Филтриране на миризмата

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Имам въпрос от друга гледна точка. Да предположим, че имате напълно херметично помещение, в което от едната страна се вкарва свеж въздух, а от другата страна мощен вентилатор го изтегля от центъра на помещението.

Как се справяте с филтрирането на миризмите във въздуха? Използвате ли някакви пречистватели, ако да, какви и с какъв патрон, или е достатъчно да дадете висококапацитетен въглероден филтър с активен въглен на изхода, както се използва при отглеждането на канабис. Ако такъв филтър би свършил работа, кой активен въглен е най-добър - CTC или обикновен?

Как се филтрира въздухът и миризмите в лабораториите? С уважение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Здравейте, прочетете за вентилацията тук. Въглеродният филтър и мокрият адсорбер са добро решение.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Много ви благодаря за връзката. Тъкмо планирах да използвам въглеродния филтър, този филтър за вода ме интересува, не разбирам съвсем как ще работи. Да кажем, че имам помещение като стая за отглеждане на канабис с филтър с въглен и екстрактор, тръбата, която изтласква въздуха, влиза във ваната, а краят на тръбата се озовава под водата, така че въздухът, който вентилаторът издърпва от шатрата през филтъра с въглен, не отива в помещението, а прелита през водата, така че примесите се разтварят допълнително във водата. Правилно ли разбирам това?

Задължително ли е този филтър за вода?

Да предположим, че използвам такъв въглен филтър, с най-висок клас CTC въглерод (бие стандартния въглерод, тук имам опит с по-мащабно отглеждане на mj) заедно с воден скрубер накрая, ще работи ли синтез с 1 кг bk4 наведнъж, вентилацията с голям капацитет ще обхване ли достатъчно ефективно миризмата ми, за да направя това в еднофамилна къща, така че миризмата да не достига до съседите?

С най-добри пожелания
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да. работи като бълбукане на наргиле. Водата ще абсорбира вещества от въздуха. След филтрирането на водата трябва да инсталирате въглероден филтър.

Мисля, че при мащабния синтез не ви е достатъчен само въглероден филтър. Той ще се пренасити доста бързо.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Според снимката, която намерих в посочения от вас линк, би трябвало да е въглероден филтър -> вентилатор -> вода, а вие пишете вентилатор -> вода -> въглероден филтър. Аз разбирам, че първо водата да улови каквото може, а след това цялото нещо да се насочи към въглеродния филтър, за да се изчисти до нула. Разбирам ли какво имате предвид?

Използвайки принципа, за който говорите, т.е. вентилатор -> вода -> въглен филтър с повече бк4 такъв въглен филтър мислите ли, че ще издържи 2-3 хвърляния преди да се насити?

Такъв прясно купен би трябвало да елиминира външно миризмата до нула, да?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Мисля, че тази последователност удължава живота на въглеродния филтър.
Не мога да кажа точно, зависи от вашия синтез.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Общо взето, дори и да сменя активния въглен във филтъра при всяко готвене, така че да премахне миризмата до 0, това би имало смисъл.

Благодаря ви за помощта
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Да, знам
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Има ли някакви инструкции как да се направи мокър скрубер?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Разгледайте тази филтърна система (приложение 1)

В идеалния случай бихте могли да добавите озонови генератори за пълно отстраняване на миризмите преди въглеродния филтър, както го правят във фермите за канабис.

В десния ъгъл на гърба на помещението (прикачен файл 1) можете да видите водна баня, която се използва за допълнително филтриране на миризмите и токсичните вещества от изпаренията, като чрез въглеродния филтър и озоновия генератор можете допълнително да пречистите и извлечете токсичните вещества от изпаренията. Също така се забелязва и разликата в използваните тръби, тъй като има изолирани тръби, използвани за системата под уплътнението, а тръбите, идващи директно от реакторите, са обикновени тръби.

Също така тази снимка 2 от моя прикачен файл може да помогне за по-доброто разбиране на циркулационната система.
 

Attachments

  • 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Издухвате въздуха през вода?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Това не е моята лаборатория, но работи добре за синтези, които произвеждат много миризми, водата може да се смеси със сапун или други химикали за неутрализиране на миризми
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Имам идея/въпрос. В предишната ми работа трябваше да контролирам стриктно параметрите на околната среда. Особено влажността, която трябваше да се колебае между около 85+%Rh и 99% the. Постигнах това, като: имах барабан/барабан с капак. Въздуховод и вентилатор вкарват въздух в един отвор в капака. Друга тръба на капака отвеждаше овлажнения въздух към камерата. Вътре в бъчвата имаше ултразвуков размразител за езеро с 5 глави (основно машина за мъгла), вентилаторът и размразителят се управляваха от хидростат/реле. Той наистина можеше да изпомпва мъгла. Мисля си, че това би работило чудесно в това приложение и мъглата би абсорбирала миризмата, но каналите, които влизат и излизат, биха били достатъчно високи, за да не може мъглата да излезе от варела. Един маркуч на дъното на варела ще изпуска замърсената вода и ще я сменяте периодично ( в моето приложение имах поплавък на тоалетната чиния и иглен вентил, който поддържаше варела пълен с вода, но аз изпусках мъглата, така че тя се използваше много) тази настройка ще има малка част от съпротивлението на потопения вход.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Мисля, че те не са изолирани, те са просто пластмасови прави тръби, защото не са подвижен елемент на вентилационната система, спирофлексът се използва в близост до реактори, защото може да се премести, да кажем, дори на 50 см вляво или вдясно./
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
41
Reaction score
29
Points
18
Като се има предвид малка домашна лаборатория (реактор с обем 1 л, в който се използват химикали като DCM, 2b4mp, метиламин, HCl, ацетон), вентилирана навън без никакви филтри, какво е разстоянието, на което съседите и минувачите могат да усетят миризмата на генерираните изпарения?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
няма да се забележи. Най-много изпарения има, когато изсипете метиламин. Друг при филтриране, но ако имате дълъг канален отдушник( аз имам около 8 м), не се усеща миризма навън, но филтрирането е препоръчително
Моята идея е да се използва вентилатор под налягане, който се вкарва в течността, а над него - въглероден филтър.
RstqMza2un
 
Top