MDMB-4en-PINACA(5-CL-ADB-A)

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
FNXiWMIylS

ФормулаC20H27N3O3
Моларна маса357.454 g-mol-1
MDMB-4en-PINACA се различава от 5F-MDMB-PINACA поради замяната на 5-флуоропентила с пент-4-енова част (4-en)
Той действа като мощен агонист на CB1 рецептора със стойност на EC50 от 2,47 nM.

Имам дългогодишни задълбочени изследвания с канабиноиди и в моите проучвания открих, че този химикал е кралят (засега).
Това е най-мощният канабиноид в света.
Никога обаче не съм откривал пътища за синтеза му, ако някой знае или може да предположи пътя, вярвам, че това ще бъде безценна информация.
Затова създадох тази тема за всеки, който се интересува.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Разкажете повече за използването на този канабиноид. За какъв период на въздействие и в каква концентрация спрямо основата е бил използван? Кои ефекти са по-характерни? Може да се изчисли пътят на синтез.
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Никога не съм го пробвал. не консумирам канабиноиди. но съм работил с него няколко пъти и всеки път беше предпочитан от лабораторните плъхове пред другите. съотношенията можеха да се разтягат много повече от другите. адбутинака е близо до този. ефектите от това, което мога да кажа, са еуфория, дисоциация, кимане.Това поколение ноиди е чиста дрога или крек, което е много далеч от началото на Jwh.Не мога да говоря за концентрациите, защото съм използвал много източници и качеството е различно (не мисля, че някога съм имал чист химикал).Но се казва, че активната доза е в микрограми.По моя преценка той е с 30% по-силен от втория по сила (несравним с поколението jwh). китайските лаборатории спряха да произвеждат всички агонисти на Cb1 рецепторите преди няколко месеца и само няколко доставчици от ЕС все още го имат (не знам дали ще продължат да го произвеждат, но има слухове за забрани).Китайците излязоха с нови канабиноиди агонисти на Cb2, но всеки един от тях е неактивен и боклук. има слухове за нови такива в процес на разработка, но ще повярвам, когато ги видя. за момента според моя опит MDMB-4en-PINACA е най-доброто, което се получава за момента (или най-лошото, в зависимост от това кого питате), adb-butinaca е на второ място и вероятно 5f-mdmb-2201 е третият (доста рядко срещан в днешно време).
Така че с последните забрани един синтетичен маршрут на този химикал би бил ценен.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Синтезът е подобен на този на другите канабиноиди в тази серия. Алилната група заместваме към cas 1119-51-3 реагент (5-бромо-1-пентен) за алилиране на индазол-3-карбоксилат. Необходими са силни основи - метални алкооксиди (натриев или калиев активен метал в акохол - метанол, етанол, изопропанол, бутанол). Тази реакция е много запалима и е по-добре да я закупите на пазара. мисля, че изчисляваме разходите за всички необходими реактиви и тяхното количество, ако има нужда.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Реагенти:
индазол-3-карбоксилат, сярна киселина, метанол (етанол или други алкохоли, но метанолът е най-добър) или купете метил (етил) 1Н-индазол-3-карбоксилат
5-бромо-1-пентен, активен метален алкооксид (NaOMet, t-BuOK. и др.), THF, DMF
Амидиране: EDC HCl, HOBt, DIPEA и L-tert-левцинамид.
L-tert-leucinamide има някои трудности при синтеза и е трудно достъпен, но е по-добре да се набави от завода.
L-валинамидът ще бъде по-достъпен, но канабиноидът с него има по-малка сила.
 

mekarjaya

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 28, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
A Купих cas 43120-28-1 от Китай как да направя 5клада моля, научете ме как да смеся l-терт-левцинамид хидрохлорид и 5бром 1пентен
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Да, ще трябва да проуча синтеза на други канабиноиди, за да започна дори да обмислям този синтез, тъй като нямам опит в синтеза на канабиноиди. експерименти в малък мащаб, а след това GC/MS е тогава.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
u можете да придобиете опит в синтеза на прости такива като JWH-018. За този ТОП (5-CL-ADB-A) канабиноид трябва да знаем u региона, за търсене на доставчици на химически реагенти и ще ви помогнем да извършите синтеза стъпка по стъпка
 

ioniliescu

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 7, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Здравей, приятелю, Можем ли да поговорим насаме?
 

rclabstore.com

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 28, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Синтетичният път на jwh е реакция на хидрогениране, при реакцията се образува водороден газ, който е опасен за някои хора, които го нагряват с открит пламък, и за получаването му е необходим кондензационен рефлукс. Синтезът на този продукт обикновено се синтезира по два начина за синтезиране на продукта, като единият изисква натриев хидрид, а другият тетрахидрофуран и калиев терц-бутоксид. Синтезът на 5cl обаче е сравнително прост.
 

