Как се произвежда опиум от маковите растения?

omases

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 5, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички, исках да попитам дали някой може да обясни процеса на събиране на полето и производството на опиум. По-специално, след като маковете са гравирани и смолата е събрана, какво трябва да се направи след това, за да има черен опиум за пушене? Имате ли и някакви съвети за отглеждането? Благодаря за отговорите
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Трябва да добавите разтворител (бих препоръчал етанол, защото той вече ще се изпари при стайна температура) към латекса и след това да го оставите във форма известно време, така че алкалоидът да се разтвори. След това трябва да го филтрирате и след като получите филтрираната течност, трябва да оставите разтворителя да се изпари и алкалоидите да кристализират. Сега можете или да направите допълнителни стъпки за повишаване на чистотата, или вече да ги използвате, като на този етап те трябва да са на прах/кристали.
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Може ли това да бъде направено със семена?
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Не мисля, че е така, семената сами по себе си не съдържат алкалоиди, а само латексът.
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Хората правят чай със семената, така че си помислих, че може да свърши работа.
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Като че ли има много малко количество, но то в повечето случаи не е достатъчно, за да се извлече ефективно, а и може да е по-трудно да ги разтворим от него, така че добивът ще е сравнително нисък.
 
Top