Направих ли го най-накрая?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
И така, както съм сигурен, че някои от вас са разбрали iv се опитвах да катализирам кетон на триптофан, за да получа триптамин, но имах проблеми.
Оказа се, че просто не мога да следвам инструкциите, защото правя почивки, не си водя бележки и забравям къде съм.
Със задоволство мога да кажа, че ги поправих и в крайна сметка получих това....
Какво мислим ние? Исках да направя TLC, но имам само МАСИВНИ плочи и първо не бях сигурен какви химикали да използвам, за да "развия" споменатата TLC плоча, но също така дали огромният размер - говоря за 20x10cm, ще доведе до някакви проблеми с абсорбцията на капката? Също така разбирам, че просто разтварям малко от него във вода и след това разтягам капилярна тръбичка, за да направя "микропипета", с която да капна капка върху плочата, след което изчаквам да се абсорбира в силициевия диоксид, преди да я изправя и поставя в МАСИВНИЯ резервоар за проявяване (или голям буркан), който ще използвам за проявяване.
Съжалявам, ако използвам грешна терминология, уча се в движение, но стигнах толкова далеч само за няколко месеца.
Съжалявам, знам, че в този пост има много неща, много въпроси и т.н., така че се извинявам, просто разбрах, че някой тук вече е правил това... сигурно
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 204
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 186

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Следвах написаното за архивите с родий, в които се използва л-карвонът в ментовото масло, само че го замених с циклохексанон (от написаното по-горе за кетонната катализа). По същество това беше всичко. Все още имам малко от "майчината течност", така че може би ще я използвам, за да видя дали мога да декарбонизирам още с нея, но се съмнявам в това - мисля, че вероятно просто ще повторя експеримента, ако имам нужда от повече. Трябва да я изстържа и претегля, за да видя дали е разумно да предположа, че това всъщност е триптамин. Искам да кажа, че го изпарих от вода, което беше супер досадно и бавно - DCM щеше да е по-добре, но по някаква причина не остави слой, така че предполагам, че е смесим с терпентин - което прави горното писание невярно при втората половина или възстановяването на споменатия триптамин. Съмнявам се, че някой действително ще прочете или отговори на това, тъй като нямам много опит тук, но хей хо, това е огромен успех за мен, ако това е триптамин. От това, че знаех само за извличането на молекули от растителна материя, до изучаването на този процес за около 4 месеца.
Дадох си една година, за да се науча, но се оказа, че получаването на знания не е най-трудната част! Набавянето на съответните реактиви е!!! Току-що разбрах, че съм публикувал това в грешния раздел (много съжалявам, модс, бихте ли могли да го преместите в раздела за триптамини?). Съжалявам!
 
Top