Как поп културата е повлияла на живота ви

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Здравейте, момчета. Тук искам да поговорим за изключителните телевизионни предавания и филми, които са ви повлияли лично.
Моменти, които са ви помогнали да постигнете някакъв успех или, напротив, са ви помогнали да избегнете сериозни неприятности.




Дори и след двадесет години особено добре запомних сюжета на телевизионния сериал "The Wire", в който полицаите успяваха да подслушват телефоните на уличните наркодилъри, което ги накара в крайна сметка да преминат към пейджъри. По онова време това ме впечатли толкова много, че с моя приятел решихме сами да си вземем пейджъри, които не бяха лесни за използване. Предполагам, че хората наоколо ни гледаха като идиоти. Сега си давам сметка, че използването на пейджъри през 2005 г. привличаше много повече внимание от страна на околните, отколкото ако просто бяхме използвали телефони за еднократна употреба. Но по онова време си мислехме, че сме много умни.
В днешно време хората не помнят пейджъри, а повечето дори не са чували за тях. Shiiiiiit

Оттогава мина много време, но все още си спомням как полицаите подслушваха негрите,
и винаги пазя това знание в главата си.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Много ме впечатли и историята на филма " Лице с белег", където Тони Монтана от безстрашен престъпник се превърна в луд болен копеле и основната причина беше собственият му продукт - кокаинът. Кокаинът не го е направил луд, а само е разкрил и подчертал истинската му същност. Много от нас имат нещо в себе си, което не бива да пускат навън, и е в наш интерес да го държим под контрол. Кокаинът съсипа Тони и аз винаги ще го помня: Не използвайте продукта си, това ще ви унищожи отвътре.
Добрият дилър никога не използва стоката си.
QyrJzTpq6b


Спомняте ли си епизоди, които са ви накарали да се замислите?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Да, телеграмата беше една от любимите ми, харесва ми как подробно описва героите от двете страни на закона, не са много сериалите, за които се сещам, които навлизат в такова ниво на развитие на характерите и не е просто общо представяне на доброто срещу лошото. Показва и двете страни, които понякога действат благородно, но също така вършат и гадни неща. Също така показва, че дори сделките с наркотици на ниско ниво се нуждаят от високо ниво на организация и не им се разминава с вземането на необмислени импулсивни решения, които излагат на риск целия екип, което е начинът, по който обикновено се изобразяват не-мафиотските типове на улицата.

И "Белязаният" също е страхотен. Всъщност ми беше малко жал за Тони Монтана. Изглеждаше, че всяко добро нещо, което се опитваше да направи, се проваляше в лицето му. Като например да даде на майка си онези пари, а тя да ги отхвърли и да ги хвърли в лицето му. Елвира го използваше само за бонбони за нос и говореше с него като с мръсник. Беше предаден от най-добрия си приятел и сестра си, която просто се опитваше да защити, и накрая го застреля. Той бива предаден от почти всеки един герой във филма и отказва да взриви колата с жената и детето, което е благородно, но в крайна сметка подписва смъртната му присъда!

Филм, който бих препоръчал в подобен гангстерски стил, е "Ирландецът", който излезе само преди няколко години и в който участват Де Ниро, Пачино, Пеши и режисьорът на "Добри момчета", а този е базиран на истинската история на Джими Хофа и се върти около мафията. Ако все още не сте го гледали. Определено бих ви го препоръчал.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Много ми харесва да наблюдавам как функционират подземните бизнеси и техните тънкости, така че наистина харесвам Trafficked With Mariana van Zeller
 
Top