Нитроетан Източник

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Преди няколко време случайно се натъкнах на този интересен продукт. Изглежда като 16 унции (473 мл) малко примесен нитроетан. Някой опитвал ли е да дестилира това и да получи нитроетан?
Cuccio Pro Step 6 Powder Polish Deep System Brush Cleanser Refill, 16 oz
RCJu5TVjwq
 

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Нуждае ли се от още стъпки, докато се използва безопасно за синтез на p2np?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Трябва да проведем тест. Готови сме да платим за покупката на този, който ще тества този продукт за синтез на p2np.
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Изглежда добре - друг работещ продукт, който съдържа около 40% нитроетан, е Acrifix 1S 0117, от него лесно може да се дестилира... Използвал съм 30-сантиметрова колона и работи добре.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
В повечето държави е налична само малката бутилка от 14 мл! Но ако можете да се сдобиете с по-големите бутилки от 480мл и 900мл, тогава това е начинът да отидете, след дестилация тя 100% работи за повечето синтези.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Всъщност намерих бутилка от това за моя синтезатор P2NP. Сега се нуждая само от N-бутиламин (имам известни проблеми с него).
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Можете да използвате и други амини, например изобутиламин, който се получава лесно чрез декарбоксилиране на а-аминокиселината валин.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Хексаметилентетрамин (уротропин, хексамин) може да се използва вместо циклохексиламин за MDP2NP ?¡?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Не, потърсете първичните алифатни амини
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Благодаря, питам, защото това..
"Разтворете 140 г (1 мол) хексаметилентетрамин (уротропин, хексамин) и 157,5 г (1,05 мола) натриев йодид (или 174 г (1,05 мола) калиев йодид) в 1000 ml горещ 95% етилов алкохол (190-процентов зърнен алкохол). След това се добавят 243 g бромосафрол (1 mol) и разтворът се оставя да престои, докато не се получи утаяване. След това в сместа се вкарва поток от газ HCl, при което утайката се хидролизира, разтваря се и се утаява амониев хлорид. Амониевият хлорид се филтрира и алкохолът от филтрата се отстранява чрез дестилация при понижено налягане. Останалият суров амин се пречиства, като свободната основа се освобождава с разтвор на NaOH (45 g NaOH в 135 ml вода). Маслото се екстрахира с етер (или толуол, метиленхлорид и т.н.) и се превръща отново в HCl сол с помощта на поток от HCl газ. Филтрирайте кристалите, образувани от етера."
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Не съм сигурен дали е имало стара формула или не, но на тази бутилка, която продават днес, все още пише нитроетан като основна съставка, но тя е 50/50 ацетон и нитроетан. Абсолютно задължително е да се дестилира преди употреба. Всъщност вероятно два или три пъти, защото абсолютно знам, че ацетонът ще предизвика проблеми по време на синтеза. Все пак работи, само знайте, че ще получите 8 унции или може би седем от това, което искате, а останалото дайте на приятелката, за да го използва за ноктите си.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Интересувах се от този продукт преди и след като проучих, прочетох, че той съдържа 99% нитроетан ( Информационен лист за безопасност на материала )
Но някъде в интернет прочетох, че някой го е пробвал и е казал, че съдържа само малко количество нитроетан (мисля, че 10%).
 
View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Любопитно ми е дали са използвали "Стъпка 6", а не друга стъпка в тази фамилия продукти. Според AFAIK стъпка 6 е единствената, която е предимно нитроетан. Стъпка 8 съдържа ацетон и нитроетан.


"Cuccio Pro Powder Polish Dip System Step 8 Dipping Powder Remover"
Химическо наименование % от теглото CAS №.
АЦЕТОН 60-75% 67-64-1
НИТРОЕТАН 25-40% 79-24-3
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Те използват "стъпка 6"

HIGGS BOSSON каза по-горе, че ще го купи за някого, за да го тества, така че скоро ще знаем резултатите
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
В стъпка 6 има 50% ацетон и 50% нитроетан . Знам какво пише в SDS, но тя лъже. Дестилирал съм го от първа ръка, че е поне половината от ацетон, който идва при около 55 С. След това скочи до около 120 С и останалата част премина. Също така го дестилирах около осем пъти отново и отново, защото всяко малко количество ацетон буквално предотвратява реакцията, за която всички искат да го използват, и просто не би кристализирал след това, независимо от всичко. Трябваше да се получи при 114 С. Нещо определено не е наред с това вещество и не бих се занимавал с него. Има и друг вариант, който буквално не е нищо друго освен нитроетанһттр://....
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Да, мога да потвърдя, че този продукт работи.
Първо го дестилирайте, след което го използвайте както обикновено.
Единственият проблем е, че се предлагат в малки бутилки от 14 мл и вероятно ще бъдат изведени от употреба в забвение... така че го вземете, докато можете.
Мисля, че в Обединеното кралство имаше бутилки от 480 мл .
Късмет!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Намерих бутилка с вместимост 32 фл. унции в eBay преди няколко месеца. :)
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Съвсем наскоро една бутилка беше дестилирана и почти половината от нея премина при температурата на кипене на ацетона, а останалата - при 120..... Малко по-висока от 115, колкото би трябвало да е температурата на нитрото, но достатъчно близка. Тя беше дестилирана 7 пъти, за да се изкара целият ацетон, и все още имаше проблеми с кристализацията на p2np. Направено със същите неща, но преминах на нитро за познати добри неща и работи перфектно, така че не съм сигурен какво има в тези бутилки сега...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Да! Вземете го, докато можете! продуктът скоро ще бъде "Край на линията".
 
Top