Как мога да извлека от таблетките лоратадин и псевдоефедрин?

caydiantak

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Намерих псевдоефедрин (много повече)лоратадин (5mg) хапчета в моята страна. Как да ги превърна в псевдоефедринова сол?
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
h

Здравейте, имате ли решение? Имам същия проблем
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Лоратадин е неразтворим във вода. Можете да използвате етанол или метанол, за да накиснете таблетките, да ги филтрирате и да отделите някои примеси, които са неразтворими в етанол. След изпаряването на етанола добавете дестилирана вода и филтрирайте. Лоратадин е неразтворим във вода. Филтрираната течност се коригира до алкално ph10+, екстрахира се, изсушава се и се изпуска хлороводороден газ. Филтрира се.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, но трябва да отделя лоратадин от псевдоефедрин, лоратадинът е неразтворим във вода, както и псевдоефедринът.
Така че не знам как да го направя
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Не сте прочели внимателно отговора ми. Ефедринът е разтворим във вода и етанол. Лората е неразтворима във вода. След изпаряване на етанола добавете вода и филтрирайте, а лоратадинът ще остане върху филтърния кек.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
страхотно сте пукнат приятел последният ми въпрос е дали да оставя етанола да се изпари в бехерова чаша над горелка, произвеждаща топлина?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Няма нужда от рефлукс. Достатъчно е етанолът да се изпари при нормално налягане. Но не трябва да е прекалено сух, защото не е лесно да се разтвори след добавяне на вода. Той е толкова добър, колкото и хранителната почва.
 
Top