Неуспешен синтез на 4mmc

Czeczeczecze

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 7, 2022
Messages
24
Reaction score
5
Points
3
Направих синтеза на 4mmc в DCM стъпка по стъпка, както винаги. 1кг 2б4м 5л DCM 2л метилоамин, оставих го да се смесва през нощта ~8ч промих фребазата 2 пъти, добавих лед 5л ледено студен ацетон с 500мл 35% hcl и нищо не се случи. Обикновено в края на добавянето на ацетон с hcl се вижда прах в целия разтвор. този път няма. Някакъв съвет? Цялата партида се е провалила?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Разбирам какво имаш предвид, маслото не се е утаило, така ли? Ако е така, просто сложете маслото в плоска чиния от пирекс и изчакайте няколко дни, то ще изкристализира ;), след което можете да го пречистите с ацетон
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Знаете ли дали в процеса на метиламиниране на органична основа е по-добре да покриете бехеровата чаша, за да не излизат изпаренията на метиламина, или да оставите капака отворен, за да излизат изпаренията?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Осем часа разбъркване? Синтезирам bk-MDMA и след като прекурсорът CAS 52190-28-0 се разтвори с DCM и след това добавям 40% воден разтвор на метиламин, разбърквам го в продължение на 1 час, след това правя екстракция на етилов ацетат, промивам свободната основа 3 пъти и след това добавям 35-38% разтвор на HCl & ацетон към свободната основа и винаги излиза метилон HCl.
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
Направих на dcm и получавам 95 г 4mmc прах под формата на 100 г 2b4m.
Аз бях направен по вашия начин и получавам 30 г само.....
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Добавихте ли отопление?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
@Czeczeczecze:
Същият брат, никога не получавам продукт на DCM-път.
Опитайте с толуол или бензен като разтворител и не забравяйте да използвате горния слой. Подкиселявайте със смес от 90% Aceton и 10% HCL (37%).
Прахът се изгражда веднага и трябва да го филтрирате.
След това го прекристализирайте.
 
Top