Опитвал ли се е някой да направи азотен оксид (N2O) с амониев нитрат (NH4NO3)

hof82049

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Здравейте!
Разложих малко NH4NO3 и събрах газ след балонче вода, вкусът е сладък като N2O, така че мисля, че е правилният начин за получаване на N2O (наистина съм нов в химията) !


Сега планирам да увелича реактора си, за да получа повече газ, и да го компресирам в бутилка накрая.

Имам някои въпроси, надявам се някой да ми помогне:
- Прочетох много мнения, някои казват, че реакторът ще експлодира, ако се нагрее до > 200C или 210C, а други казват, че < 240C ще е добре! Толкова съм объркан??? Ще направя реактор с електрически източник на топлина с контрол на температурата, какво мислите за това?

- Нещата, които остават в реактора след приключване на работата, безопасни ли са, ако ги изхвърля в канализацията? или какво трябва да направя с тях?

- Да събирам ли газ, а след това да правя мехурчета с вода, достатъчно ли е за чистота? Четох някъде, че за чистотата се използва основа/киселина, необходимо ли е това?

Всяко предложение ще ми помогне много
Много благодаря!
 

Albert_Hofmann123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 13, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Знам, че можете да направите N20 по този начин, въпреки че съм чувал, че не е толкова безопасно
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Съгласете се, че това не е безопасно. Трябва да проведете реакцията под 200 и без кислород (използвайте вакуум), иначе ще се размажете по стените🤯
 
Top