Проверка на интересите: XMPP чат на живо

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Здравейте,

Бих искал да стартирам частен XMPP чат сървър, достъпен само чрез tor. Това ще ни даде възможност да чатим сигурно в реално време.


Ще има забрани за лош OPSEC.

Нека знам какво мислите
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Тази идея едновременно ми харесва и не ми харесва.
Как бихте идентифицирали лошия опсек?
Сървърите за чат трябва да имат копия на съобщенията, съхранявани на тях, за разлика от чат клиентите от типа "точка към точка".
Повечето потребители на форуми на DN и т.н. са свикнали с асинхронни комуникации.
Би било готино да можете да споделяте еднократна връзка за чат, за да улесните активен разговор и след това да загубите всички следи от него, когато той приключи.
Още по-яко би било да има вградено криптиране - нула некриптирани съобщения...

Няма ли да е по-лесно да се създаде мастодонтски сървър?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Беден опсек означава, че хората казват неща като къде живеят наоколо или нещо, което потенциално ще ги натопи


Питам, защото някои от доставчиците на най-високо ниво наоколо обичат да използват xmpp за комуникация, няма да споменавам имена. Изглежда, че XMPP е предпочитаният метод за чат. Притежавам сървъра, може би ще е подходящ за нещо само с покана/референция
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Може да бъде подходящ само за справка. По този начин ще има ниво на доверие за вас, предадено от един член на друг. Аз например не бих се присъединил към сървър, към който имам нулево доверие, и не бих водил разговори, които могат да ме вкарат в затвора, ако няма доверена страна, която да ми каже, че е безопасно.

За да бъда честен, не съм правил пълен преглед на сигурността на XMPP, така че дори нямам представа за това колко достъпни са експлойтите и дупките.

Големият кеф винаги е - как хората комуникират по начини, до които е лесно да се стигне от горелките, без да се привлича внимание, когато горелката бъде прихваната от LE.
 
Top