Мюсюлманска престъпност + ислямофобия

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
публикуване на редактирана версия на моя отговор на дебат в чата:

Аз дори не съм мюсюлманин, но майка ми е от мюсюлманска страна (тя е католичка) и понякога ходя там (въпросната страна е Малайзия, б.р.). те са хладни като дяволи. защо в една страна са хладни, а в друга стрелят по хора? няма смисъл. мисля, че просто обобщавате. Освен това, ако те изведнъж се държат странно, това означава, че върху тях има натиск, като например расово напрежение. хора като вас са причината това да се случва. дори няма да отричам статистиката за престъпленията, но като... поне погледнете причината. тъжно е, че това се случва, но не е изцяло по тяхна вина. светът е сложно място и причините и следствията са реални.

"нашите бели деца никога преди не са правили престрелки" аз съм американец, как така повечето от нашите училищни стрелци са бели? коренните американци могат да твърдят точно същото, което твърдите вие. това не прави белите изначално зли, а означава, че върху определени бели индивиди има голям натиск и те го освобождават по насилствен начин. Трябва да ги реабилитираме, а не да ги остракираме. вие сте луди, ако си мислите, че ако наречете мюсюлманите (или което и да е друго малцинство) "нашественици", това ще оправи нещо. този манталитет "ние срещу тях" е абсолютно най-лошият начин да се действа!

буквално погледнете статистиката за престъпността сред афроамериканците. расистите обичат да казват "б-но те са повече!! това означава, че са ЗЛО! 11Не! това означава, че те са ОГРАБЕНИ! когато хората са в лошо икономическо положение, те са склонни да се изхвърлят. независимо от расата, статистиката за престъпността е по-висока в бедните райони! забелязвате ли как по-бедните райони винаги са "лошите"? оправете икономиката и ще оправите престъпността. просто опитайте да помогнете на тези "нашественици" и забележете разликата! отървете се от този глупав манталитет на "враг"; той само изостря и без това нестабилната ситуация. чували ли сте някога за термина "социално-икономически проблем"?

независимо от това коя група извършва престъплението, трябва да работим заедно, за да го разрешим, защото мога да ви уверя, че средностатистическият мюсюлманин не подкрепя терористичните актове и престъпленията, извършвани от неговата група. ако има нещо друго, те трябва да се срамуват и да са ядосани, защото хора като вас ги обобщават като престъпници и тъпаци. всички расови/религиозни групи срещу проблема с престъпността. наистина е обезпокоително как хората си мислят, че дискриминирането на дадена група ще помогне на каузата им. разделението винаги води до хаос. единството води до мир. не е трудно да се разбере. работете заедно, за да го решите, и ще получите резултати.

Разбирам, че това е спорен въпрос и ако някой смята, че греша, може да ме поправи.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
също така, като употребяващи наркотици, не ни ли виждат повечето хора като мръсни престъпници? ние също сме малцинства в известен смисъл. не трябва ли да изпитваме съпричастност към хората в подобно положение? не трябва ли да работим заедно? когнитивният дисонанс, който някои от вас имат, е шибан. никога няма да разбера хората, които не се вписват в архетипа на "перфектния гражданин", които дискриминират другите.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Иска ми се да можехме да се връщаме назад и да редактираме постовете след 10 минути, защото аз мисля за глупости с часове 😿😿 но още един пост, а след това ще спра да дрънкам. не искам да изсера собствената си тема. ако някой мод може да копира и вмъкне последните ми постове в оригиналния, ще ви обичам завинаги (оставете всичко както е)

сериозно, не разбирам как потребителите на наркотици могат да бъдат ксенофоби. получаваме наркотици и прекурсори от цял свят. следващото ви опиянение може да е било направено или обработено от някой от група, която не харесвате. не е ли това лицемерно? познавам някои хора, които са като "о, купувам само АМЕРИКАНСКИ стоки", но това не е възможно в света на наркотиците, тъй като той не е регулиран. Хората могат да лъжат за това къде се произвеждат или откъде се доставят прекурсорите. освен това някои химикали са много по-лесни за получаване в някои страни, отколкото в други. дори и да бяхме в идеален свят, в който никой не лъже, сигурна съм, че щеше да е много трудно да се получи нещо, произведено изцяло в една страна, например в америка. дори и да беше възможно, цената щеше да е безумна.

Помислете колко сме свързани помежду си като употребяващи наркотици. този уебсайт е невероятен пример. мога да срещна някого от другия край на света и да имаме еднакви интереси и избрани наркотици. единственото нещо, което ни разделя, е географията. ние сме глобализирана общност. ние сме едно тяло. това е като ръката да мрази крака. всички сме полезни тук, така че какво прави един човек по-добър от друг? помислете за нашата световна общност, преди да се опитате да мразите някого fr
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Съществуват всякакви видове радикали. В Близкия изток има екстремистки настроени християни. Има екстремистки настроени евреи, има дори екстремистки настроени будисти. Целият сепаратизъм, който виждаме по света, е произведен, умишлено от медиите. Целта му е всички да се подозират един друг и да не се обръща внимание на правителството. Само когато изключите новините, можете да се освободите от омразата, която те разпространяват. Аз спрях да гледам новините и съм 1000 пъти по-малко предубеден и изпълнен с омраза. Работата е там, че те лъжат. Много. Когато най-накрая са принудени да признаят, че са лъгали. Щетите са нанесени. Едно сензационно заглавие има 1000 пъти по-голямо въздействие от опровержение от 1 параграф на последната страница.
11 септември е ярък пример. То накара милиони хора да намразят мюсюлманите и хората от Близкия изток. Независимо от това към каква разновидност на художествената литература се придържате, събитията, които са били представени в медиите, не са събитията, които са се случили. Ако Джордж Буш-младши излезе пред камера и каже в прав текст, че е използвал ресурсите си в ЦРУ като негов бивш ръководител, за да организира цялото това нещо, за да получи подкрепа от Гарнър за покоряването на близкоизточните държави, които се противопоставят на нашите искания, това дори няма да има значение сега. Нямаше да има ефирно време, нямаше да има никакви бунтове. Буквално нищо нямаше да се случи.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
аз също не гледам новини. това е отрова. дори относително "безпристрастните" източници имат скрити цели, умишлено или не. докато нещо е написано от човешки ръце, истинските им мисли прозират. може би звучи шизоидно, но аз отказвам да позволя съзнанието ми да бъде програмирано от други хора.

