Треска от амфетамин

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Имам малко рацемичен амфетамин сулфат. Предполага се, че е чист и наистина изглежда сравнително чист: почти бял (лек червен оттенък), без мирис. Водният разтвор е горчив и малко кисел, но иначе няма специфичен вкус.

Когато приемам 30 mg перорално, той действа, но предизвиква повишена температура (около 37,2-37,5 градуса по Целзий).

Означава ли това, че в него има някакъв токсичен примес и трябва да го изхвърля, или е възможно треската да е причинена от самия амфетамин? Някой друг имал ли е треска от амфетамин, особено от такива малки дози? За съжаление скоро не мога да си набавя амфетамин от друг източник, така че не мога да проверя дали и той би предизвикал треска.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Дозата от 30 mg се отнася за силна, а не за малка доза. Също така пирексията или треската е един от класическите физически ефекти на стимулантите. Ако температурата не надвишава 38-39 градуса по Целзий, намалява след действието на веществото и няма тенденция да се повишава, не трябва да се притеснявате напразно. За съжаление, в този случай е невъзможно да се оцени наличието/отсъствието на примеси според описанието на действието. Мога да ви препоръчам да намалите дозата и да я приемате в добре проветрена стая, както и да пиете вода на малки порции по време на сеанса.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
"Силен" не означава много за мен (като например, силен в сравнение с какво?). Бихте ли ми дали някакви приблизителни референтни точки, например:
1) каква доза е необходима, за да останете будни и да не ви се спи през нощта?
2) каква доза се предполага, че е силно приятна и подсилваща, за разлика от просто стимулираща? Например 30-те мг, които наричате силни, са доста стимулиращи за мен (поне при липса на толерантност), но изобщо не са приятни, а само неутрални; ако бях лабораторен плъх, нямаше да ме карат да натискам лоста, за да получа такъв ефект. Това важи само при условие, че амфетаминът ми е достатъчно чист, разбира се.
(всичко това се отнася за рацемичен амфетамин сулфат, приеман перорално)

Между другото, въпреки че не се опитах да направя няколко измервания на температурата с течение на времето, изглежда, че температурата започва да намалява приблизително по същото време, когато стимулацията отслабва. Както и сухотата в устата (но това, както знам, е нормално).

Това, което ме притеснява, е, че според листовката за Декседрин еднократната доза декстроамфетамин сулфат може да бъде до 30 mg (което означава 60 mg рацемик), но температурата не е посочена като неблагоприятен ефект (изобщо!). Което е безсмислено, освен ако левоамфетаминът не е много по-добър в предизвикването на пирексия, отколкото същото количество декстро. Дали е така?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Както правилно сте забелязали, всички дози са осреднени. Винаги е необходимо да се помни за индивидуалната поносимост, качеството на веществото и т.н. Средната доза за амфетамин варира от 10 - 20 mg. Що се отнася до "удоволствието", тук виждам проблем във факта, че класическите стимуланти сами по себе си не допринасят за някакви ярки и ясно изразени преживявания на удоволствие. То може да бъде създадено от атмосферата, дейността, компанията.

Намаляването на дозата на стимуланта и планирането на сеанса също могат да създадат условия за проява не само на стимулиращи ефекти. Тук си струва да се спомене и за качеството на веществото и стереоизомеризма.

Но ако търсите наистина приятни усещания, трябва да се обърнете на страната на еуфоретиците, например MDMA.

Треската е един от най-често срещаните странични ефекти на Декседрин. Повишаването на температурата е естествена последица от стимулацията. Така работят фармакологията и биофизиката. Проверете два пъти източниците си или намерете други.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
В зависимост от това къде измервате и с какво, това може да е нормална телесна температура. Амфетамините предизвикват термогенеза чрез освобождаване на норепинефрин. По-малък проблем при декстро
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Не, това определено не е нормално. Базовата стойност, измерена непосредствено преди дозата, винаги е 36,5-36,8
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Е, тогава все още е нормално за скорост, а не за треска
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Добре, това е много объркващо. От една страна, и вие, Парацелз, и 41Dxflatline, казвате, че треската от 30 mg рацемичен амф е нормална. От друга страна, в информацията за предписване нито на Декседрин, нито на Аддерал(напримертук) треската не се споменава като страничен ефект, а дозата от 30 mg е вътре в терапевтичния диапазон за тези лекарства. Как така?! В същото време те споменават сухота в устата и дори дребни неща, като например малко повишаване на кръвното налягане. А Adderall е 25% от досадния левоизомер, така че ако левоамфетаминът е отговорен единствено за треската, Adderall също би предизвикал треска.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Това не е треска и повишена телесна температура е в разделите за странични ефекти на ПИЛ:
https://www.medicines.org.uk/emc/files/pil.7404.pdf
 
Top