Как да подготвите/пречистите закупения от магазина ацетон преди синтез?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

  • -Use without preparation/purification

    Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

    Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

    Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Здравейте на всички. Екипът на BB Forum ви кани да участвате в нашето анонимно проучване.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
В магазина за долари има "100%" ацетон за около 4 щатски долара за 375 мл. След като е отворен, го използвам за екстракции и неща, при които безводният ацетон е по-малко важен
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Това може да ви шокира, но не всички живеем в Америка. ацетонът е обект на закона за взривните вещества на ЕС, категория 3, ако си спомням правилно.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Вие ме побърквате !?!? Изпращаш ми някакви неща, които не мога да си набавя лесно, и аз ще ти изпратя една кутия ацетон Ще използвам ацетон, за да сваля отпечатъка от екрана и да отпечатам стикери, на които пише, че е ( каквото искаш)
W1ugZLVr4D
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Мога да си го купя от IBC, ако искам, но благодаря. просто казвам, че тук неща като ацетон, сярна киселина, солна киселина са малко по-ограничени, отколкото да са налични в Walmart
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Чудя се дали някой би искал да ми разясни значението на класовете ацетон.

Виждал съм препарата за отстраняване на лак за нокти, за който говори Фрит Бюхнер, но в Amazon има 100% ацетон ACS Grade (отговаря на изискванията на Комитета за аналитични реактиви), а аз видях Analytical grade (който предполагам е най-чист).

Трябва ли да се интересувам от различните класове ацетон? Защото не изглежда, че това би имало значение за нашите цели.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Зависи от това, което правите с него.За някои приложения, като утаяване на соли, бихте се интересували от малко остатъчна вода, но когато изплаквате бехерова чаша или правите разтвор за утаяване на сярна киселина, 1-2% няма да направят нищо.Винаги приемайте, че ацетонът има следи от вода в него, той е хигроскопичен, няколко парчета сушилен агент или сита ще работят чудесно в средносрочен план, за да се уверите, че ацетонът ви остава сух
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Също така сега слагат в него дентониев бензоат, което е горчиво очакване. Явно за да разубедят домашните любимци и децата, не го казват много на висок глас, но го има на гърба. Дентониум бензоатът е едва разтворим в ацетон, но само няколко части на милион ще съсипят вкуса на всичко, което се опитате да почистите с него. Можете да го използвате, но след това ще искате да направите нещо друго. Разтворете във врящ изотоп и се утаи, изплакнете с нещо друго след това.. поради тази причина класът acs е за предпочитане
R.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
При дестилация от боров анхидрид може да се получи ацетон с концентрация около 18 ppm според J. Org.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
За щастие, имам възможност да си купя 99,9% ацетон от една от страните на ЕС. Цената от магазина е около 5 EUR. Но ако включим таксата за сваляне и доставка, тя ще бъде 5-10 EUR допълнително за 1 л, в зависимост от обема.
 
Top