ПОМОЩ БЕЗОПАСНОСТ СПЕШНИ СЛУЧАИ

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Трябва да имаме специална тема или раздел, или нещо подобно за извънредни ситуации от рода на Случайно смесих _ с _ и _ се случи. Може ли някой да ми даде съвет как да неутрализирам _ ... и т.н.

За тази цел позволете ми да споделя с вас един опит, който в момента е в разгара си и се надявам да съм предприел правилните стъпки за разрешаването му.

Имах парче цинков метал, което се разтваряше в HCl. Всичко вървеше по план... След това открих още няколко парчета от това, което МИСЛИХ, че е цинк, но всъщност най-вероятно беше алуминий.

След смесването (върху гореща плоча) се появи синя пяна и миризма на хлор.

Неутрализирах я с вода и сода за хляб... надявам се...

Всеки принос е добре дошъл.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
ще бъде късно, преди да получите каквато и да е полезна информация това само ще направи форума по-малко полезен, а ако химиците от форума са онлайн, можете да се свържете с тях лично, те са надеждни и техните да ви послужат.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Можете да ми изпратите имейл:
[email protected]
с тема като спешна медицинска помощ или нужда от спешна помощ, ако съм буден или мога да отговоря, ще направя всичко възможно да помогна, ако мога
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
По време на работа с натриев хидроксид след извършване на окислително-редукционна реакция NaBH4. Докато работех, забелязах, че ръкавицата се е напълнила с вода. Мисля, че водата в ръкавицата може да е била замърсена с някакъв набх4 или наох. Ръцете ми изглеждаха малко като след прекалено дълъг престой в плувен басейн. Погрижих се да ги изплакна и след като приключих с работата, взех дълъг душ.
Няколко дни по-късно кожата на ръцете ми започна да се лющи и сега горната част на показалеца ми е все едно съм я изгорил на гореща повърхност. Като цяло върховете на пръстите ми са леко изтръпнали и имат много гладка текстура. Трябва ли да се притеснявам за това или ще изчезне от само себе си?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Това може да стане много болезнено за известно време, изгарянията на основата са злокачествени, но няма какво сега да се направи по въпроса, освен да се използват обезболяващи. Трябвало е да накиснете ръката в разредена оцетна или лимонена киселина за половин час или повече, за да неутрализирате все още наличната основа, сега е твърде късно, само за в бъдеще.
 
Top