mekarjaya

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 28, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Можем ли да говорим лично? Не разбирам как да го направя. Веднъж се опитах да направя cas 43120-28-1, като го смесих с 5бром 1пентен, dmf и калиев карбонат. Резултатът е, че няма никакъв ефект, много е лошо
 

a114488

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 4, 2021
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
И така, ако има MDMB-4en-PINACA, как да го синтезираме?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Район на ЕС.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
ЗДРАВЕЙТЕ, какво оборудване ще ми е необходимо и какви стъпки се различават от синтеза на adb-pinaca? благодаря.
 

dirtred

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Ротационният дестилатор се използва в 5cladba ,но чутото може да се направи точно както adbb. Adbb и 5cladba се готвят 5 часа нето между 70-80 градуса
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
По-добре е тук да се анализира по-подробно синтезът. За да се избегне работата със сярна киселина, е по-добре да се намери междинен продукт 1-метил-1H-индазол-карбоксилат (cas 43120-28-1). След това първата реакция, с която ще се занимаем - това е алкилиране на производно на индазол. Алкилирането се извършва в полярен апротен разтворител (THF, DMF) в присъствието на силна основа (натриев хидрид, натриев или калиев метилат, етилат или бутилат и т.н.). Тази реакция е много чувствителна към вода (опасност от пожар!). Основното правило е идеално сухо оборудване и идеално сухи разтворители. Оборудването можем да изсушим с насочена топлина (строителна сушилня), а разтворителите да изсушим с поливни агенти (калциев хлорид, магнезиев сулфат и др.). Помещението не трябва да е с висока влажност, тя може да е критична за реакция на самозапалване. Всяко използвано стъкло, черпак, лъжица трябва да бъде идеално сухо, без нито една капка вода. Самата реакция трябва да премине със силно охлаждане (ледено-водна баня) със същата цел - да се запази реакцията от възпламеняване. Ако тя се запали, тогава прилича на вулканично изригване. Необходимо е наблизо да има пожарогасител, а огнеупорната тъкан да застъпва достъпа на кислород до пламъка. Когато сме създали идеални условия (изсушено оборудване, разтворители, помещение), сме готови да започнем реакцията. Аз обичам да използвам DMF и натриев хидрид в минерално масло. Първо, приготвяме разтвор на 1-метил-1Н-индазол-карбоксилат в DMF, след което охлаждаме на ледено-водна баня. Обемът на колбата зависи от мащаба на реакцията. Формата на колбата можем да използваме като кръглодънна (ако имаме статив за държане на колбите), плоскодънна или ерленмайерова, ако тя внезапно се окаже под ръка. В колбата с кръгло дъно охлаждането е много по-ефективно за целия обем. Без статив можем да охлаждаме и смесваме сместа ръчно. След като охладим колбата, започваме с малки порции да сипваме натриев хидрид към разтвора, като разбъркваме старателно след всяко добавяне, без да го отстраняваме от охлаждането. За 10 g 1-метил-1Н-индазол-карбоксилат са ни необходими 2,4 g наличен в търговската мрежа натриев хидрид 60% в минерално масло. След като добавим целия натриев хидрид, отстраняваме ледено-водната баня и разбъркваме на стайна температура в продължение на един час или повече. Можем да разбъркваме както ръчно, така и с магнитна бъркалка. След изтичането на това време охлаждаме колбата в прясно приготвената ледена водна баня. Сега ни е необходим 5-бромо-1-пентен, cas 1119-51-3 (12 g за 10 g производно на индазола). Той трябва да се добави на капки при непрекъснато разбъркване и охлаждане. За целта можем да използваме спринцовка (като правим всичко ръчно) или можем да използваме капкова фуния, закрепена на статив над колбата. След цялото добавяне се отстранява охлаждането и се разбърква през нощта (на магнитна бъркалка или ръчно в колбата, ако няма бъркалка). След време в колбата се налива студена вода. Количеството на водата е поне два пъти по-голямо от количеството на DMF, по-добре 3-4 еквивалента или повече. Първоначалното количество ДМФ определя от какво количество може да се разтвори производното на индазола. Оптимално е то да е 3 условни еквивалента (30 ml при 10 g е минимално). След това, след смесване на реакционната смес с вода, се екстрахира с етилов ацетат. Броят на етиловия ацетат е най-малко 30 % от общия обем на сместа. В резултат на това минималното количество колби за 10 g: 10 g индазол+30 ml DFM+10 ml пентен, 60 ml вода, 30 ml EtOAc = 150 ml обемът на колбата е минимален за 10 g индазолово производно. Етилацетатът може да се промие с вода, да се насити със сол, да се изсуши магнезиевият сулфат от водните остатъци и да се изпари разтворителят, за да се получи едно производно като масло. За дестилацията и нейните варианти ще бъде създадена отделна тема. Ако се нуждаете от някакво уточнение за оборудването за този етап, то аз чакам въпроси.
 
