Question Живачен нитрат ?

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Има ли някой, който да продава живачен нитрат тук, във форума?

Изморително е изцяло да търсиш термометри и да си го правиш сам. И ние смятаме, че тук създаваме проблем, така че винаги губим една и съща сила, а когато съхраняваме приготвения живачен нитрат в хладилника, смятаме, че той губи свойствата си след няколко дни. Търсим в Европа и никъде не може да се намери, нито пък в Amazon.

Така че, ако някой трябва да продава живачен нитрат, наистина би го купил, поне малко, докато се появи нещо конкретно в Европа, което да можем да си купим.

Или пък живакът има ли на кого да се продава?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Някои хора поръчват живачни ключове от Amazon, за да произвеждат Hg(NO3)2, също така вместо нитрат може да се използва живачен хлорид.
Зарежете се при синтез на амф без живак.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Добре е да се справим.

Има руска компания, която продава живачен нитрат, ако искате името, мога да ви го предоставя на частно. Купих малко и пристигна за 3 седмици.

Но в крайна сметка не ми трябваше, защото се опитах да направя синтеза с живачен хлорид, който мога да купя в Испания (ако си от Европа, може би мога да ти го изпратя, ако се интересуваш)

Искането на живачни превключватели, използването на термометри... е начин, който исках да избегна, изглеждаше много тромав, ако искате да получите добри продукции.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Кога направихте това? Чувал съм, че има някои логистични проблеми между ЕС и Ру. Някои хора имат проблеми с доставката оттам.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Преди около два месеца и половина.
 
Top