Нови синтетични канбиноидни съединения от индийско орехче?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, общност bbgate,

аз съм в процес на проучване на индийско орехче и неговите съставки
Открих 3 съединения, които имат афинитет към рецепторите СВ1 и СВ2, а именно малабарикон С , ликарин А, 5-метоксиликарин А
Въпросът ми е може ли от индийското орехче да се извличат синтетични канабиноиди? Интересуващото вещество е Licarin A, което има как JWH-x
и серия Pinaca-x индазолова структура.
Не знам каква е силата на тези три вещества, но когато те не са достатъчно силни, може ли от индийско орехче да се направят силни производни на канабиноидите?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Структурите на тези вещества наистина приличат на някои дизайнерски ноиди. Например витамин Е има известен афинитет към канабиноидните рецептори.

"Индийското орехче се използва както в медицината, така и в рекреацията за лечение на тревожност и разстройства на настроението. El-Alfy и съавтори [12] демонстрират, че прилагането на екстракти от индийско орехче предизвиква поведенчески ефекти, подобни на Δ9 -THC, известен екзогенен канабиноид и основна психоактивна съставка на марихуаната. По-късно изследването разкрива, че тези екстракти нямат директен афинитет към свързване с рецепторите CB1 или CB2. [13] Затова, за да се определи ефектът на индийското орехче върху ендоканабиноидната система, беше оценена непряката модулация. Използвайки подход за фракциониране, ръководен от анализ, съчетан с in vitro тестове за инхибиране на FAAH и MAGL"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Тук се получава непряк ефект, подобно на някои други видове ноиди (например алостерични модулатори). Във всеки случай, добри структури за идеи за проектиране на RC
 
Top