Question Метиламин 40% от метиламин HCl

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Ако някой иска да направи 40% разтвор на метиламин във вода от метиламин HCl, то той трябва да разтвори NaOH в 6 части вода и след това да добави 4 части метиламин HCl. Колко NaOH е необходим за това? При тази реакция се получава и NaCl, нали? Трябва ли този NaCl да се отдели чрез дестилация или NaCl винаги остава във водния слой? Ако дестилацията е абсолютно необходима, може ли да се направи просто с колба с кръгло дъно и тръби, които се насочват към втора колба с кръгло дъно и се бълбукат в 6 части ледено студена вода, или е необходим кондензатор?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Метиламинът има bp от -16, ако не греша, няма как реално да се кондензира ефективно. солта може просто да се остави там за повечето приложения
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
150
Reaction score
56
Points
28
Какъв е най-добрият начин да се направи разтвор на метиламин 30% или 40% или 44% от метиламин хидрохлорид
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Капнете conc. NaOH върху твърдия хидрохлорид при охлаждане
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Колко концентрирани?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Необходим ви е 1 mol NaOH за 1 mol Methylamine.HCl,
NaCl не е проблем,
Не, не можете да дестилирате.

Това, което можете да направите, ако наистина трябва да се отървете от NaCl, е да капнете разтвор на methylamine.hcl върху мокър NaOH. Ще се образува газ, който може да се разпенва във вода. След това трябва да откриете %% от водния разтвор, като го претеглите
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Уве и вие ми спасихте деня и отговорихте на въпросите ми.
Благодаря много.
 
Solution

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
Той разполага с изобилие от кристали на метиламин хлороводород, т.е. неговата суровина. Мога да го превърна в метамфетамин във вторник. Имам нужда от помощ. Благодаря ви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
0,593 g NaOH за всеки g CH³NH³Cl е това, което получавам. Чудя се 🤔 какво би станало, ако ги поставите в бутилка от сода и сложите капачката? По този начин може да кондензирате амоняк. Бутилката може да издържи 100+PSI цял ден. Има ли причина, поради която метиламинът да не се разтваря във вода при високо налягане?
 
Top