Някои хора смятат, че това ме прави невежа по отношение на световните събития. това абсолютно не е вярно. знам всичко, което трябва да знам, което е всичко важно, защото ако нещо е наистина важно, няма да имам нужда от новините, за да науча за него. някой ще ми каже, а аз ще направя собствено проучване, за да се уверя, че не попивам само техните мнения. Не ми е нужно да знам за политиката, защото системата така или иначе е нагласена. бил съм и от двете страни на политическия спектър и след като най-накрая се отдръпнах, разбрах, че всяка страна е тъпа като дявол. те имат разказ, който искат да докажат. единственият начин да гледаш обективно на света е да виждаш нещата и да мислиш за тях така, както идват.

Новините са само за хора, които искат да им се изпълни пристрастието за потвърждение... и се правят от хора, които не искат нищо повече от това да сеят разделение и хаос. новините се правят от богати подпалвачи на войни за идиоти.
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
всички не бели да се махат от европа, можете да им се наслаждавате в САЩ.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Това, за което се говори в Breaking Bad, е щастлива химия и нейните много напреднали процедури, които трябва да се следват за получаването на фин краен продукт. ББгейт не е за приложена магия чрез проклятия, молитви. Религията е като алхимията. Тя е жалко историческо бреме, на което трябва да се противопоставим. Християнството е най-малкото бреме. Коя друга религия ражда терористични масови убийства, изнасилвачи, антисоциални дегенерати? Чували ли сте за онези християнски или будистки банди, които опустошават мюсюлманските страни? Проблемите с имигрантите=работещите тайландци, китайци, корейци, японци? Знаете ли за християнските или будистките страни, които се отнасят с жените с по-малко свобода и уважение? Които наказват и убиват гейовете? Знаете ли за онези европейски страни, в които мюсюлманите са позволили на неверниците да се заселят, за да се интегрират, а сега са опустошени от алчни имигранти. Ислямът никога не е бил реална част от хипи движението. РЕЛИГИЯТА Е ФАЛШИВА. Стойността на една държава лесно се измерва елементарно чрез средния коефициент на интелигентност и произведената от нея продукция. Бащата на Сингапур трябва да бъде изслушан относно имиграцията и интеграцията. той много съжалява, че е приел една специфична религиозна група, която сега е като втвърден тумор в страната на копието. Мюсюлманите може и да се държат добре в повечето случаи и т.н., но цифрите не лъжат: колкото повече мюсюлмани... толкова по-"мюсюлманска" страна. Пожелайте си нещо за фаворитите на вашия етнос в мечтаното от вас общество...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Изглежда, че във всяка група има радикали, които стигат твърде далеч, мислят, че знаят пътя и ще направят всичко необходимо, за да прокарат каузата си. Радикалите са проблемът, а не тяхната религия или етническа принадлежност.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Съгласен съм, ако самата група върши работа за приемливи идеали и с добри резултати. Религиозните групи изобщо не отговарят на тези изисквания и аз съм против тях. Както не харесвам тъпите и жестоки и наркомански култури.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Всъщност бях мюсюлманин в продължение на 8 години. Омъжих се за сна индонезиец. Ходих на хадж и умрох. Научих се да чета на арабски и мога да чета Корана на глас. След развода си вече не практикувам и не успях да стана истински вярващ и затова се разведох. въпреки това в продължение на 8+ години полагах истински усилия. мюсюлманите в Индонезия са предимно много снизходителни. има и други религии и гр. Когато бях в Саудитска Арабия, видях, че има голяма разлика.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Логиката ми вероятно е небалансиранаһттр://....
Религията няма значение за мен. Гледам на нея като на конструкт, който купуват онези, които са на власт, за да контролират. за нея това беше живот или смърт. за нея щеше да е невъзможно да се омъжи за мен, ако не бях мюсюлманин. следователно, за да успокоя нейните изисквания, наистина не ми струва нищо, освен част от времето ми, изпълнявайки техните рутинни задължения. също така проучих няколко религии, за да видя дали мога да се заразя, защото те изглеждат по-щастливи като цяло. имаше няколко недостатъка в моето мислене, но тя беше най-добрият бизнес партньор, който някога съм имал. работихме добре заедно. Не предвиждах, че няма да се влюбя. Не предвиждах религията да продължи да очаква от мен все повече и повече прогресивно. и не осъзнавах колко много ще я нараня, когато изляза с факта, че не се доближавам до Аллах, а става непоносимо да продължавам да практикувам.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Цялото приключение си заслужаваше. Излязох със страхотно начало на поредната глава, тъй катоуспяхме да напреднем значително. Успях да видя някои неща, които могат да видят само мюсюлманите. като хадж през 2019 г. Това беше преживяване. Почти умрях.
И. бях чист през 90 процента от брака ни. Срещнах я току-що излязла от затвора, след като направих 7 години н 10. Ислямът беше наистина добър в насаждането на дисциплина. нещо, от което имах нужда.
Като цяло бих го оценил с 9 от 10.
Искам да кажа, че ако не сме в този живот, за да живеем наистина, защо сме тук?
 
Top