Monero - криптовалута с подобрена защита на личните данни

Ozzy Osbourne

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
0VhNFWeifa

Съдържание:
  • 1) Какво е Monero
  • 2) Характеристики на Monero
  • 3) Изключване на Monero от списъка на Binance
  • 4) Заключение

Какво е Monero

Monero, криптовалута с фокус върху неприкосновеността на личния живот, се появи през април 2014 г. в отговор на нарастващата загриженост за липсата на поверителност при трансакциите с Bitcoin. Създадена от анонимно лице или група под псевдонима "thankful_for_today", Monero е изградена върху протокола CryptoNote, който дава приоритет на поверителността, децентрализацията и заменяемостта.

Разработването на Monero е движено от отдадена общност от разработчици и ентусиасти, които ценят финансовата неприкосновеност на личния живот. За разлика от Биткойн, където трансакциите са прозрачни и проследими в блокчейна, Monero използва технологии като пръстеновидни подписи, скрити адреси и пръстеновидни поверителни трансакции (RingCT), за да замаскира подателя, получателя и сумата на трансакцията. Това гарантира, че трансакциите в Monero са несвързани и непроследими, като предоставя на потребителите високо ниво на поверителност и заменяемост.

Monero набра популярност сред физическите лица и бизнеса, които търсят финансова поверителност и сигурност. То беше прието от защитниците на неприкосновеността на личния живот, инвеститорите и пазарите на даркнет поради подобрените му функции за защита на личните данни. В допълнение към функциите за поверителност Monero предлага и предимства като взаимозаменяемост, което означава, че всички монети се считат за равни и взаимозаменяеми, за разлика от Bitcoin, където някои монети могат да бъдат опетнени от историята на транзакциите им. Това прави Monero предпочитан избор за тези, които отдават приоритет на поверителността и заменяемостта при финансовите си транзакции.
E9bMi7ralz

Важно е обаче да се отбележи, че характеристиките за поверителност на Monero също привлякоха някои противоречия, като регулаторните и правоприлагащите органи изразиха загриженост относно потенциалното му използване в незаконни дейности. Въпреки тези предизвикателства Monero продължава да се развива и усъвършенства. Нейното разработване се ръководи от общността, като редовно се въвеждат актуализации и подобрения с цел подобряване на поверителността, мащабируемостта и сигурността ѝ. Освен това Monero има жизнена екосистема с различни портфейли, борси и услуги, които подкрепят използването му.

Като цяло Monero е доказателство за важността на неприкосновеността на личния живот в цифровата ера. Нейният ангажимент към неприкосновеността на личния живот, децентрализацията и взаимозаменяемостта ѝ е спечелил място като една от водещите криптовалути на пазара, с отдадена общност и обещаващо бъдеще пред нея.

Характеристики на Monero

M708kdcxw5


Отличителните характеристики на Monero произтичат от солидните мерки за защита на личните данни, което я прави водеща криптовалута в сферата на финансовата анонимност. В основата на архитектурата за поверителност на Monero е използването на пръстеновидни подписи, скрити адреси и пръстеновидни поверителни транзакции (RingCT). Всяка трансакция в Monero използва пръстеновидни подписи, които забулват самоличността на подателя, като комбинират трансакцията на подателя с тези на няколко други участници, което прави практически невъзможно проследяването на точния произход на средствата. Скритите адреси допълнително повишават поверителността, като генерират еднократни адреси за всяка трансакция, гарантирайки, че самоличността на получателите остава скрита. Пръстеновидните поверителни транзакции (RingCT) добавят допълнително ниво на поверителност, като скриват сумата на транзакцията, гарантирайки, че наблюдателите не могат да разберат прехвърлената стойност. В резултат на това блокчейнът Monero предлага несравнима поверителност и заменяемост, насърчавайки финансова екосистема, в която трансакциите са наистина поверителни и неразличими една от друга.

Блокчейнът Monero функционира на базата на предпоставки, подобни на тези при другите криптовалути, макар и със значителни подобрения по отношение на поверителността и заменяемостта. Транзакциите в блокчейна на Monero се групират в блокове, като всеки блок съдържа списък с транзакции, времеви печати и препратки към предишния блок, образувайки непрекъсната верига от блокове. Въпреки това, за разлика от прозрачните блокчейн вериги, като например тази на Биткойн, където подробностите за трансакциите са публично видими, блокчейнът на Monero скрива чувствителна информация чрез използването на криптографски техники.

