Имам нужда от коментари и корекции за процеса на синтез на 5CL

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2024
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Здравейте на всички,
В момента съм в процес на приготвяне на 500 г 5CL и разполагам със следните химикали:
1. 1Н-ИНДАЗОЛ-3-КАРБОКСИЛИНОВА КИСЕЛИНА МЕТИЛОВА ЕСТЕРИЯ (CAS 43120-28-1) - 0,5 kg
2. N,N-диметилформамид (DMF) (CAS 68-12-2) - 1,5 kg
3. 5-бромо-1-пентен (CAS 1119-51-3) - 0,5 kg
4. Калиев карбонат (CAS 584-08-7) - 0,5 kg

Малко съм загрижен за процеса и ще съм ви много благодарен за съвета ви, за да съм сигурен, че всичко ще мине гладко. Ето процедурата, която смятам да следвам:
**Стъпка 1:** Разтворете 0,5 kg от основния прекурсор (метилов естер на 1Н-индазол-3-карбоксилна киселина) в 1,5 kg DMF при стайна температура до хомогенност.
**Стъпка 2:** Увеличете температурата до 70-80°C (планирате да използвате около 75°C), след което добавете 0,5 kg калиев карбонат към разтвора и разбърквайте в продължение на 2-3 часа.
**Стъпка 3:** След 2-3 часа, когато калиевият карбонат се е разтворил в по-голямата си част, добавете 0,5 kg 5-бромо-1-пентен към сместа. Поддържа се температурата и се разбърква още 2-3 часа.
**Стъпка 4:** След разбъркване разтворът се охлажда до стайна температура. Бавно изсипете сместа в 10 l ледена вода, като разбърквате бързо, за да предизвикате кристализация.
**Стъпка 5:** Филтрирайте твърдите частици и ги изплакнете с наситен разтвор на NaCl, за да отстраните всички водоразтворими примеси.
**Стъпка 6:** Изсушете продукта, като го окачите на хладно място (25-35 °С) или го поставите в хладилника.

Имам няколко конкретни въпроса:
- Каква трябва да бъде подходящата скорост на разбъркване (обороти в минута) за всяка стъпка?
- Мога ли да използвам магнитна бъркалка вместо горна бъркалка за този процес?

Всякакви идеи или предложения ще бъдат високо оценени. Благодаря предварително за вашата помощ!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Относно конкретни въпроси: Нямам представа за РПМ, но със сигурност в този случай се препоръчва горно разбъркване срещу магнитно (поне на етапа на утаяване обемът е голям и ако се образуват твърди частици, бъркалката може да се заклещи).
 

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2024
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Има ли някакъв проблем със стъпките, които сте следвали?
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Това не е най-свежата тема в съзнанието ми и не забравям до голяма степен да се съглася, моля, овладейте това на малък и управляем размер на партидата, тъй като обещавам, че ако докажете, че мога да ви благодаря и да се възползвате доста. Тъй като смятам, че химията е донякъде свещена, трябва да заслужите печелившия мащаб, с който само аз уча хората да работят. Мога да намеря обидно разбиране, че сте бързи да направите пари и да се придържате към заслужаването на резултатите от вашите постъпки, тъй като големите партиди на неопитни манипулатори в крайна сметка ще ви доведат до вашето място, а точно тези продукти, за които се стремите, са склонни да бъдат наистина безпощадни. Големият майтап е най-малкото разточително скъп и проблемен по всички начини, за които не сте се сетили.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Представяте се като бъдещ химик на добър път и се каните да оцените моето изказване, тъй като съм склонен да обезкуражавам всеки, който иска да приема за даденост и да се уповава на личния си хок-покус. Приемете факта, че трябва да изкачите своя път, а първите стъпки са най-бавни и вече сте направили няколко... не съм сигурен къде се намирате, тъй като прекаленото отношение към една основна концепция може да стане разрушително. Наздраве!
 

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2024
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Много съм трогнат от вашия коментар. Виждам вашата страст и уважение. Обичам химията, но не съм добър в нея и животът не ми позволява да се спъвам много пъти, затова дойдох тук, за да попитам
 

renzox7

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да обясни тази стъпка "Филтрирайте твърдите частици и изплакнете с наситен разтвор на NaCl, за да отстраните всички водоразтворими примеси." Какво означава наситен разтвор на NaCI и как да го направя правилно.
 

lutte123

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 19, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
На първо място, опитвате се да използвате погрешен прекурсор. От INDAZOLE-3-CARBOXYLIC ACID METHYL ESTER няма да се получи желаният от вас продукт. Потърсете в този форум и ще получите отговора, който търсите...
 

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2024
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Можете ли да ми кажете какво пропускам?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Тази рецепта ще даде само 2/3 от желания продукт.
 
Top