Question Как да увеличим твърдостта на метамфетамина след кристализация

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Моля, помогнете ми да подобря някои от знанията си, защото в момента не мога да намеря подходящи решения.

След като продължавах да се опитвам да рекристализирам D-метамфетамин, всеки път той се превръщаше в бели прозрачни кристали (почти напълно прозрачни, като стъкло), помолих местен производител да провери мострата ми и ми каза, че вкусът на продукта отговаря на изискванията, но кристалите трябва да се рекристализират. Това е по-трудно. На кои части от синтеза трябва да обърна внимание или какви методи могат да се използват, за да се увеличи твърдостта на кристалите?

Допълнителни запитвания:
Кристализирам D-метамфетамин. След приключване на всяка кристализация изваждам твърдото вещество, а останалата течност запазвам и я поставям в хладилника, за да кристализира отново. Тези продукти също са D-метамфетамин, нали, и могат да продължат да кристализират. Правилно ли е, докато D-метил маслото напълно се превърне в кристал?

Моля, посъветвайте ме, благодаря за помощта
 

VICE

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 12, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
За съжаление повечето метамфетамини от улично ниво не са 100% d-meth. Голяма част от продуктите ще съдържат добавки за повишаване на твърдостта. В миналото сме виждали мсм, а напоследък и нови добавки, които ще преминат основни тестове.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Така че по принцип, ако D-метамфетаминът не използва добавки за увеличаване на твърдостта си, неговата собствена твърдост ще бъде крехка. Нима не е много твърд?
Тъй като не разполагам с инструмент, който може да тества твърдостта, не знам каква е твърдостта на моя продукт.

Ако за повишаване на твърдостта се добавят добавки, в какъв процес трябва да ги добавя и кои вещества трябва да се добавят, за да се повиши твърдостта?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
So you are making it from p2p? phenylacetone?PMK? p2NP? Тогава половината от него трябва да е D и половината L. Възможно е да рацемеризирате L-мета до D,L-мета и да извлечете отново D от него, но това е скъпо или дълъг проект. ако използвате D-винена киселина и неполярен разтворител, тогава да, кристалите трябва да са D. Ако кристалите са прозрачни, това означава, че обикновено са с висока чистота. Причината за рекристализацията е да се отгледат по-големи кристали, а трикът е да се охлади бавно и след това да се остави за дълго време. Тези огромни кристали израстват за месец.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Направих P2P чрез 5449+фосфорна киселина и използвах редукция с NaBH4, за да направя метамфетамин, а след това използвах L-винена киселина, за да отделя свободните основи на L и D.
 
View previous replies…

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Как се отделя с л винен може ли да обясните, моля
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Трябва да решите коя винена киселина искате да използвате за разделяне, L и D. След различни разделяния на винена киселина твърдите и чуждите части са различни аналози.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Мисля, че l тартара
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Ако използвате L-винена киселина (87-69-4), твърдото вещество след смесването е L- и L-винена киселина. Поставете цялата купа в хладилника за един ден, извадете я, добавете малко метанол и разбъркайте, използвайте филтърна фуния, за да отделите твърдото вещество от метанола. Свободната D-метил база може да се получи чрез добавяне на течността към разтвор на натриев хидроксид.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Използвайте чиста вода за рекристализация, не използвайте никакви химически реактиви и поддържайте разтвора при стабилна температура, не по-висока от 25 градуса. Разтворът се поставя в запечатано състояние на повече от 95%, за да се забави изпарението. Избягвайте светлина.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Когато водата се използва като разтворител, не е ли необходимо да се повиши температурата на водата и да се увеличи концентрацията на насищане? Естественият начин на изпаряване на водата, ако количеството на рекристализация наведнъж е 2~3 килограма, колко време ще отнеме завършването на изпаряването?
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Това зависи от това колко голям кристал ви е необходим. След като метиловият разтвор е термично наситен, се добавят 1%-2% вода. Ключът към твърдостта се крие в скоростта на изпаряване и в това дали има вибрации. Колкото по-бавно е то, толкова по-тихо е. Колкото по-продължително е то, колкото по-голям е кристалът, толкова по-твърд е той. Препоръчва се останалият разтвор да се използва в продължение на 5-7 дни за следващата рекристализация.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Какъв ще бъде най-добрият начин да го забавите
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Ниска температура и запечатване
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Добре, ще опитам рекристализация в близко бъдеще и ще нагрявам наситен воден разтвор на метил за пълно запечатване, за да видя дали може да бъде по-стабилен и по-твърд при рекристализация
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Не можете ли да обясните по-подробно за уплътняването ? Имате ли предвид въздухонепроницаемост?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Следващия път, когато правя кристализация, ще запиша видеоклипа си. Мисля, че начинът на използване на видеото ще го направи по-ясен за всички.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Интересно ми е да видя вашето видео за рекристализация. Уведомете ме кога това ще бъде на разположение, моля и благодаря
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Подготвям, но оборудването ми е много елементарно. Може би видеоклиповете са само фрагменти. Успешно ли сте произвели D-METH?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Ако искате да получите подходящи отговори, трябва да предоставите поне най-важните подробности.
Какво би могло да бъде в този случай? хммм... Предполагам, че... това е шибаната ФОРМА НА СОЛТА!
И за какъв анион говорите? Тартарат, битартарат, хидрохлорид, може би някакъв екзотичен пикрат?
Не мога да видя никаква подсказка.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Искам да знам най-вече стъпките ви при рекристализация и как да увелича твърдостта на крайния продукт (защото твърдостта на моя продукт не е много добра)
 
Top