Помощ за заседнала точка в мачовете?

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, приятели, предварително се извинявам за лошия си английски език. Започнах по този път преди около 3 години. По онова време имах чудесен начин за извличане на MBRP от кутийки за мачове. Доколкото си спомням, остъргвах кутиите от запалки. След това ги измивах с ацетон и ги изплаквах. След това го варех със солна киселина и почиствах излезлите хартиени парчета. Това е всичко, което си спомням за онези времена, и не си спомням откъде получих тази рецепта. А сега да преминем към основната ни тема.

Реших отново да тръгна по този път и отидох да си купя отново кутийки за мачове.

Тези кутийки за свещи не са от онези с белите дупки, а са изцяло кутийки за свещи с кафяво покритие. Тествах няколко написани неща. Първото от тях беше първо да се намеся с гореща вода, но след намесата с гореща вода не можах да изстържа нищо и тя започна да се отлепва заедно с цялата хартия.

След това промених метода, потопих страната на някоя кутия от запалки в ацетон, без да я режа, и започнах да я остъргвам с бръснач и се получи много по-добре. По-долу съм включил снимка на бръснача, който използвах.

F21gDesT56


Завърших процеса, след което раздробих всички събрани MBRP в малка хаванче, докато не станаха напълно на прах. Направих всичко в напълно чисти стъклени съдове. Не бяха използвани никакви инструменти, докоснати със сапун. След като приключих с раздробяването на всичко, изсипах праха в стъклена чаша и я покрих с ацетон.

Тук идва истинският ми въпрос. Какво трябва да правя оттук нататък, за да направя РП по-чист? Прочетох статии, в които се посочва, че използването на вода или сярна киселина уврежда RP, но не бях напълно сигурен. Имам нужда от помощ по този въпрос. Какво трябва да направя оттук нататък? Как мога да почиствам повече? Или, както споменах в началото, ако го изваря отново със солна киселина (не помня дали имаше други стъпки), ще бъде ли RP достатъчно чист за RXN?

AuskUnc6zO
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Изрежете поразяващите ленти от книгите. Накиснете лентите в ацетон, докато станат чисти. Отстранете хартиените ленти и след това оставете рп да изсъхне. След като изсъхнат, почистете с хл. След това почистете с дестилирана вода. След това отново почистете с IPA или ацетон. Минали са около 20 години, откакто съм използвал метода, но според мен това беше той
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Благодарим ви за коментара. Вчера намерих статията за мястото, където я прочетох. Беше някой си плувец от стария кошер. Въпросът, в който се намирам сега, е, че направих промивка с ацетон. Взех боята, която излезе, с ацетон със спринцовка и я източих. След това направих още едно измиване с ацетон. Този път използвах много фина цедка и повечето от парчетата хартия останаха върху цедката. След това изчаках останалата ацетонова течност да се утаи отново и този път ацетонът беше малко по-малко червен. След това прецедих и този ацетон. Сега чака така. Мисля, че днес ще го почистя отново, като използвам нормална и топла солна киселина. Тогава ще видим какво ще стане. По-късно ще редактирам темата, за да е полезна за всички.
 
Top