Изключване на Monero от списъка на Binance

NC7QWKcFwT

Неотдавнашното решение на Binance да делистне Monero (XMR) предизвика шокови вълни на пазара на криптовалути. Непосредственият ефект от изключването на Monero от списъка беше рязък спад на пазарната му цена, тя се търгуваше под 115 USD и отбеляза най-ниската си точка от септември 2023 г. насам. Решението предизвика вълна от реакции в платформите на социалните медии, като потребители, влиятелни личности и институции критикуваха хода на Binance като капитулация пред регулаторния натиск. отразявайки несигурността на инвеститорите и опасенията за бъдещата достъпност на монетите за защита на личните данни.

Основната причина за изключването на Monero от списъка на Binance се дължи на конфликта между функциите на Monero, насочени към защита на личните данни, и строгите изисквания за съответствие на Binance. Използването на скрити адреси за поверителност на трансакциите от Monero се сблъсква с необходимостта на Binance от прозрачност при проследяването на депозити от публично видими адреси. Освен това като причини за изваждането от списъка бяха посочени засиленият регулаторен натиск и опасенията за неетично или измамно поведение.

Изключването на Monero от списъка подчертава продължаващия регулаторен контрол върху монетите за защита на личните данни, които дават приоритет на анонимността чрез прикриване на подробности за трансакциите. Тази непрозрачност затруднява проследяването на незаконни дейности от страна на регулаторите и правоприлагащите органи, което води до засилен контрол и действия за изключване от списъка на основните борси. Ходът на Binance следва подобни действия на други борси, като OKX обяви изключването от списъка на Monero и други токени с фокус върху неприкосновеността на личния живот като Dash (DASH ) и Zcash (ZCH) в края на 2023 г.

Въпреки тези предизвикателства Monero продължава да се използва широко на пазара на криптовалути. Стойността му вече се възстанови до 140 долара, показвайки устойчивост пред регулаторния натиск и потвърждавайки мястото си в развиващия се пейзаж на цифровите валути.

Заключение
YKmGlkuiHX

Монеро се очертава като една от най-сигурните криптовалути в цифровата сфера, най-вече благодарение на солидните си функции за защита на личните данни и ангажимента за финансова анонимност. Нейните иновативни технологии, включително пръстеновидни подписи, скрити адреси и пръстеновидни поверителни трансакции (RingCT), гарантират, че трансакциите са непроследими и несвързани, като предлагат на потребителите несравними нива на поверителност и заменяемост. Макар че регулаторният натиск доведе до действия за изваждане от списъка на основните борси като Binance, устойчивостта на Monero пред тези предизвикателства подчертава нейната трайна стойност и значение на пазара на криптовалути.

Препоръчваме ви да обмислите Monero, особено за трансакции, изискващи повишена поверителност, като например тези в даркнет. Неговата отдаденост на неприкосновеността на личния живот, децентрализацията и взаимозаменяемостта го правят предпочитан избор за физически и юридически лица, които се стремят да защитят финансовата си информация в един все по-дигитален свят. Въпреки регулаторните пречки Monero продължава да се развива и усъвършенства, водена от отдадена общност и визия за по-частно и сигурно финансово бъдеще.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Много добро съчинение. Гадно е, че някои много борси го изключват от списъка ( предполагам, че има и някои положителни неща, базирани на гледната точка). Предполагам, че нашата общност ще бъде тази, която ще го поддържа жив
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Всеки на дн трябва да използва само monero, все още saing това, тъй като много време
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Твърде жалко е, че с всеки изминал ден става все по-трудно да се получи. Не мога да повярвам, че localmonero се затваря
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
@miner21 брато, просто работи с някой на място, аз не вярвам много на localmonero или agordesk, твърде много ченгета там, чувал съм за твърде много хора, които са били хванати, очевидно можеш да го използваш по безопасен начин, но защо да се опитваш да правиш нещата по най-трудния начин
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Бих го направила, но не знам как да намеря някой на място. XMR е нещо като ниша и без това
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Не знам кое е по-трудноһттр://....произвеждане на MDMA или създаване на портфейл с Monero. В момента съм поне на едно от двете.
; )
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Може би ще мога да помогна. Къде имате проблеми?
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Е, като оставим настрана трудностите на синтеза на MDMA за момента, трябваше да науча няколко нови неща, за да настроя портфейл Monero. При това хората от getmonero.org направиха наистина добра инструкция стъпка по стъпка, която ми отне около 6 часа. Направих цялата проверка с хешове, Kleopatra и т.н. Никога не съм правил подобно нещо през живота си. Бях мотивиран да го направя, след като миналата година бях измамен наистина добре от един доста сложен Tor mirror сайт. Оттогава не съм купувал наркотици от интернет и реших да си направя свои собствени.

