от PEA към Amp

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Здравейте на общността на bbgate,
Имам въпрос относно синтез от фенилетиламин до амфетамин
възможно ли е да се направи амфетамин от фенилетиламин, ако се метилира алфа мястото от PEA с тези съставки
Метилиод, калиумкарбонат, ацетонитрил, H2O, натриумсулфат, етилацетат и сярна киселина

Надявам се, че английският ми не е много лош и можете да го прочетете
 
  • Like
Reactions: $!$

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Няма как да стане.
Не съществуват преки и лесни методи за алкилиране на алфа позицията на PEA, т.е. за изграждане на нова връзка въглерод-въглерод.
С вашите реактиви няма да получите селективно N-алкилиране, така че продуктът ви ще бъде смес от N-метил-PEA+ N,N-диметил-PEA, дори ако PEA е в излишък.
2560px-Phenylethyl_Amine_General_Formula_V1.svg.png
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Това е еднозначно. Веднъж прочетох патент от 1913 г., който описваше метод, но реагентът, който са използвали, не е наличен в търговската мрежа. Съжалявам, че не бях запазил този резултат, бях се задълбочил около 3 часа в Google патенти и бях преминал през около 10 различни начина да го кажа. Това беше по-рано в моето занимание с химия, вероятно миналата година. 🤪
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Механизмът, който се използва при кетоните и алдехидите, не работи тук? Може ли да добавите връзка на бета и да направите обръщане на кетона?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Фрит Бюхнер, бр. Можете да разгледате този списък с възможни органични реакции - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_organic_reactions и да решите кой би могъл да бъде най-елегантният начин да превърнете безполезния си PEA в нещо по-интересно (освен фентанил, разбира се).
Предполагам, че моно- или ди-нитрацията на пръстена, последвана от редукция, защита на амина на страничната верига, реакция на Сандмайер, допълнителна халогениране и/или размяна на халогенид(и) за метокси група(и), депротекция на амина на страничната верига и накрая N-бензилиране биха могли да свършат работа.
 

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
отначало благодаря за отговора, но какво ще стане, ако пропуснете или замените калиевия карбонат, защото тогава няма да има основа и N-метилирането може да не се осъществи, или се опитате да защитите азотната група?
 
Top