Question Имам нужда от помощ за синтезиране на MDA от хелионал.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Разтворът беше охладен и екстрахиран с ксилол. Разтворът беше филтриран и филтратът промит с ксилол, а порциите ксилол бяха добавени заедно. Към ксилена се прибавиха около 100 ml conc HCL, разклати се и се отдели. Водният разтвор се екстрахира с ксилол и ксилолът се отделя. След това аминът се освобождава от водната част с NaOH и се обработва по обичайния начин, за да се получи MDA".
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Да работи. Имам проблеми с отделянето на солта от мда накрая? Не разбирам същото нещо като work up, както обикновено? Може ли някой да ми обясни? Тествах това, което имам, черно и пуши моментално.
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
изработено по обичайния начин определение, моля, някой?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

не бях сигурен какво означава "разработване по обичайния начин". попитах Chatgpt, така че приемете това с известна доза сол, но ето какво получих:

В химията "разработен по обичайния начин" е фраза, която често се използва в протоколите за синтез или лабораторните процедури, за да покаже, че реакцията или процесът трябва да бъдат приключени или прекратени в съответствие със стандартните или обичайните практики. Тя предполага, че последващите стъпки за изолиране, пречистване или анализ на продуктите на реакцията трябва да следват установени техники или методи, които обикновено се използват за подобни реакции или съединения.

Конкретните стъпки, свързани с "разработването" на дадена реакция, могат да варират в зависимост от фактори като естеството на реакцията, желания продукт и свойствата на изходните материали и междинните продукти на реакцията. Въпреки това, обичайните техники, използвани в процеса на разработване, могат да включват:

1. Затихване или неутрализиране на всички останали реагенти или странични продукти на реакцията.
2. Извличане на желания продукт или реакционна смес с подходящ разтворител.
3. Промиване или пречистване на екстрахирания материал за отстраняване на примеси или нежелани съединения.
4. Изсушаване или концентриране на пречистения продукт или реакционна смес.
5. Охарактеризиране на крайния продукт или реакционната смес с помощта на аналитични техники като спектроскопия, хроматография или микроскопия.

Като цяло "изработено по обичайния начин" служи като съкращение или обща инструкция, за да се посочи, че последващите стъпки в процеса на синтез или реакция трябва да се извършват с помощта на стандартни лабораторни практики или установени протоколи.

може би се върнете назад и препрочетете синтеза? изпратете цялото нещо, ако е възможно, това би улеснило много нещата ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
wifi-то ми е гадно и това се публикува два пъти. може ли някой да го изтрие?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
бихме могли да си представим, че именно това означава - имах предвид по-конкретно - в този случай. - Какво би означавало това, защото "изработен по обичайния начин" - когато всичко, което е било, е било - хей - това е начинът! - и тогава какъв е начинът? - това е да работиш по обичайния начин, wtf
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; съжалявам, че не можах да бъда по-полезен

ако @HIT MONKEY може да сподели пълния синтезатор, това би било допинг като дявол
 
Top