сякаш съм шибано петгодишно дете?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Аз използвам DCM за екстракция на метановия фб и съм доволен от него за PH над 7 не е необходимо да се притеснявате толкова много за това, че ако отиде във вода, няма да го направи така или иначе ще извлечете воден слой за останалия фб, но не е въпрос на PH.
Слоят Fb се отделя напълно при ph 12-13, дори да виждате някои от тях преди това.
 

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Добре, така че нека се уверя, че ви разбирам: тъй като промивам DCM (съдържащ fb) с dH2O, основата НЕ отива във водата за промиване? Дори ако водата за промиване е в диапазона 9-10? (Не се опитвам да споря, понякога ми трябват няколко кръга, за да възприема нещо, което е в противоречие с предишното ми разбиране)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Единственото нещо е, че DCM и водата имат бавно разделяне за неполярните свойства на DCM.
 

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ок. Добавянето на NaCl ще промени ли скоростта на разделяне?
 
Top