JWH-018 без натриев хидрид

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Попаднах на тази реакция и реших да отворя дискусията

Ето пример за алкилиране до JWH-018, 1-пентил-3-(1-нафтоил)индол, MW 341,4

Към 250ml RBF с 3 гърла, снабден с термометър, кондензатор и бъркалка, се добавя 3-(1-нафтоил)индол (3g, 11mmol), последван от сух DMF 50ml. Калиевият хидроксид на люспи (1,5 g, 27,5 mmol 1,5 екв.) се добавя на една порция и уредбата се продухва с бутан. Колбата се нагрява до 60-70 градуса С на водна баня в продължение на 20 минути с разбъркване. Получава се зелен разтвор с ppt. След това чрез стъклена спринцовка на една порция е добавен 1-бромопентан (4,3 g, 28,6 mmol). Настъпва незабавна промяна на цвета в червен и колбата се нагрява при вътрешна температура 60-65 С в продължение на 3 часа. KBr пптс през първите няколко минути след добавянето на алкилхалогенида. След това се охлажда до RT и се разрежда със 150 ml H2O и се екстрахира с DCM 3x 40ml. Органичните вещества се промиват с вода 3 пъти, след което разтворителят се изпарява. Налице е излишък от бромопентан, както се забелязва по миризмата, така че той се отстранява под вакуум на гореща водна баня. Получават се 3 g кехлибарено масло (8,8 mmol, 80 % добив) Кехлибареното масло, което остава, е продуктът. Трудно е да се накара то да кристализира. Едва след 1 месец в хладилника започват да се образуват кристали. Покриването им с малко количество IPA ги почисти и накара цялото масло да кристализира. След като се получи кристал от семена, маслото може да се кристализира директно след алкилиране, но нямах късмет да го накарам да кристализира веднага след това без семена или с етанол. Полученият материал се разтопява напълно до 61 С, лит Мп е 60-62 С.

Продуктът е шибано активен и се получава като бежови до жълти леко гумени кристали. Най-добре би било маслото да се хромографира направо, но не всеки може да го направи. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naphthylmethanes: new cannabimimetic indoles provide evidence for aromatic stacking interactions with the CB(1) cannabinoid receptor".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Възникват толкова много въпроси, че трябва да прегледам бележките, за да ги включа всички. Надявам се тези въпроси да се появят в хода на дискусията. Един от тях съм публикувал наскоро в темата JWH-018, а именно: каква е безопасната(оптималната) температура за изпаряване на остатъчната вода, разтворителя и бромопентана? Четох на други места и в литературата, че вместо него се използва DMSO, и аз съм опитвал и двете, но кристализацията не беше успешна, така че не мога да определя кое е по-добро и не се сещам за начин да определя това, освен да проведа операция с кавия сапиенс, така че е недостъпно, ненадеждно и сме стигнали до сериозна наука, но се говори, че DMF е по-добър поради тази причина. И за да бъдем честни, не аз бях този, който чу този слух. Някой мой познат го направи.
Така че тази реакция гласи, че се използва сух DMF. Това влияе ли на добива? Трябва ли да се изсуши и KOH? Може ли да се използва успешно K2CO3?
Алкилиране, описано от Billy Dampier (настоящ герой, спасител и вдъхновител 👏👏 Благодаря, Били!) използват NaH като редуциращ агент, както е широко разпространено в литературата, и със сигурност изискват абсолютно сухи условия, освен ако някой няма намерение да унищожи доказателствата чрез недокументирани, но широко известни процедури на окисление, но продавачите на прекурсори adb и 5cl =>отговориха<= (не помня кой попита, необходимо е цитиране), че DMF не е задължително да се изсушава за въпросната реакция, а това са съответните алкилации, така че дали продавачите грешат, или сухата среда е ненужна само в този случай? Дали, макар и ненужно, би подобрило добивите изсушаването на DMF или още по-критично - на DMSO? (Знам, че проблясвам с невежество, но не съм съвсем сам)
Ще се радвам да проуча тези въпроси и да споделя резултатите, веднага щом намеря начин за точно определяне на добивите.
(Джим може ли да плува? Знам, че е безполезно, но плуването е странно. Кой би предположил, че той е от старата школа?)
Един последен въпрос. Ако трябва да се направи АМ-2201, очевидно може да се замени 1-бромопентан с 5-флуоро-1-бромо-пентил. Вярно ли е това? Има ли начин да се изчисли очакваният добив преди изпитването? И ако е така, защо при сегашния метод се използва 5-бромопентилацетат, като се следват допълнителни стъпки, което води до допълнителни разходи и усложнения?

Надявам се да стигнем до нещо.
Имам предвид всички вас и плуването хххх
Наздраве
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
ЗАБЕЛЕЖКА1 :Под 5-флуоро-1-бромо-пентил имам предвид CAS 407-97-6, IUPAC 1-бромо-5-флуоропентан
 
Top