Мефедронът излекува депресията ми!

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Здравейте, имам депресия от 4 години, откакто започнах да употребявам ковид, станах изолирана, загубих много приятели и социалните си умения. Опитах се да използвам всички антидепресанти на планетата и никой от тях не ми помогна. Съвсем наскоро имах опиянение от мефедрон, където взех около 100-200mg мефедрон всеки ден в продължение на 2 седмици. След това депресията ми беше излекувана, чувствам се най-добре, както някога съм се чувствал. Възвърнах си цялата личност и всичко, което бях загубил. Не съм сигурен как се случи това, но завинаги ще бъда благодарен на 4-MMC, че ме спаси.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Съжалявам, че чух за борбата, която сте водили с депресията, но се радвам, че се чувствате по-добре. Искам обаче да предоставя някои критични обстоятелства по отношение на неотдавнашната ви употреба на мефедрон. Дори не за вашия конкретен случай, защото не знам много от справочните данни. Но за тези, които ще прочетат това и може би ще си помислят, че мефедронът може да се използва като лекарство.

Макар да е разбираемо, че положителната промяна, която сте изпитали, ви се струва дълбока, използването на мефедрон или подобни вещества като начин за самолечение на депресия може да бъде рисковано и ефектите, които изпитвате в момента, може да са временни или да са с дългосрочни последици.

Мефедронът влияе върху освобождаването на невротрансмитери като серотонин, допамин и норепинефрин - мозъчни химикали, които влияят върху настроението, енергията и удоволствието. Този внезапен прилив може да предизвика временно чувство на еуфория, засилена социална свързаност и намаляване на депресивните симптоми, което може да обясни защо в момента се чувствате много по-добре.

Продължителната употреба на мефедрон обаче може да доведе до изчерпване на тези невротрансмитери, тъй като мозъкът се опитва да възстанови баланса. Това често води до фаза на "срив" или "слизане", която може да бъде придружена от тежка депресия, тревожност и нестабилност на настроението.

Облекчението, което изпитвате, може да е временно поради естеството на въздействието на мефедрона върху мозъка. След прилив на стимуланти употребяващите често изпитват кратък период на повишено настроение, тъй като мозъкът им компенсира изчерпването на невротрансмитерите, но след като този ефект отмине, симптомите на депресия или тревожност могат да се върнат, често по-интензивно.

Разбирам разочарованието от безуспешните опити с множество антидепресанти. Депресията може да бъде много устойчива на лечение и не е необичайно хората да се чувстват разочаровани от традиционните подходи. Съществуват обаче алтернативни лечения и подходи към начина на живот, които могат да бъдат по-устойчиви и по-малко вредни от мефедрона, като например
  • Терапии: Когнитивно-поведенческа терапия (КПТ), когнитивна терапия, базирана на осъзнатост, или психодинамична терапия могат да помогнат за справяне с някои от основните проблеми, към които самите лекарства може да не са насочени.
  • Начин на живот: Доказано е, че редовните физически упражнения, структурираното социално взаимодействие и практиките за осъзнатост оказват положително въздействие върху настроението.
  • Нови подходи: За лечението на резистентна на лечение депресия все повече се налагат методи като терапия с кетамин или псилоцибин под лекарско наблюдение. Тези вещества действат по различен начин от традиционните антидепресанти и могат да предложат по-контролиран и терапевтичен начин за облекчаване на състоянието.
Като се има предвид как се чувствате сега, може да е полезно да поговорите със специалист по психично здраве за преживяванията си. Макар че може да е изкушаващо да продължите да ги употребявате, терапевтът или психиатърът може да ви помогне да разработите по-безопасен, дългосрочен план за справяне с депресията и запазване на положителните аспекти, които сте преоткрили. Струва си да се възползвате от момента и да преминете към дългосрочна стратегия.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Благодарим ви за отговора! Не казвам, че самият мефедрон излекува депресията ми, но повишената общителност и разговорливост от него ме накараха да възвърна личността и увереността си. Също така възстанових връзките си с много приятели и семейство.
 

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
54
Reaction score
42
Points
18
Deals
14
Това е само за известно време. Ур депресията е маскирана сега. Прочетете внимателно какво ви е написал Парацелз. Ако не посетите специалист, няма да излекувате депресията.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Разбирам какво се опитваш да кажеш, макар че повишаването на настроението може да е временно, фактът, че се свързах отново с приятелите и семейството си, е това, което всъщност ме накара да се почувствам по-добре. Депресията ми беше причинена от изолацията ми, така че това ме изведе от нея. Не казвам, че не съм депресиран, защото съм в еуфория от мефедрона, казвам, че повишената общителност от мефедрона ми помогна да изляза от изолацията и оттам ми помогна с депресията. Казвам, че мефедронът косвено ми е помогнал, защото ме накара да възвърна връзките си. Съжалявам, ако звуча грубо или нещо подобно, но английският не е първият ми език. Опитах и безброй лекарства и терапии, за да оправя депресията и социалната си тревожност, и нищо не ми помогна, така че съм благодарен, че това ми помогна, дори и да не ми помогна пряко, а вместо това просто ми даде тласък да реша проблемите си сам.
 
Last edited:

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
имах подобен опит, рутината и зоната на комфорт наистина могат да те направят "алергичен" към нови преживявания или усещането, че имаш цел, наркотик, който те кара да се интересуваш дори от най-малките и маловажни неща или, да ти напомня какво е усещането за детска еуфория, по мое скромно мнение би могъл да свърши работа в някои случаи на дисфория, разбира се, не чрез временното увеличаване на серотонина и допамина, а чрез мисловните процеси, направени в момента на употреба, които биха могли да доведат до психологически пробив.

в заключение, еуфорията е временна, а при прекомерно натоварване - изключително вредна. въпреки това мисловните процеси, които стават по-лесни поради необичайно силното, но временно активиране на нервната система, могат, ако човек е готов да си свърши работата, а не просто безсмислено да се храни с еуфорията, да му помогнат да преосмисли проблемите си по различен начин. в крайна сметка това, от което душата понякога има нужда, е просто да се наслаждава на това, че е жива.
 
Top