Колко лошо съм прецакал това? Проблеми след обгазяванеһттр://....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
След като обгазих със суха HCL сепарева фуния, в която се държи толуол, съдържащ свободна база МА, добавих 20 ml dH2O в сепаревата фуния и оставих да се отдели. При тестването на алкалния слой забелязах две неща: моето рН все още е в основния диапазон, въпреки многократното обгазяване. Освен това във фунията падна малко парченце тръбичка, което не забелязах, докато не добавих dH2O...

Трябва ли просто да преоснова и да започна отначало?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Изпарявайте водния си слой, ако все още разполагате с него, за да сте сигурни. В противен случай мисля, че просто изсушете толуена/МА с малко английска сол и опитайте отново да газирате и изчакайте утайката, не би трябвало да се налага да базирате и извличате отново. Получихте ли снеговалеж при газифицирането? Това е вашият показател.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Съжаляваме за забавения отговор. Дали все още има aq слой, благодаря на (вмъкнете висшата сила тук, ако е приложимо). Притеснявах се най-вече от това, че толуолът може би е разтворил до известна степен парчето тръба, тъй като то беше доста... пореста, когато я извадих от фунията. Всичко е наред, изпарих алкалния слой, след това разтворих в горещ IPA, добавих студен ацетон, оставих да престои около 12 часа и не мисля, че имаше вкус на пластмасаһттр://....
 
Top