Question Общо измиване на кокаина, за да се отстрани възможно най-много фалшификат

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Здравейте, умни хора.

Намалих масово консумацията на кокаин и преминавам през пристъп на изследване на това, което предлага светът на психеделиците. Поради независещи от мен обстоятелства се оказах с партида кокаин от три различни източника с обща маса 20 грама.

Не е много, но също така нямам нужда от толкова много, така че си помислих, че ще използвам това като възможност да науча как да промивам фалшификатите от кокаина (ако разваля това, няма да загубя съня си, тъй като не продавам и съм намалил употребата си почти напълно).

Намерих това: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...onion/threads/cocaine-recrystallisation.4178/
По-конкретно:

@G.Patton споменава, че това е единственият начин да се пречисти кокаинът.

Вярно ли е това в многобройните източници?

Намерих и това: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...phenyltetrahydroimidazothiazole-mixtures.375/
(също от @G.Patton )

И това ме накара да се замисля, че не знам какви фалшификати се използват за всеки от тези пакети, някои са "боливийски", други са "колумбийски кокос" и т.н...

Дали горепосочената а/б екстракция ще свърши работа за всички тях, или има вероятност да я объркам и предпочитам да го правя по една "група"?
Или да започна с обикновена серия от измиване с неполярен разтворител? Каква е най-бързата и най-простата победа?

Далеч съм от това да се чувствам комфортно да правя а/б, както е описано по-горе, така че ще проучвам това дълго време, докато си набавя подходящо оборудване и екстрактори, не ми се иска къщата да се изпълни с миризма на ацетон или ръцете да бъдат изгорени от солна киселина. (получавам и някои части, тъй като трябва да превърна 5-MeO-DMT HCL в свободна база, което трябва да направя до февруари, така че съм в пълен режим на обучение)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте, бих ви препоръчал да следвате протокола за изследване на кокаин и да определите замърсителите си с кокаин. След това, в случай че продуктът ви съдържа бензокаин, пропаракаин, лидокаин, ще бъде трудно да пречистите продукта си. Съществува само начин за промиване чрез колонна хроматография. В случай че продуктът ви е развален с левамизол, ще бъде много по-лесно да се почисти.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Благодаря ви за това - поръчах няколко комплекта и ще използвам тази възможност, за да науча повече за това как са опаковани тези неща и следователно какво мога да направя, за да изрежа някои от тях.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Просто ще удължа тази тема.
Търся да изчистя 1 г кокаин. Той не е напълно разтворим във вода. Искам да филтрирам каквото и да е неразтворимо нещо в него. Нямам нищо против да оставя този 1 г С във воден разтвор в края на това.
Идеи?

Мислех да го разтворя в орална спринцовка, след което да го прокарам през памук. Отново повтарям, че не очаквам да не се опитвам да направя перфектно пречистване.
Какво мислите вие?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Можете да го разтворите в студена вода (около 3-4 ml) и да филтрирате. Кофеинът и част от лидокаина са трудно разтворими в студена вода.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
@darkmatter7

Не го оставяйте във водата. Той се разгражда на молекули, които не са психоактивни, доста бързо, така че ако не го използвате цялото за една нощ, ще се окажете с гадна, безполезна вода
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Хм. Изглежда обаче, че се задържа на 90% 1 месец по-късно...
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
РН се променя доста бързо при стайна температура, така че това може да доведе до болезнено смъркане, но да, това е интересно изследване, благодаря!
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
^ поради това, че разполагам само с 1 г, като основно се опитвам да избегна загубите от прехвърляне/филтриране/т.н. -- Как се нарича това? механични загуби или нещо подобно?

Имам етанол и ацетон, но няма да се занимавам да правя безводни версии. И така, като се има предвид какво имам, какъв е най-добрият вариант?
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Не можете ли просто да използвате метода на промиване с ацетон, както можете да направите с амфетамин сулфат? Знам, че това не е премахване на всичко, ако нещата ви са нарязани не с всичко, трябва да отидат веднага в кофата за боклук... можете да превърнете във фребаза с амоняк, но също така дали Роел е премахнал всички неща, с които е можело да бъдат нарязани... варене имам предвид, направете същия процес, когато е фрибаза, само че с вода, можете да подобрите малко вкуса, ако е бил нарязан с кофеин, манитол или инозитол... персонал, нарязан с левамизол, някакъв вид боклук, тогава по-добре се върнете при човека и го оставете да смила всичко наведнъж, а междувременно си вземете парите от портфейла му плюс някаква лихва
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Тъй като ОП казва: " обща промивка", ще ви дам това. Дестилирана вода. 3 пъти промиване с хлороформ. Съотношение 1/3 хлоро: вода, енергично разклащане, след което хлороформът се декантира/сифонира/отделя. Доказано е чрез HPLC, че се отстраняват левамизол/тетрамизол в концентрация поне 15 %. С остава в полярно състояние. Друг вариант от същия документ предполага още по-ефикасен метод - дестилиран полярен, 3 пъти промиване с хексан, след това неутрализиране на HCl и 3 пъти екстракция с хексан. HCL преминава през мехурчетата, причинявайки утаяване. но, хей, това звучи като stb с defat, , а не като общо промиване. Само при втория дефат са отстранени 15% лева/тетра. Голяма грешка е да се загрее, защото всяка форма на захар (декстроза, лактоза, глюкоза ECT.) Ще се превърне в не смешно тафи, което е трудно да се отстрани. Ацетонът е по-малко от идеален разтворител, защото А. се смесва с полярните и 2, кокаинът е слабо разтворим в него, така че гарантирано ще загубите продукт.
 
Top