[ПОМОЩ] Избирам първия си партиден реактор - китайски реактор или не?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Здравейте, хора,

време е да избера първия си партиден реактор.

За да избегна необходимостта от закупуване на повече от един реактор по време на увеличаване на реакцията, а също и за да спестя разходи надолу, бих искал да се сдобия със стъклен реактор с обем 100 л.
Купуването на реактор с вместимост 2-10 литра, включително охладител + вакуумна помпа, само за да го препродам по-късно, когато си купя реактор с вместимост 100 литра, ми се струва твърде голям риск.

Какъв е опитът ви с китайските партидни реактори?

Предполагам, че компании като USA LABS също произвеждат в Китай и продават само на дребно в Amazon, така че по-добре ли ще е да купя директно от китайския производител?

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ОТ КЛИЪРНЕТ - ТАЗИ ПУБЛИКАЦИЯ СЪДЪРЖА ВРЪЗКИ КЪМ КЛИЪРНЕТ

Получих няколко оферти, които бих искал да посоча тук:

Lab1st

Поисках оферта и я чакам в момента, но те са много скъпи в сравнение с другите. Реакторът с вместимост 200 литра, без вакуумна помпа и охладител, струва 17 500 EUR.

USA LABS

- 100L стъклен реактор с кожух, включително охладител + вакуумна помпа: 28 049€
Връзка: https://www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1


YUANHAI:

- 100L стъклен реактор с кожух: 3.350€
- Циркулационен охладител: 1.000€
- Циркулационна нагревателна вана: 1.260€
- Вакуумна помпа с воден цикъл: 450€

- 20L ротавак: 3.150€
- Циркулационен охладител: 2.000€
- Вакуумна помпа за воден цикъл: 450€

- 50L Rotavap: 4.200€
- Циркулационен охладител: 2.250€
- Вакуумна помпа за воден цикъл: 450€

Връзка: https://yuanhuai.en.alibaba.com/

Cincerly,

Koko
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Просто си купете, за да започнете с 20-литрова колба с кръгло дъно, с 2 или 3 гърла. Можете да направите от колба с 2 гърла, колба с 3 гърла, ако искате. Това е много по-евтино
загрейте я с газ и използвайте смесител с пръчка до диаметър 20, който трябва да купите отделно, защото смесителите поддържат само диаметър 6
Освен това купете аквариумна помпа от 10 вата и добър кондензатор
също така добър термометър и pH хартия или цифров

Препоръчително е също така да поръчате добър стартов комплект, защото съединителите са в скоби колби и много други
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ако купувате извън европа, трябва да платите и данък върху вноса 21%
така че за 10 000 евро това са 2100 евро допълнително
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Благодаря, колега, прав си - за начало това вероятно е добро решение, за да се запознаем с процеса и реакцията!

Намерих чудесни варианти и ще ги поръчам, благодаря!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Няма ли да се използва също толкова добре и нагревателна мантия или гореща плоча?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Не е за 20-литрова колба
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Всъщност намерих 2100W нагревателна мантия, подходяща за 20L колби.

Звучи ми по-удобно от използването на газ или гореща плоча.

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ЗА КЛИРЪН


Друга с 3000W


Първата е доста евтина и нагрява до 350 °C, докато втората може да нагрява до 450 °C.

По маршрута NaBH4/CuCL2 не се превишава 80 °C и той би бил напълно подходящ, за маршрута P2P, който сте избрали, те също биха работили, тъй като се изисква температура от 165 °C.

Какво мислите?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Вие правите това, което смятате, че е добро за вас .

Никога не използвам това, защото много повече ми харесва газта и най-важното - смесването над главата при 1500 т/мин
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Ще пробвам и двата варианта, тъй като съм виждал и двата в лабораторни снимки онлайн, и след това ще реша за това, което ми подхожда най-добре :)


Благодаря за съвета!
 

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
В коя държава се намирате?

Когато започнах, поръчването на реактори беше чиста лудост, сега, когато вече по-голямата част от десетилетието консултирам в областта на канабиса в Калифорния, САЩ. Мога да поръчам 10 реактора от 100 литра, без да ми мигне окото.

Така че може би ще успея да ви насоча или дори да улесня поръчката чрез моя консултантски бизнес. Бих искал да се спра на въпроса за "китайците" още от самото начало. Съществуват множество производители и много от техните продукти изглеждат идентични, като от опит мога да кажа, че някои от тях имат правилен контрол на качеството, а други просто пропускат да го постигнат. Проблемът се задълбочава, когато се стигне до обслужване на клиенти или замяна/отстраняване на проблеми.

Но ако трябва да бъда напълно честен, особено за производството на канабис, нищо от това няма значение, стига да е стъклен и да задържа течност, в по-голямата си част е добре. Допълнителното оборудване е друг въпрос.

И така, за да ви помогнем най-добре, в коя държава се намирате и какво искате да направите с вашия реактор? Повярвайте ми, виждал съм и съм направил всичко, построил съм много лаборатории за милиони долари и много по-евтини лаборатории, които се движат в кръг около по-скъпите с доктори на науките, които въртят спирателни кранове и циферблати.

Ако всичко, от което се нуждаете, е леко нагряване и охлаждане с разбъркване, тогава няма да сбъркате, а ако се нуждаете от прецизно изграждане, за да приспособите процеси, чувствителни към въздуха и водата, или от прецизно управление на температурата, тогава се нуждаете от някаква насока.

Също така, реакторите са подходящи добре за рефлукс, но не и за възстановяване, а ако имате предвид кристализация, тогава ще искате реактор с филтър, който има филтърна плоча и дъно, което се изпуска за лесно събиране.

Китайските производители могат да се справят отлично с отоплението и охлаждането, особено за цената, с вакуума - не толкова.

Кажи ми, приятелю, с удоволствие ще ти помогна!
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Здравей, човече,

благодаря много за обратната връзка.

При това в момента пребивавам в централна европа и нямам бизнес опит в нито една индустрия, която би могла да бъде полезна за поръчване на големи суми за партидни реактори от китай. Освен това това е задача за няколко седмици/месеци напред, но искам да имам всичко готово и готово за момента, в който настъпи подходящият момент.

Целта ще бъде само производството на амфетамин фрибаза.

Отворени ли сте за частен чат?

Проверих множество китайски компании и винаги избирам тези (освен качествения вид и цените), които предлагат чудесно обслужване на клиентите по време на целия процес.

Все още не съм направил никакви поръчки, така че моментът за започване на дискусия би бил много подходящ все пак.

PS - Не бях в състояние да получа достъп до профила си за приблизително 2 седмици, така че ще се върна напълно от утре.

Cincerly,

Коко
 
Top