Помощ за проектиране на механизъм на проста преса за хапчета

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Здравейте 👋, имам нужда някой да ми помогне да разбера как да проектирам и изградя механизма за изхвърляне на проста преса за таблетки с един пробив CandyLand mini като тези, които можете да закупите на няколко китайски от доставчиците. Тъй като е трудно да се внесе цялата машина, реших да построя тази машина сам, защото дизайнът на самата преса е доста прост и всички части освен самата матрица за таблетки са законни, евтини и лесни за закупуване . Като награда за тези, които ми помогнаха, ще споделя конструктивния план като ръководство за целия завършен проект.
 

Attachments

  • 6LXqAVma7D.jpg
    6LXqAVma7D.jpg
    196.5 KB · Views: 229
  • UeF4vxK5Y7.jpg
    UeF4vxK5Y7.jpg
    57 KB · Views: 198

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Здравейте , имам нужда някой да ми помогне да . Самата преса вече работи, но тъй като машината няма базовата плоча с подаващото устройство и механизма за изхвърляне, е възможно да се произвеждат само единични таблетки, защото всяка една таблетка трябва да се изхвърля от матрицата на ръка. Опитах се да разбера как да възстановя базовата плоча, но за съжаление не мога да разбера дизайна и как да възстановя механизма за изхвърляне, поради липса на познания по механика/дизайн, im stuck here now. Така че се надявам някой тук да ми помогне как да проектирам и възстановя механизма, както е показано на снимките. Опитах се да намеря ки софтуер или нещо подобно, за да проектирам тази част, но не мога да разбера как да направя точен проект на механизма и след това да го възстановя с части от местния магазин за хардуер. Така че може би може да изработите това заедно с мен или да ме насочите в посока как да го възстановим.
Като награда за тези, които ми помогнаха, ще споделя безплатно конструктивния план като ръководство на целия завършен проект, а вие ще получите безплатно и няколко хапчета ксанакс или ктц! Наздраве!
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Трябва да го купите от alibaba, продавачът може да го изпрати в две пратки, за да не бъде подозрителен от митниците
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ако някога ви интересува, познавам и човек с конкурентни цени!

https://imgur.com/a/H8LKmR6
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Имам продавач, с когото трябва да се справя, ако искате да купите, ще ви помогна
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Ако искате да изградите буталото, това е глупост
Загуба на време и пари, защото съм опитвал преди вас и няма да даде резултат
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Здравейте, казвам се Марти€mcfly и се интересувам да дам малък съвет. Този тип неща са нещо, с което имам малко опит. Механизмът на пресоване на хапчетата има не е толкова прост, колкото изглежда.

Започнете с това да знаете какво пресовате, защото има разлика в очакването на физическите характеристики във фармацевтичното или улично произведеното хапче. Като е възможно вашето производство да ги задоволи търсенето, разчита на физическия вид за клиентите.

Между двете форми, нитовете и механизма, при който пластините прилагат натиск в двата интервала, трябва да се разбере допълнително, защото не искате да губите времето си.

Тази машина се оказва не толкова лесна за използване💯:
https://imgur.com/a/sTcN7td
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Благодаря за помощта, но не искам нова машина, а само начин да изхвърлям хапчетата от вече работещата ми преса, която си построих сам. В противен случай е невъзможно да се произведат повече от 10 хапчета за 30 минути.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Вече имам работеща преса за хапчета, трябва само да разбера как хапчето се изхвърля след натискане!

Така че моля да ме насочите в посока как да възстановя този прост механизъм, както е показано на снимките ми.

Сигурен съм, че е възможно да се възстанови това с помощта на 3D принтер и или някои умения за обработка на метал.

За съжаление в Alibaba няма продавачи, които да продават само основната плоча с механизма за изхвърляне.

Невъзможно е тази машина да бъде изхвърлена на митницата, защото ще бъде задържана в пощенската служба, за да платя данъци, или ще бъда заловен, когато се опитам да я взема.

Така че единственият ми шанс е да я възстановя.

Има ли някой идея как да се сдобия с план на механизма за изхвърляне?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Вместо да прилагате натиск от едната страна, ще ви е необходима матрица с форма на "поничка" (торус), при която в края на цикъла долната част на матрицата се отдръпва и горният прът избутва хапчето през дъното. Най-добрият начин за това е да се използва съединителен прът от лоста към гърбицата.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Благодаря за съвета ви!
Вече притежавам формата на поничка и прави, но успявам да изтласкам само едно хапче с големи усилия заради настройката, която използвам сега.
Имам различни идеи как да реализирам механизма или поне същото като твоето, но за целта ми трябва точен план или поне снимка на точния механизъм, за да разбера точните размери или поне как и кои части трябва да изработя и купя, за да изградя правилно механизма за изхвърляне.
Мисля, че е необходимо да се увеличи мощността, за да се изтласкат хапчетата от формата нагоре.
Имам и книга за това как се правят различни преси за хапчета, но е трудно (но не и невъзможно) да се построи механизмът.
Най-добре би било да има ръчно нарисуван или още по-добре 3д проект с точни измервания на механизма, за да се възстанови всяка една част.
Целта е да се произвежда по-голямо количество хапчета за по-кратък период от време.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Вземете матрица с отвор, който минава през целия й край, блокирайте дъното на матрицата с пръчката на линеен соленоид. Поставете бутон за превключване в края на хода на лоста, който, когато е активиран (лостът е напълно напред), не прави нищо, но когато го деактивирате (започнете да дърпате лоста назад), соленоидът се активира, като придвижва пръчката нагоре през матрицата и изтласква хапчето навън. Не е необходимо изработването на сложни части.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Знаете ли, че всъщност мога да се възползвам от помощ тук? Бих искал да получа формула за полимерен разтвор за моите хапчета. Разполагам с машина за паниране и пръскачка/въздушен компресор, но ми трябва рецепта за течен разтвор за покриване на хапчета.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Благодаря за цялата помощ, но все още трябва да разбера как да възстановя основната плоча + механизма за изхвърляне, както можете да видите в първия ми пост. Поздрави
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ще извадя основната си дъска и ще ви направя снимки, за да можете да видите размерите.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Уж можете да ми кажете повече?
 
You must log in or register to reply here.
Top