Синтез на метамфетамин с P2NP (не е за лична употреба, само с изследователска цел !!!)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Здравейте, момчета!

Намерих синтез на метамфетамин от P2NP, затова споделям тук ! :)

Повтарям : /!\ НЕ Е ЗА ЛИЧНА ИЛИ НЕЗАКОННА УПОТРЕБА, ТОВА Е САМО ЗА ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКА ЦЕЛ !!! /!\


Синтез на метамфетамин:


Основният проблем при синтеза на метамфетамин е набавянето на прекурсорите.
Доколкото ми е известно, фенил-2-пропанонът е най-прекият прекурсор и е
(за съжаление?) в Списък III на контролираните вещества. Той няма
фармакологична активност и въпреки това DEA е сметнала за подходящо да го регулира около 1975 г.
Първият синтез, който ще направя, използва това вещество като изходна суровина. Всъщност
все още е възможно да се намери това вещество, скрито в складовете в много
университети, които вероятно са закупили съединението, преди то да бъде контролирано.
Един мой приятел попадна на 500 ml, произведени от Eastman Kodak, в складовото помещение в
Принстън. Закупих 100 ml, когато живеех в Англия преди много години, и не
първия си опит с него. Реакцията може да бъде завършена за около 6 часа, което дава
около 60 %; аз съм биолог, а не химик, така че някой, който знае какво
вероятно би могъл да подобри този резултат.

Реагенти:


1-фенил-2-пропанон: 20 gm


EtOH: 100 ml


Метиламин 40% във вода: 100 ml


Алуминиево фолио: 20 gm


Живак II хлорид: 150 mg


Горната смес се рефлуксира при разбъркване в продължение на два часа в 500 ml колба с кръгло дъно.
Концентрира се сместа под намалено налягане при стайна температура. Изсипете върху ледено студена
KOH sol'n (60 gm в около 200 ml вода). На този етап могат да възникнат големи проблеми
да се случат. Освобождава се голямо количество топлина. Добавяйте много бавно* и дръжте в
ледена баня. Топлината ще разгради вашия продукт до бог знае какво и може да
да се окаже на тавана, ако не внимавате.) Екстрактен разтвор с/ 125 х 3 ml
етилов етер. Възстановете органичния слой. Екстрахирайте етера с 3N HCl 25 x 3 ml.
Добавете 30 ml разтвор на 6 N NaOH (студен) към киселинния разтвор, добавете още, ако разтворът е
не е много основен. Екстрахирайте основния разтвор с 25 x 3 ml етер. Изсушава се над
безводен натриев сулфат, филтрирайте. Ротационно се изключва етерът (дестилира се при редуцирана температура).
под налягане, ако искате да се изфукате, но това не е абсолютно необходимо) и
разтваря се отново в безводен етер, 100-200 ml. Вдигнете балон със сух газ HCl (направен от мен
капене на концентриран HCl върху концентрирана сярна киселина) през сместа и се добавя метедрин HCl
трябва да се получи бял пухкав прах.



Филтрирайте мета и повторете за втората и третата реколта. Следващите култури могат да бъдат розови или пурпурни и
са все още ефективни от фармакологична гледна точка, но не са много чисти. Надявам се, че това
е това, което търсите.



Повтарям: /!\ НЕ Е ЗА ЛИЧНА ИЛИ НЕЗАКОННА УПОТРЕБА, ТОВА Е САМО ЗА ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКА ЦЕЛ !! /!\

 
Top