Сега съм настроен и добър.

Лесно ми е да се спусна в заешката дупка в паранояһттр://.......анонимни имейли, VPN, непроследима криптовалута. Аз съм дребен картоф и планирам да остана такъв. Просто не виждам как правоприлагащите органи отделят време да се фокусират върху някой като мен, освен ако не ги улесня невероятно. Въпреки това това са някои сравнително прости неща, които трябва да се направят. Това е нещо като да заключвате вратите си. Ако някой наистина много се опита, ще влезе, но колко усилия сте готови да положите, след като видите стоманената врата в стоманената рамка с два здраво заключени болта?

Изключително малкото, което знам за криптовалутата (като преди няколко дни научих, че BTC може да се проследява), звучи като XMR, който е достатъчно добър дори за най-крайно параноичните (мен), но само за основни до средни компютърни умения. Моят основен план в момента е както следва: Нормален човек KYC чекова сметка, свързана с основен KYC крипто обмен, който може да конвертира фиат / BTC в XMR. XMR се изпраща на Monero Wallet от getmonero.org . (Не съм сигурен дали този портфейл се намира изцяло на моя компютър или на някакъв сървър някъде. ) В момента проучвам хардуерен портфейл (отворен за предложения!) Изпращам XMR от този портфейл към портфейла на BB market.

Когато започна да продавам неща, смятам, че много хора все още ще искат да използват BTC въпреки (или в неведение за) аспектите на загриженост за проследимостта. Така че планът ми е да взема спечелените BTC от портфейла на BB market, да ги конвертирам на P2P no-KYC обмен (отворен за предложения!) от BTC в XMR. След това изпратете този XMR на моя KYC основен криптообмен. Оттам се връщам към Fiat, ако искам.
Какво мислите вие, хора? Прекалено ли е това? Виждате ли някакви пропуски?
Сега проучвам P2P no-KYC обмен от BTC към XMR. Кажете ми, ако има някакви предложения. Знам, че Paxful не прави XMR...

Съжалявам, че съм толкова дълъгһттр://......От една година съм съвсем сам в това пътуване и не съм говорил с никого за него. Чудесно е просто да мога да говоря откритоһттр://...........
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Така че имайте предвид, че след като се справите с fait to XMR, в по-голямата си част сте доста сигурни. Лично аз ще получа монета с евтини такси, като litecoin го изпрати на кейк портфейл и конвертирате в xmr там (имайте предвид, че съм чувал за обмен кейк портфейл използва е поискал kyc ако прави голям обмен. Човекът, за когото говоря, се опитваше да конвертира 4000 долара в xmr. Може би ще искате да обменяте на части) След това от портфейла cake ще го изпратя в портфейла feather. Просто се уверете, че какъвто и портфейл да използвате, имате собствени частни ключове за него. Това гарантира, че монетите не се държат някъде другаде.

Що се отнася до осребряването, това не е моят опит. Хората се хващат на това място. Като например да обменят всичко в кеш на борсата за кик. Мисля, че методът, който някои хора използват, е прескачане на вериги. Така че обменяте основната си монета в няколко други криптовалути и кеширате на няколко борси. Мисля, че може да има някои предстоящи заместители на локалмонеро е да се огледате малко.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Използвам официалния графичен интерфейс на портфейла Monero. Вярвам, че постига същото нещо като портфейла Feather Wallet. Позволява ли портфейлът Feather да съхранявате друга валута освен XMR?
Чудя се какви са разликите между портфейла на Перо и, да речем, Kraken?
Ще се успокоя с мнението (факта), че след като в XMR са постигнали анонимност. Така че всяко "пране"/прехвърляне, след като е в XMR, е наистина безсмислено, както изглежда. Основният ми извод тук е, че преходът ми от света на KYC към света на "BB" (незаконните гадове) и обратно трябва да бъде в XMR.
Просто ми се иска наркотиците да бяха законниһттр://......всичко щеше да е по-лесно. LOL

Благодаря за съветите за кеш аут и за съветите като цяло. Това е толкова хубаво, че можем да говорим в почти реално време за нещата.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Изглежда, че сте се справили добре с това.

Портфейлът на перото е само портфейл на XMR, така че не ви е необходим.

Портфейлът за торта всъщност не е обмен. Неговият портфейл използва различна услуга за обмен на монети. Просто го препоръчвам, защото е универсален. Той приема множество монети и можете да обменяте в портфейла.
 
Top