Размери на лабораторните съдове за малки експерименти за личен синтез

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Не съм тръгнал да забогатявам и да печеля пари, а заради стремежа към знание. Планирам да правя само синтез в малък мащаб за неща като амфетамин, mdma, ghb, може би мефедрон и някои триптамини. Всичко това е за моя лична употреба, така че експериментите ми ще бъдат с малък експериментален размер.

Първоначално ще опитам този синтез само с 5 г P2NP:


Ще бъдат ли достатъчни 500 ml? Трябва ли да взема по-големи стъклени съдове? Дали 500 мл са твърде много? Трябва ли да се намали? Предполагам, че ще правя само малки експерименти като този, така че просто не се опитвам да прекалявам със стъкленицата
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Никога не искате колбата ви да е пълна повече от половината, така че ако кажете, че искате да редуцирате 5 g p2np, това означава, че ни трябват 200 ml разтворител плюс-минус, така че 500 ml е на място.

В лабораторни условия е добре да имате всички размери от 10 или 20 - до 2000 ml колби, ерленмайерс поне по 1 от всяка и повече от това, което е обичайно. това е идеално, не е задължително в никакъв случай.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
За щастие вече имам няколко такива за измерване на разтвори, които правех на силни химикали.

Бих искал в крайна сметка да се сдобия с апарат за дестилация, но първо бих искал да опитам някои от синтезите, които не го изискват, за да мога да натрупам опит.

Знам, че във видеото не се изисква рефлуксен кондензатор, но много хора в темата изглежда използват рефлуксен кондензатор. Кои са някои добри видове конфекционери за многократна употреба? Какъв размер трябва да търся за моя малък мащаб?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Единственото нещо, което наистина трябва да разгледате, са комплектите за дестилация на вевор, те са патентовани за съвместна работа със смляно стъкло или някакъв американски стандарт, така че няма да са съвместими с нищо друго, но това е добра цена за добър вкус с малко проблеми. докато сте там, вземете комплект бъркалка котлон и стойка със скоби, ненадмината стойност
Освен това няколко чаши, 1-2L разделителна фуния, кристализатор за пускане на вана, pp фунии за храна няколко размера, малка аквариумна помпа за рециркулация на кофа с ледена вода, това е всичко
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Уау, тези цени са на дъното на класацията. Чел съм за някои проблеми с окабеляването им. Доверявате ли се на електрониката им или смятате, че си струва да си набавите топлина другаде?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Цялото ми стъкло е малко и го обичам, купувам от AliExpress за стъкло, никога не съм била разочарована.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Можете ли да препоръчате продавач? Ali, Amazon и eBay изброяват подобни купувачи, но някои от тях са маркирани много по-високо като Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Вероятно е по-евтино да се купи директно от vevor .com, отколкото от Amazon или Ali или други трети страни
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Моята глава за дестилация на къси пътеки струваше само 40 паунда от ebay, което е евтино, погледнах на vevor и те дори не ги продават, а що се отнася до препоръките, мога само да кажа, че почти всичките ми стъклени изделия са от Amazon, ebay или Ali. Всички, с изключение на първата ми партида стъклария, която получих, бяха от колежа, в който бях, и ми подариха тон стъкло, когато затвориха катедрата по химия, разбиваха всичко в един контейнер и аз попитах дали мога да спася някои. Имам някои наистина страхотни книги по органична химия, там стари и преки ви казват как да направите повечето химикали достатъчно стари, за да кажат, че използват азбестова марля!
 
Top