Доза кетамин

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Имам 500 mg спринцовка с кетамин и искам да я взема, за да разбера какво е усещането, трябва ли да взема 500 mg наведнъж или трябва да взема повече по-малко

въпреки че никога не съм приемала кетамин
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Здравейте
  • Когато се прилага перорално, дозите на кетамин варират от 1,5 mg/kg до 4 mg/kg. Такъв начин на приложение помага да се избегне дразненето на носната лигавица, болката. Препоръчително е да се използват капсули (ако кетаминът е под формата на прах). Продължителността на действие при перорално приложение е средно 1-2 часа, а началото на действието започва постепенно след 10-40 минути.
  • При интраназално приложение ефектите се проявяват след 5-15 минути и имат обща продължителност до два часа (средно 1-1,5 часа). При този начин на приложение е лесно да се следи и контролира състоянието на човека и честотата на употреба. Началната (ниска) доза кетамин е 0,2-0,8 mg/kg, а средната доза е 0,8-1,5 mg/kg. Дози над 1,85 mg/kg се считат за високи и увеличават риска от нежелани реакции, халюцинации, ретроградна амнезия и загуба на съзнание с потискане на дишането.
  • Когато се прилага парентерално (интравенозно и интрамускулно), дозите започват от 0,05 mg/kg и осигуряват особени субективни усещания по време на кетаминовия трип. В случай на увеличаване на дозата обаче съществува риск от получаване на обща анестезия на върха на иглата, която се характеризира с ретроградна амнезия и невъзможност за припомняне на усещането за кетаминов трип, поради което се препоръчва щателно титриране или ниска начална доза.
Препоръчвам ви да прочетете тази информация Там всичко е обяснено подробно - /index.php?threads/ketamine.339/
ако имате други въпроси, пишете ми.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Благодаря на човека
 
Top