Last edited by a moderator:

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Уважаеми експерт,
Каква е следващата стъпка от синтеза, след като получим маслото, както сте го описали.
Това ли е крайният продукт и можем ли да започнем с кристализацията или трябва да направим амидиране, както в последния етап на приготвянето на ADB-PINACA ?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Улавям всичко, но имам няколко въпроса. в екстракцията с етилов ацетат стъпка разделят ли се слоевете, когато се добавя етилов ацетат и извличаме водния слой? хвърляйте го запазете го? също така как се промива етиловия ацетат с вода работи само добавяне на вода насищане със сол и изсушава? изпаряване на разтворителя на стайна температура? и когато можете да публикувате процеса на дестилация, така че мога да получа пълна картина на процеса от началото до края ще бъде страхотно. благодаря човек.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Да, само достатъчно разреден ДМФ може да се екстрахира с етилов ацетат или друг разтворител (етер, бензол и др.). Отделеният екстракт е достатъчен, за да се промие втори път с чиста вода, за да се извлекат евентуалните остатъци от ДМФ. След това е желателно разтворителят да се изсуши и дестилира при ниски температури. При стайна температура това е възможно, но ще отнеме повече време. Можем да използваме гореща вана, за да ускорим процеса. В идеалния случай използвайте вакуумна дестилация.
 
Last edited by a moderator:

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 12, 2022
Messages
23
Reaction score
10
Points
8

Колко грама 1Н индазол 3 карбоксилна киселина са ви необходими за производството на 100 г и за производството на 1 кг продукт ?


Какви са разходите за материали и производство на 1 кг
 
Last edited:

haribo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 26, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@sirmtr Здравейте, приятелю, този 1200 г метил 1h работи ли добре като основен прекурсор за 5cla или са необходими някакви други съставки, за да се направи прекурсор?
 

French chocolate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Бих искал да мога да допринеса за тази общност, но вие сте прекалено умни за мен, момчета, вие се справяте толкова добре с поддържането на форума активен
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Приблизително 1200 г индазол. Цени в зависимост от вашето местоположение и доставчици.
 

haribo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 26, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, Уилям Дампиер, надявам се, че сте добре, приятелю. относно 1 кг прекурсор в пълния комплект от Китай... казвате, че 1200 г метил 1 ч. Това ли е единствената съставка, необходима за основния прекурсор за 5клада? Имам 5 кг от него в наличност. С dmf, 5bromo, калиев карбонат или мога да опитам с терцбутоксид като тестово готвене... с всички стъпки, следвани напълно от предишните ми готвения с температури, времена и период на охлаждане и изплакване, това ще даде ли добър резултат 👍🏽. Донесох много пълни комплекти от Китай и се получиха много ненадеждни... благодаря за времето ви днес.
 

pvp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 22, 2023
Messages
18
Reaction score
6
Points
8
Така че имам това:
dmf, 2,5-3 литра (68-12-2)
Калиев карбонат, 850 г (584-08-7)
5-бромо-1-пентен, 500 g (1119-51-3)

Вярно ли е, че основният материал е 43120-28-1?
 

Rcvendor(PE)Scam

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
8
5 бром 1 пентен , може да достигне 580 г е по-добре, след охлаждане ще получите 1,5 кг готови, тогава всичко е наред, DMF може да направи 3 л е по-добре
 

rclabstore.com

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 28, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
43120-28-1Нещата, които се правят с него, са полуфабрикати
 

DavidDavison2021

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2022
Messages
25
Reaction score
7
Points
3

Намирам се в САЩ и бих искал да получа информация за получаване на всичко за 5cladba
 

dirtred

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Писмо до мен имам рецепта на ръка
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Дали "заместването на 5-флуоропентил с пент-4-ен молекула" за тази процедура ще бъде 1-бромо-5-флуоропентан CAS 407-97-6? Натриевият хидрид ли е идеалният реагент или "силна основа" би била по-добър избор (може би натриев или калиев метал)? и необходима ли е някаква друга сериозна промяна или по друг начин трябва да се обърне внимание?
Благодаря ви
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
За тази реакция можете да използвате различни алкилхалогениди
Могат да се използват и алкоксиди на метали (силни основи), прав сте.
 
Top