Легални аналози на кокаина

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Хей, момчета, преди време се зарових в германския Закон за новите психоактивни вещества и забелязах, че там са изброени много групи вещества, но не и тропанови алкалоиди. Това ме наведе на идеята, че всякакви промени в молекулата на кокаина би трябвало да направят тези вещества напълно законни (поне в Германия). Например: 4-флуорококаин...
Срещнах обаче проблем, а именно, че тропановият гръбнак не е толкова лесен за възпроизвеждане. Така че започнах да търся подходящи вещества прекурсори и попаднах на метил екгонидин. Но тъй като никъде не можах да намеря източник за това вещество, се запитах дали въглеродният мост в тропановата структура е наистина необходим, или може просто да се пропусне, в резултат на което да се получи пиперидинов гръбнак.
След това се опитах да направя това с метил екгонидин и попаднах на вещество, наречено ареколин, което може лесно да се извлече от бетелови ядки или да се синтезира. След известно проучване намерих статия, която разглеждаше точно тази тема: "Синтез на кокаинови аналози от ареколин".
В тази статия беше синтезиран аналог на RTI-31 на базата на пиперидин от ареколин, който изглежда наистина работи, тъй като намерих това вещество и в Уикипедия като заместител на кокаиновата зависимост. Ефективността на тези "фенилпиперидини" изглежда е потвърдена до известна степен.
И така, изглежда е възможно да се създадат различни аналози на кокаин или тропарил на базата на пиперидин, което ме наведе на идеи като следната (но това вероятно може да се приложи и за различни производни на кокаина):
T0n1tbsY2A


или тази

Hx8cEfgNy1



Какво мислите за тази идея? Смятам, че тази група вещества може да даде много интересни и ефективни съединения.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Друг интересен аспект е сходството с петидин, което предполага, че в тази група вещества може да има още опиоиди.

SYjiAoDBu4
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Също така можете да видите в swisstargetprediction за аналога на тропарил, че има шанс за свързване и с му опиоидния рецептор

ELM53n0HU4
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Знам, че ареколинът, ударен с фенилмагнезиев бромид ( григнард, който бих искал да мога да получа), прави много добре познат аналог на кокаина, СТАНДАРТ, за който се измерва 5-ht ic50. Готов ли си? Това е Paxil. Сигурен съм. Направо се насрах, когато научих това, така че проверих четири пъти. Тропанът се прави по-лесно, отколкото си мислите, а можете и да се лишите от атропин или хиоскамин, за да го получите от джимсоновата трева или няколко Datura sp. Това е нещо, за което съм мислил много
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Тук сте загубили кислороден атом:
1yWwuBHCmc


Разполагате ли с пълното ръководство за неговия синтез или с връзка към него?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Не е експлицитна за тази, но намерих такава за аналога на RTI-31 на пиперидинова основа

Ys56431zCP


Свободната база на ареколина е получена чрез третиране на ареколиновия хидробромид от търговията с концентриран воден натриев бикарбонат, последвано от екстракция с метиленхлорид, щателно изсушаване на екстрактите върху безводен магнезиев сулфат, последвано от филтриране чрез изсмукване и изпаряване на разтворителя във вакуум. След това свободната основа се използва като такава в следващата стъпка.

Към разтвор от 166 ml 1М 4-хлорофенилмагнезиев бромид в 700 ml етер се добавят 12,9 g ареколинова свободна база в 300 ml етер при -10 °C. Сместа се разбърква при -10°С в продължение на 30 минути, изсипва се върху лед и се обработва с 200ml 10% HCl. Водният слой се отделя, промива се с 200 ml етер, охлажда се на ледена баня и се добавят 100 ml наситен разтвор на натриев бикарбонат. Разтворът се екстрахира с 2x100ml етер, промива се със солен разтвор, изсушава се и се концентрира във вакуум. Суровата смес се кристализира от EtOAc/хексан, за да се получи рацемичен цис-изомер като бяло твърдо вещество (5 g, 22 %). Допълнителен цис-изомер(общо: 12,4 g, 56 %, mp 98-99 °С), както и 2,0 g (18 %) от транс-изомера, е получен чрез флаш-хроматография на майчината течност.

