информация за грижа за носа ?

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Няма никаква информация за хроничната назална употреба (на този сайт).
Имам няколко въпроса:
Поддръжка на носа за ежедневни потребители? ( освен изплакването със солена вода, от което носът ми става още по-сух)
Каква е връзката между носа, синусите и тъпанчетата на ушите? ( Понякога, когато си издухам носа в хартиена кърпичка, тъпанчето ми сякаш се взривява и имам усещането, че "летя в самолет"), няколко пъти ми се е случвало веднага да се разсея ( докторът ми каза, че това се дължи на координационните кристали, които се намират зад ушите на тъпанчетата).
Поздрави.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Тази поредица от мерки ще ви помогне да намалите тези рискове:

  • Разпръснете добре веществото преди да го приложите.
  • Не използвайте винаги една и съща страна на носа, а редувайте двете ноздри.
  • Използвайте чиста повърхност (избягвайте да използвате тоалетна чиния, например).
  • След употребата напоявайте ноздрите с физиологичен разтвор (или топла вода с малко сол).
  • Използвайте собствена, чиста турула за еднократна употреба. Достатъчна е бележка или чисто парче хартия (не банкнота).
    • Последният съвет е особено важен, тъй като в банкноти и други материали, използвани за инхалиране, е открит вирусът на хепатит С (HCV). Няма ясни доказателства, че той може да се предава чрез споделяне на кърпички, но е ясно, че някои патогени се предават чрез носни течности (напр. вируси на обикновена настинка или грип), така че използването на лична, непредаваема кърпичка трябва да бъде основно хигиенно правило.
Що се отнася до връзката между носа, синусите и тъпанчетата, между тях има връзка чрез Евстахиевата тръба. Евстахиевата тръба е тясна тръба, която свързва средното ухо със задната част на гърлото. Тази връзка помага за балансиране на налягането в средното ухо и позволява на въздуха да влиза и излиза от ухото.

Когато издухвате носа си, особено грубо или интензивно, налягането в средното ухо може временно да се повлияе.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Отлични препоръки по-горе!

Бих добавил няколко подробности. За иригация , най-добре е да се използва 0,9% солен разтвор NaCl. И е по-добре да се откажете от разтвори със сол - ако концентрацията е неправилна, можете да изсушите лигавицата, от което определено не се нуждаем.

Също така ще е полезно, ако е възможно, да овлажнявате въздуха в къщата.

Ако има постоянно хъркане, рано или късно лигавицата все пак ще се увреди. Ето защо си струва периодично да правите почивки, по време на които можете да проведете възстановителен курс за вашата носна лигавица.

1. Капвайте масло от праскова по 1-2 капки във всяка ноздра 2 пъти дневно в продължение на 7-14 дни, в зависимост от състоянието.
2. 2 часа след капките направете тампони от превръзката, намажете ги с мехлема Актовегин, поставете ги във всяка ноздра за 30 минути. Също 2 пъти дневно в продължение на 7-14 дни.
3. Всякакви лекарствени капки за нос на маслена основа с натурални компоненти (борови пъпки, мента, пелин, жълт кантарион, лайка и др.). Капвайте 2-3 пъти дневно в продължение на 7-14 дни.

Очевидно е, че по време на курса е необходимо напълно да се прекъсне употребата на инртанозал.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Постоянното смъркане може да доведе и до други увреждания, но увреждания на носа. Моят съвет е като го правите всеки ден, да се опитате да се оттеглите. Използвайте наркотика си само за еднократна употреба. Всеки наркотик си има употреба и ако го правите постоянно, ще завършите с пристрастяване и фатални телесни увреждания.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Избягвайте чешмяната вода при иригация, използвайте дестилирана, за да избегнете патогенни организми, които по принцип са безопасни при поглъщане, но нанасят хаос, ако попаднат в носната кухина в близост до мозъка.
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
В миналото съм използвал мехлеми за нос
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Какви мазила използвахте и колко помогнаха те? И след какви лекарства?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Аз не съм той, но съм използвал камфорови пари и препарат от урея 15%. камфорът е чудодеен за страдащите от хроничен синузит.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Положете усилия да се снабдявате с чисти продукти и или да ги пречиствате сами. Да не смъркате този 1/4 г фенацетин или левамизол не може да навреди
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Най-добрият съвет е (както винаги), да опитвате различни методи. Тук това означава различни начини на приложение. Не знам IV, но все пак остават 4 добре документирани вида :)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Не бих препоръчал на никого преминаването към интравенозно приложение в сравнение с хъркането. Рисковете в тези случаи са несъизмерими по своята бързина на настъпване. Но редуването на ноздрите, намаляването на еднократните дози и честотата, грижата за лигавицата - на това си струва да се обърне внимание.
 
Top