Question Нуждая се от помощ! синтезът на меткатинон не е успешен

icebrg1337

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
от този урок : Синтез на меткатинонов хидрохлорид от пропиофенон

ПЪРВИ ЕТАП: бромиране на пропиофенон

50 ml пропиофенон се смесват с 40 ml бромоводородна киселина и 100 ml дестилирана вода заедно и се разбъркват в продължение на 5 минути.
60 ml водороден пероксид 35% се добавя бавно през 30 минути. след като се добави целият H2O2, се разбърква в продължение на 1 час и 30 минути ( температурата се контролира на 30С ).
цветът става ярко/тъмно оранжев.
Към образувания бромопропиофенон се добавят 150 ml DCM.
Разтворът се промива с вода ( 2х250 ml), след което се промива с 250 ml разтвор на натриев карбонат.
цветът се променя в светложълт.
------------------------------------------------------------------------------
ЕТАП 2

Към разтвора се добавят 70 ml МЕТИЛАМИН 40% ( температурата се контролира под 30С ) и се разбърква в продължение на 24 часа.
След 24 часа цветът се променя до кехлибарен.
Полученият меткатинон се промива с вода, за да се отстрани метиламинът.
Към разтвора на меткатинона се добавят бавно 50 ml 14% солна киселина (температурата се контролира под 30С) и се разбърква в продължение на 3 часа.

В края на втория етап водният слой се превърна в кафяво-зелен и след събирането и изпаряването му нямаше кристали... само някаква мазна миризлива гадост.

Не знам каква грешка съм допуснал тук... но мисля, че е само последната част.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, допълнително ли промихте разтвора чрез DCM, както е във видеото?

Опитвали ли сте да изстържете мазния продукт чрез стъкленица? Това помага за кристализирането на веществото. Вашата история звучи така, сякаш има много странични продукти.

Би било хубаво, ако приложите някоя снимка на крайния етап на кристализацията.
 

icebrg1337

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Здравейте и благодаря за отговора. да, направих го и мисля, че не измих добре последната част ( метиламин ) и затова... опитвам още веднъж сега. ill brb след 5 часа
 

icebrg1337

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Боже, по дяволите... бромните пари ми прецакват очите ☠️ Дори не мога да си сваля маската
 

icebrg1337

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
бог да го еба... абсолютно същите глупости. изглежда, че трябва да се откажа от метакатинона :(
 
Top