Превръщане на MDP2NP в MDA чрез редукционно аминиране с NaBH4/CuCl2?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Наистина ли е толкова просто, колкото да замените P2NP с MDP2NP от лепкавия синтез с едно гърне за амфетамин? Какви други съображения трябва да имам, ако това наистина се получи?
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
1. за производството на MDA ще ви е необходим MDP2P/амонячен ацетат >имин>.

2. ако разполагате с NaBH4, няма нужда от CuCl2.
цианоБорохидридът работи по-добре в тази реакция.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
За съжаление нямам достъп до MDP2P (освен ако не успея да преобразувам MDP2NP в MDP2P) или цианоборохидрид. Имам достъп до NaBH4/CuCl2 от други експерименти с нитростирен и MDP2NP.

Методът, за който говоря в оригиналния пост, е тук: https://bbgate.com/threads/one-pot-amphetamine-synthesis-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/

Просто ми беше любопитно, ако MDP2NP може да се замени с P2NP, дали метилендиокси групата ще оцелее при реакцията и подобно на P2NP и ще произведе MDA?

Четох за някакъв успех при редуцирането на MDP2NP до MDA в тази тема тук: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15090.0

Но се чудех дали някой го е правил и има ли опит от първа ръка или съвети за синтеза, ако е възможно.
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Сигурно е било истинска късна вечер за мен, за да отговоря на напълно различен въпрос от този, който сте задали.

Ще го разгледам за вас и ще видя какво е моето мнение.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ако направите Al/Hg, Al/Ga с йод (иначе не работи) и загряване до 30-35 градуса по Целзий, и замените метиламин/нитрометан с етиламин/нитрометан, ще работи и в един съд.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Да, тя работи точно по същия начин. Резултатът е Mda вместо само A. Бих предложил да дестилирате от IPA, да добавите база и да екстрахирате с NP. След това нормална работа нагоре
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Има ли много разлики във физичните свойства между MDA хидрохлорид и MDA сулфат? Никога досега не съм настройвал апарат за газообразен HCl и искам просто да опитам да соля със сярна киселина от мързел, освен ако наистина не си струва да правя HCl, тогава ще продължа и ще се науча lol.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ще докладвам, когато изпробвам този синтезатор. Вероятно ще бъде следващият ми проект :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Направете сулфата както обикновено. По-лесно е, ако вече знаете процедурата и ще знаете дали действително сте произвели нещо. Ако искате, можете да опитате Hcl по-късно, след което да се справите с нея.

Сулфатът изглежда е по-добър избор навсякъде за MDa..... или поне така съм чел.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Тъй като се оказва, че има отношение към настоящото развитие на поста, как така mda hcl няма същите хидроскопични свойства като amp hcl?

Що се отнася до редукцията, аз самият съм се чудил много по този въпрос... ако наистина работи като директен редуктор на този съответен нитроп, набх4/кубрика би бил засега тайният път. достъпността на LiAlH е ограничена и разходите или с амалгамата имаш живак, с който трябва да се бориш, защо да рискуваш, ако не се налага.

Също така мисля, че сулфатът, какъвто и да е той, лично за мен е гаден и по-слаб от съответната сол на hcl. Къде е някой, който наистина знае за какво говори, как да получим стабилен ампер hcl, без локвички от кал
@InLikeFlynn хипотетично Практикувай това поколение hcl направи си прилична апаратура ex капкова фуния, тапа с една дупка, филтърна колба, ptfe маркуч от нипела, in line сушилна тръба стъклен накрайник и го закрепи на стойка. Без допълнително сушене бих отишъл с капене на сяра върху воден hcl и консистенция на мокра каша nacl. И направете няколко сухи проби, преди да опитате върху скъпоценния хипотетичен фб, за който сте работили
Алтернативно, титрувайте с/воден Hcl 37%, смятам, че всъщност е най-добрият, обаче изисква повече умения. хипотетично трябва точно да добавите х количество киселина до 6 до 5,8 трикът е в добавянето, че се добавя само веднъж и се оставя да ксалтира без смущения
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Бях го приготвил без неудобства, за които си спомням, моите средства за редукция на Al/Hg, но не помня каква киселина участва Изолирах действителната сол, но солната форма е подходяща за по-дългосрочно съхранение и не е необходима, ако планирате да метилирате азота (което така и не направих).
 
Top