Дехидратиране на хексахидрат за получаване на безводен алуминиев хлорид

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Някой е опитвал този метод..?

Вземат се 10 g алуминиев хлорид хексахидрат и се поставят в бехерова чаша, добавя се вода за разтваряне, за да се получи разтвор, в чашата бавно се налива 95-процентов етанол, след като кристалите в чашата се отделят напълно, се извършва разделяне на твърдо и течно вещество в центробежен сепаратор и се получават бели кристали, а именно безводен алуминиев хлорид. Концентрацията на етанола, налят по горепосочения метод, може също да бъде 75 %, 99,5 %. Разделянето на твърдо вещество и течност по горепосочения метод може да се извърши и чрез други методи, например чрез обикновена филтрация. Възможно е също така да се отстранят примесите чрез филтриране след приготвянето на водния разтвор.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Както е написано по-горе, не го виждам. Какво представлява уредите за увличане? Не си представям центрофугиране на хексахидрат до безводен, когато той седи върху азеотроп без ентрайнер. Не, не съм го опитвал. Не съм опитвал обаче и да скачам над Луната. Ако това проработи, ще продавам тази гадост на пазара следващия месец, че е адски висока за купуване
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Ами аз бях същото нещо, така че отивам да го изпробвам, тъй като е 90 кг, но алуминиевият хексахидрат е 130 лв. за 5 кг
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Виждам го на места, където всъщност мога да го получа за около 100 долара/50 грама, което е около 85 евро или нещо подобно
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Да, за това goin да поръчате някои да видим дали наистина работи
 
Top