Метиламониев хлорид (известен още като метиламин HCL) срещу амониев хлорид

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
И така, направих още една партида метиламин HCL според оригиналния патент, смесих я с еквимолатно количество NaOH ( еквимолатно на HCL, общо 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( потенциално.добавих малко вода и я нагрях, като се получи запалим газ. Проверих записките си и разбрах, че амонякът е запалим и при 18% концентрация, така че този тест не доказва нищо. Как мога да разбера дали моят продукт е метиламониев хлорид или амониев хлорид?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-бутилалкохолът разтваря горещо MeNH2.HCl, но не и амониев хлорид. По този начин разделяте двете вещества. IPA също работи, но в екстракта ще има известно количество амониев хлорид, което е незначително по отношение на по-нататъшните реакции, тъй като първичният амин е много по-силен нуклеофил от амоняка, ~20 пъти по-силен.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Благодаря за отговора, имам много безводен IPA, който седи наоколо. На път съм да разбера какво имам тук
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Разбира се, от IPA. Имате предвид метанол, нали?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-бутилалкохол за извличане на MeNH2.HCl от кашата на амониев хлорид и MeNH2.HCl при производството му от формалдехид/хексамин/HCl. MeOH и EtOH не се справят добре, но IPA е подходящ.

За самата реакция може да се използва или вода, или етанол и HCl, това е навсякъде, sciencemadness или Lambdasyn - потърсете там.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
За какво дестилирам метанола от течността за измиване на предното стъкло? За да почистя домашно приготвения хлороформ? Толкова отдавна не съм го чел, че забравям. Имам и енцефалопатия. И не съм спал от 40 часа.
 
Top