Ето още един интересен документ, в който се казва, че (-)-енантиомерът 3
HR9sopmZDj

все още е около 4 пъти по-силен от кокаина....
https://www.erowid.org/archive/rhodium/pdf/cocaine.analog.arecoline.pdf

Това, което цитирахте, беше само идея, която ми се струва много интересна за изпробване, защото липсата на кислороден мост би довела до загуба на ефекта на локалния анестетик. Това би било просто начин да се запази обезболяващият ефект.
 
View previous replies…

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
QIKS930Taz

Съжалявам, че имах предвид това...
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Първият, който публикувах за аналога на Тропарил, беше грешен... Тук няма нужда от HBr, а само от фенилмагнезиев бромид... Съжалявам... Бях малко прекалено бърз.

Бих искал да редактирам първия пост, но не мога :-/
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Но заместването с халоген ще увеличи многократно силата на действие според статията, която публикувах
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Трябва ОПРЕДЕЛЕНО да проверите в библиотеката, по-конкретно "аналози на кокаин" от Сигн или някаква подобна. Публикувано от Novator. Аз вече я имах, когато се присъединих към този сайт, но това е адски интересна книга. Стотици аналози на кокаина и синтезът им SAR ect. Много идеи има там. Друга идея, която трябва да се обмисли е модифицирането на други тропани като...первилин катуабин и нортропаноли
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Имам предвид, че знам за какво говорите. В Уикипедия има и списък с тонове производни на кокаина. Например салицилметилекгонин, за който се предполага, че е 10 пъти по-силен от кокаина само заради ОН-групата, която, разбира се, би могла да се прехвърли и върху тропарския аналог. Смятам, че наистина биха могли да се създадат много интересни силно действащи вещества с тази пиперидинова основа.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Съществуват много различни видове аналози. Фенилотропаните са структурни аналози, при които липсва ацил моти, който е въглеродната верига с двойна връзка между фенил моти и тропана. Те представляват голяма част от серията WIN и тропарил, повечето ако RTI. Няколко серии Wake forest (WF) са най-голямата група аналози. Мисля, че скополаминът може да се превърне във фенитропан в около 5 стъпки
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Мисля, че това би било правилно... Бях малко прекалено бърз в първия си пост. Много съжалявам...

IzkuUHMyeC

и

SL5IjE8APZ


Според статията, която публикувах, тези два аналога на 4'-йодококаин
GvINDLbZTQ

и двата са по-малко активни от кокаина или 4'йодококаина.
В нея се казва: "Съответно се стигна до заключението, че въпреки че междуатомните разстояния между азотния атом на пиперидиновия пръстен и йодния атом в съединения 16 и 17 (двете, които публикувах по-горе) са същите като тези, които се намират в 4′-йодкокаина, липсата на конформационна твърдост на пиперидините или приемането на други стол конформации може да доведе до слаб афинитет на свързване."
Затова мисля, че пиперидините от серията WIN без естерната конфигурация са много по-интересни в този момент
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
В случай че никой не е обхванал това, потърсете Нокаин. Изглежда, че има потенциал.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Забравих какво беше, но преди време го погледнах и имаше нещо в него, което ме накара да го изпусна от интерес веднага. Ще надникна в нея и ще видя дали ще ми опресни паметта
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ако имате предвид (+)-CPCA с нокаин, това е абсолютно същото вещество, което публикувах по-горе. Това е аналогът на RTI-31 за синтез на пиперидинови основи, който публикувах.

ARn1p2jWy9


Това е просто друга конформация на пиперидиновия пръстен

YsTIyPGekC
 
Last edited:

myrten0l

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 1, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Какво да кажем за синтеза от атропин? Atropina belladonna расте навсякъде, откъдето идвамһттр://....
 
Top