Търсите подходяща, регулируема вакуумна помпа, която да се използва за..

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
И така, търся вакуумна помпа, която надеждно да издърпа вакуум от 640 mm hg.
Напълно нов съм във вакуумната дестилация и се опитвам да оползотворя моя бензалдехид, без да се налага да си набавям нитроетан, тъй като не мога да го намеря.
Така или иначе се нуждая от прилична вакуумна помпа за Бюхнер - не съм сигурен дали всички те са регулируеми или не, но би било полезно да използвам една и съща помпа за реакциите, ако ще купувам такаваһттр://....
Може ли някой да ме насочи в правилната посока ? EBay? AliExpress? Каквото и да прави наистина, просто трябва да може да издърпа 640 mmhg и никой не изглежда да го изброява като тази единица.
Направих конверсия на един в eBay (от Китай така или иначе, така че вероятно ще го взема от AliExpress).
Благодаря! Наистина се нуждая от вашата помощ!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Така че. ВАКУУМ Е ОБЪРКВАЩ ЗА МНОГО ХОРА. 640 mm/hg е около 2,5 psi вакуум. Което означава, че е с 2,5 psi по-ниско от въздушното налягане на морското равнище (14,7 psi). това всъщност не е вакуум, а просто е по-ниско от атмосферното налягане, което е 750 mm/hg. 1 атмосфера 14,7 psi 750 Pascale 1 торент. Все пак това малко количество вакуум може да бъде постигнато с автомобилна вакуумна помпа с напрежение 12 V Dc, която задейства фаровете или механизмите за измиване на предното стъкло. Можете да се сдобиете с такава за 25-30 долара.
Следващата помпа в списъка е едностепенна вакуумна помпа с роторни лопатки. Те вакуумират мехурчета от епоксидна смола, имат мощност от 1/4 до 1/3 и могат да произвеждат 15+ пъти повече вакуум, отколкото казвате, че ви е необходим. Те могат да бъдат закупени за 50-70 долара от Ebay Amazon ect. Предлагат се по-големи едностепенни помпи, двустепенни ротационни лопатки и други конструкции, започващи от 20 пъти повече от това, от което се нуждаете, до 50 или повече пъти повече от това, от което се нуждаете. Вземете студен сифон или ще сменяте маслото всеки път, когато го използвате. По принцип помпите от автомобилен тип не изискват сифон, могат да работят под налягане или вакуум, не изискват масло и са много малки. Всеки тип има някои плюсове и минуси
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Забавно е, че тук се запознах с един химик и той каза точно същото. Също така гледах видеоклип в pootube по този въпрос и това задълбочи разбирането ми.
Преди съм използвал ръчна вакуумна помпа, но тя се счупи.
В крайна сметка се спрях на една помпа, която по принцип е две в едно, с положително и отрицателно налягане - вероятно за ремонт на автомобили (ама така пише).
В нея пише, че максималното ѝ налягане е 7 бара.
Честно казано, имах за цел да следвам синтеза на рацемичен амфетамин, при който се използва вакуумна дестилация при около 650 mm hg, мисля, така че, както казвате, това е наистина малък вакуум (или отрицателно налягане, както съвсем правилно отбелязахте.😀).
Честно казано, това изглежда като странен вакуум, защото, както съвсем правилно отбелязахте, 650 mm hg не е толкова много под/над 🙃) атмосферното налягане.
Мисля, че най-голямото нещо, което осъзнах, е, че не е универсален сценарий за помпите в лабораторията... необходими са множество различни видове - особено ако става дума за ротативка, GCMS или нещо друго....
Също така осъзнах, че трябва да си купя студен сифон, който да поставя между нещото, на което изтеглям вакуум, и помпата - за всеки случай. Мисля, че вече се ориентирам във всичко.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Между другото, благодаря, че отговорихте на поста ми, аз съм съвсем нов в публикуването на съобщения тук и отдавна дебна - поне откакто ви открих! Това също така доведе до (без да се замислям) да срещна поне 1 човек, който действително знае какво прави и намирам за много вдъхновяващоһттр://....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Електрическите помпи, които могат да се натискат, са удобни понякога, ще ви кажа как. Вакуумът намалява температурата на кипене, а налягането я повишава. При 2 атмосфери (14,7 psi над околната среда) водата кипи при 250f вместо при 212. Има няколко неща, които можете да направите с това. Най-доброто според мен е да се направи свръхнаситен разтвор за кристализация. Вие разтваряте нещо в минимално горещ разтворител. То започва да кристализира. Перфектно, оставете го да изкипи разтворител за минута. Сложете си въздухопровода и го подложете на налягане. Сега разтворителят може да стане по-топъл . Кристалите се разтварят отново и вие намалявате топлината. Това е всичко , пренаситен разтвор без гадаене или нещо друго некавит да започне да се утаява и да го натиснете. Вероятно си спестявате една обиколка за вакуумиране на разтворителя след първото събиране.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
За филтриране и такива най-добре е да се използва зъболекарска помпа, те са евтини и далеч по-качествени от китайските глупости за 60 долара. Ebay или по-добре обявите. Тези издържат на някаква злоупотреба, всички останали отдавна биха умрели.
За истинска вакуумна дестилация ви трябва двустепенна ротационна лопатъчна помпа с маслено уплътнение и баластен клапан. Използвана 50-годишна лабораторна помпа е по-добра от нова помпа за ОВК.

Поставяте Т-образен съединител и иглен вентил в смукателната линия, за да регулирате вакуума. 5 $.

Не се нуждаете от манометър. Механичните са безполезни под 100 mbar, а цифровите са твърде скъпи и не са надеждни. Достатъчно е да докоснете иглата на вентила.

И ВСИЧКИ първо установявайте стабилен вакуум и след това прилагайте топлина. ВИНАГИ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Аз не съм химик. Една едностепенна помпа може да кипне вода при -50f, за какво ви е нужен толкова голям вакуум? Има ли сценарий, при който един самофинансиращ се таен химик, занимаващ се с производство на наркотици, би могъл да използва повече вакуум? Може ли стандартната стъклария да поддържа повече вакуум?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Не знам за вас, но моята вакуумна помпа струваше по-малко от 20 евро. Просто изтръгнете компресора на стар хладилник, източете фреона и го свържете към контакт. Тя издържа много по-дълго и все още е жива, отколкото моята ротационна лопатъчна помпа.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Току-що закупих тежкотоварна водна помпа за високо налягане (без aliexpress или amazon). С помощта на голяма пластмасова кутия и подходящи маркучи тя рециркулира вода.
След това на изхода се поставя аспиратор. Така че комбинацията може също така да почиства газта и да изпомпва течности, ако е необходимо. Може да се получи достатъчно високо налягане върху аспиратора, за да може водата да заври при 25 градуса по Целзий. Когато сложа няколко лентички ледени кубчета в кутията, вакуумът ще бъде по-нисък и водата може да ври при 10/15, а също така е устойчива на химикали (поне за бром, който тествах). Регулирането е толкова лесно, колкото да завъртите копчето на захранването нагоре/надолу.
 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Може ли да надмине компресор за хладилник с цена 20 евро, който няма да се заклещи, както правят някои други помпи, когато там попаднат разтворители?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
По отношение на цената: не. Но не съм използвал хладилен компресор, така че не мога да кажа.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Опитайте, ще се изненадате
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Нуждаете се само от 640 mmhg
Използване (12V R385 DC мембранна помпа)
Тя е евтина и можете да получите по-голямо налягане, отколкото ви е необходимо.
Можете да я използвате и за изпомпване на вода в кондензатора
 
Top